תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » פייסבוק רכשה את סקייפ טכנולוגיות, המתמחה בראיית מחשב
פייסבוק. צילום: BigStock

פייסבוק רכשה את סקייפ טכנולוגיות, המתמחה בראיית מחשב

הסטארט-אפ הלונדוני עובד על דיוק מיקום מעבר ליכולות ה-GPS ● תנאיה המלאים של העסקה לא ידועים, אולם עדכון של רשם החברות הבריטי חשף כי לפייסבוק יש כיום שליטת ביותר מ-75% מהחברה ולפי ההנחות מדובר בעסקה בשווי של כ-40 מיליון דולר

מאת 9 בפברואר 2020, 17:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ברכות, לפייסבוק יש רכישה חדשה – סקייפ טכנולוגיות. המדובר בסטארט-אפ שמבוסס על יוזמה לאיתור מיקום באופנים שמעבר לאפשרויות ה-GPS. הטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה הלונדונית מיועדת בעיקר לשימוש ביישומי מציאות רבודה.

על הרכישה של הענקית ממאנלו פארק את Scape Technologies ניתן היה ללמוד ממסמכים שהוגשו לרשויות בבריטניה. אף על פי שתנאי העסקה טרם ידועים, על פי דיווחי Companies House, רשם החברות הבריטי, נודע כי לפייסבוק יש שליטה גבוהה בסטארט-אפ , והיא מחזיקה ב-75% מעסקי הנרכשת כעת. בנוסף, לפי דיווחים וספקולציות בתקשורת העולמית, פייסבוק רכשה את סקייפ טכנולוגיות תמורת כ-40 מיליון דולר.

סקייפ טכנולוגיות

סקייפ טכנולוגיות

הסטארט-אפ נוסד ב-2017, כחברה שושקדת לפי הגדרתה על "שירות מיקום חזותי". טכנולוגיה זו, שמבוססת על ראיית מחשב, אפשרה למפתחי יישומים לזכות ברמת דיוק גבוהה יותר מאשר בהתבסס על יכולות GPS. הטכנולוגיה, המיועדת בעיקר ליישומי מציאות רבודה, תוכננה לשימוש בתחומים כמו רובוטיקה ולוגיסטיקה. ליתר דיוק, התפקיד העיקרי שלה היה לאפשר למכשירים עם המצלמה לפעול באופן מוצלח יותר בהתייחס לסביבת הקרובה.

אדוארד מילר, מייסד משותף ומנכ"ל חברת סקייפ טכנולוגיות, תיאר בעבר את המנוע החזותי של סקייפ כ"צינור בקנה מידה גדול", שיוצר מפות תלת-מימדיות מצילומים וסרטונים. הכלי הזה איפשר בין היתר למשל איתור מפורט של חפצים.

הרכישה החדשה הזו, בשילוב יכולות פייסבוק, צפויה להועיל לענקית הרשתות החברתיות בפלטפורמות הדור החדש, ובעיקר בפיתוח טכנולוגיות AR ו-VR שיוצעו ללקוחותיה במתכונות שונות בשנים הבאות.

פייסבוק רכשה את סקייפ טכנולוגיות, המתמחה בראיית מחשב Reviewed by on . ברכות, לפייסבוק יש רכישה חדשה - סקייפ טכנולוגיות. המדובר בסטארט-אפ שמבוסס על יוזמה לאיתור מיקום באופנים שמעבר לאפשרויות ה-GPS. הטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה הל ברכות, לפייסבוק יש רכישה חדשה - סקייפ טכנולוגיות. המדובר בסטארט-אפ שמבוסס על יוזמה לאיתור מיקום באופנים שמעבר לאפשרויות ה-GPS. הטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה הל Rating: 0

הגיבו