"גם השנה, לא נפסיק את הזיכרון – אך ננהג באופן שונה בתכלית"

"זהו שינוי מהותי, שכמותו לא חווינו: בבתי העלמין הטקסים יצמצמו, הקשר עם המשפחות השכולות יתקיים בדיגיטל, והטקסים ישודרו דרך המדיה ובלי קהל", כתב הקשר"ר, תא"ל יריב ניר, באגרת לימי הזיכרון והעצמאות

תא"ל יריב ניר, הקשר"ר. צילום: דובר צה"ל

"לא נפסיק את מנהגי הזיכרון והשמחה, אך האופן שבו ננהג יהיה שונה בתכלית. זהו שינוי מהותי, שכמותו לא חווינו במדינת ישראל: בבתי העלמין הטקסים יצומצמו, החיבור והקשר עם המשפחות השכולות יתקיים באמצעים דיגיטליים, והטקסים ישודרו דרך המדיה ובלי קהל. הלכידות, השמחה והזיכרון לא ייעלמו, אלא ישנו צורתם, למען נמשיך להבטיח בחוכמה את ביטחוננו, גם אל מול איתני הטבע הפוקדים את גורלנו השנה", כך כתב תא"ל יריב ניר, קצין הקשר והתקשוב הראשי.

באגרת ליום הזיכרון לשואה ולגבורה, ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וליום העצמאות, ציין תא"ל ניר כי "חודש זה הינו חודש משמעותי עבור הזיכרון הקיומי של מדינת ישראל. ימים אלה מספרים את סיפורה של המדינה, דרך המאורעות המרכזיים שעיצבו את עמנו ואת מורשתנו".

"שבוע זיכרון זה מגיע לשיאו ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל", הוסיף הקשר"ר. "כמו בכל שנה, אנחנו מתאחדים עם כאב המשפחות השכולות, בניסיון להוקיר להן תודה. עבורנו, כמשרתים, המשמעות גדלה עם ההבנה שלנו את מחירי החירות וההקרבה, המאפשרות את המשך קיומנו כמדינה. בצמוד למכאובנו כאומה המתאבלת על יקיריה, אנחנו מציינים את יום העצמאות, והופכים מאבלים למנצחים, בציון העצמאות שלנו בארצנו. ביום זה אנו חוגגים את קיומה של מדינת ישראל, בה האישי והקולקטיבי – אחד הם, והחיבור ביניהם מעורר גאווה ושמחה בקרבנו".

"גם השנה, חלה עלינו חובה לזכור את עברנו"

"גם בשנה מורכבת זו", כתב תא"ל ניר, "ולאור המשבר הפוקד את העולם עולו, חלה עלינו חובה לזכור את עברנו, עליו מושתתת מורשתנו. כשם שימי הזיכרון והשמחה הללו מזכירים לנו את גודל האחריות המונחת בידינו לשלומנו ולגורלנו, כך גם בימי קורונה טרופים אלה, אנחנו מוכרחים לזכור כי מרבית האחריות על חיינו נמצאת בידינו".

תא"ל ניר סיים בכתבו כי "בימים אלה אנחנו מקפידים לשמור על עצמנו, על בריאותנו ועל כשירותנו הצבאית. אחריות גדולה מונחת על כתפינו כמפקדים וכמשרתים בצבא, ואף כאזרחים האחראיים גם על ביטחון האוכלוסיות שבסיכון שחיות בקרבנו. המשך תפקודנו, באופן מותאם לתקופה בה חוסר הוודאות הוא משמעותי ובולט, הוא יסוד הצלחתנו כצבא חזק ויציב".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים