תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "אם ענף ה-IT לא יוחרג, צפויים שיבושים חמורים בפעילות ארגונים קריטיים במשק"
עדי אייל, מנכ"ל וואן ויו"ר הפורום. צילום: דניאל בר און

"אם ענף ה-IT לא יוחרג, צפויים שיבושים חמורים בפעילות ארגונים קריטיים במשק"

עדי אייל, יו"ר פורום טכנולוגיות המידע, אמר לאנשים ומחשבים בעקבות הפנייה לממשלה להחריג את הענף: "אנחנו לא מבקשים סיוע עבורנו, אבל יש לנו אחריות ללקוחות שלנו, שלא יוכלו לתפקד" ● לדבריו, חמישית מעובדי הענף כבר הוצאו לחל"ת ואם הממשלה לא תיענה לדרישה – המספר יגדל

מאת 25 במרץ 2020, 13:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"הפנייה שלנו לממשלה להחריג את ענף ה-IT מההנחיות לכלל המשק בעקבות משבר הקורונה הן מהווה אזהרה חמורה שאם לא ייענו לבקשתנו, לא נוכל לתת שירות חיוני לשורה ארוכה של ארגונים במשק, לרבות ארגונים חיוניים, שמערכות המידע והטכנולוגיה שהחברות שלנו מספקות הן חלק מליבת העסקים שלהם", כך אמר עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות. אייל משמש כיו"ר פורום חברות ה-IT, שפנה היום (ד') למשרדי האוצר והכלכלה בדרישה להחריג את ענף טכנולוגיות המידע מהמגבלה שקובעת שרק 30% מכוח האדם בכל חברה רשאים להגיע למקום העבודה. זאת, על מנת להמשיך לתת שירות לעשרות אגפי מערכות המחשוב והמידע שמתפעלים שירותים חיוניים במשק, במיוחד בימים אלה.

"הפנייה למנכ"לי משרדי האוצר והכלכלה לא נועדה לבקש סיוע עבורנו", אמר אייל. "החברות שלנו יציבות וישרדו את המשבר, אבל יש לנו אחריות כלפי הלקוחות שלנו, שלא נוכל לתת להם שירות ללא העובדים שלנו. אנחנו מבקשים שהממשלה תחיל עלינו את ההחרגה שחלה על החברות בהיי-טק שמייצאות, ותאפשר לנו לחרוג מהנחיות משרד הבריאות, שמורות למעסיקים להעסיק רק 30% מכוח האדם שלהם".

להערכת אייל, מתחילת המשבר הוצאו לחל"ת כ-20% מכלל עובדי חברות ה-IT (כ-20 אלף איש). לדבריו, אם הממשלה לא תיענה לדרישה, מספר המפוטרים יהיה גדול יותר. "בסך הכל אנחנו מדברים על ציבור של כ-100 אלף עובדים, אצלנו ובארגוני ה-IT בחברות אחרות, שהפעילות שלהם חיונית ביותר למשק דווקא בימים אלה. זוהי עוד סיבה מדוע על הממשלה להיענות לדרישה שלנו", ציין.

"מאחר שרוב העובדים שלנו הם צעירים, אנחנו סבורים שהם יכולים להמשיך לעבוד ולשרת את הלקוחות שלנו", אמר אייל. הוא הדגיש כי אם הממשלה תיענה לדרישה, המעסיקים מתחייבים להקפיד על שמירת כל הכללים וההנחיות של משרד הבריאות, כדי לשמור על בריאות העובדים והסובבים אותם.

המכתב הוא צעד ראשון במאבק של פורום חברות ה-IT וראשי הפורום מתכננים צעדים נוספים על מנת לשכנע את הממשלה להיעתר לדרישתם ולמנוע פגיעה נוספת בענף.

טרם התקבלו תגובות ממשרד האוצר וממשרד הכלכלה.

"אם ענף ה-IT לא יוחרג, צפויים שיבושים חמורים בפעילות ארגונים קריטיים במשק" Reviewed by on . "הפנייה שלנו לממשלה להחריג את ענף ה-IT מההנחיות לכלל המשק בעקבות משבר הקורונה הן מהווה אזהרה חמורה שאם לא ייענו לבקשתנו, לא נוכל לתת שירות חיוני לשורה ארוכה של "הפנייה שלנו לממשלה להחריג את ענף ה-IT מההנחיות לכלל המשק בעקבות משבר הקורונה הן מהווה אזהרה חמורה שאם לא ייענו לבקשתנו, לא נוכל לתת שירות חיוני לשורה ארוכה של Rating: 0

הגיבו