תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » האם ג'ף בזוס מתחמק מלהיפגש עם יועץ הסחר של טראמפ?
ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיה

האם ג'ף בזוס מתחמק מלהיפגש עם יועץ הסחר של טראמפ?

פיטר נבארו, יועץ הסחר הבכיר של הבית הלבן, טוען כי בזוס נמנע ממפגש שכזה, בשל זיופים בפלטפורמת המסחר האלקטרוני של אמזון שבבעלותו ● היועץ התכוון לגייס את המנכ"ל המפורסם להיאבק בדיוק בתופעה הזו ולמגר אותה

מאת 6 בפברואר 2020, 15:01 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פיטר נבארו, יועץ הסחר של הבית הלבן, האשים באחרונה את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, בהתחמקות מפגישה עם נציגי ממשלו של הנשיא דולנד טראמפ סביב סוגיית הזיופים של סחורות אונליין. נבארו טען כך במהלך ראיון שפורסם השבוע (ד') דווקא בוושינגטון פוסט, שנמצא בבעלות בזוס. האמירה מדגישה את המשבר המתמשך בין ענקית המסחר האלקטרוני לבין ממשל טראמפ.

פיטר נבארו, יועץ הסחר של הבית הלבן. צילום: וויקיפדיה

פיטר נבארו, יועץ הסחר של הבית הלבן. צילום: וויקיפדיה

נבארו סיפר בראיון כי בחודש ינואר הסכים בזוס להיפגש עם הבית הלבן בכדי לדון על הנגע של מוצרים מזויפים בפלטפורמה שלו, אולם כחודש לאחר מכן החברה הציעה שלמפגש יגיעו רק מנהלים בכירים במקום בזוס בעצמו.

ממשל טראמפ מפעיל לחצים על קמעונאיות הפעילות באינטרנט, כמו אמזון, וולמארט ו-eBay לפעול לצמצום כמות הזיופים שנמכרים בפלטפורמות שלהן, ביניהם למשל: מטענים מזויפים לניידים – עניין לא בטיחותי במהותו – או אפילו חמור מזאת, פורמולות מזון תינוקות מזויפות.

ביום ו' האחרון הוציא הנשיא טראמפ צו מנהלי שאמור לטפל בסוגיית ייבוא הסחורות המזויפות למדינה, שלקוחות ארה"ב יכולים לרכוש באתרים כמו אמזון.

"בזוס יכול היה, כהרף עין, להפסיק את הזיוף שאמזון מקלה עליו"

בשיחתו עם הפוסט אמר נבארו כי "הסיבה שאני רוצה לראות את ג'ף בזוס היא בגלל שג'ף בזוס יכול היה, כהרף עין, להפסיק את הזיוף שאמזון מקלה עליו". לדבריו, " זה נדיר שלאדם בודד יכולה להיות השפעה עצומה על הנושא – אך עד כה, זה 'אני לא רואה פה שום רוע'".

יועץ הסחר של טראמפ סיפר בראיון שפנה אל בזוס בנוגע לפגישה אפשרית כשנתקל בו בארוחת ערב בחודש שעבר.

המפגש המקרי אירע יום לאחר שממשל טראמפ, בראשותו של נבארו, פרסם דו"ח בן 54 עמודים, בו נטען כי ענקיות המסחר האלקטרוני, כמו אמזון, הפכו לשוק פורה בעבור זייפנים, ובכך הן פוגעות בחברות אמריקניות ובצרכנים. נבארו אמר לפוסט כי במשך חודשים ניסה להשיג פגישה של אחד-על-אחד עם בזוס, בכדי להבטיח עזרה מאמזון במלחמה בזייפנים, אך נדחה שוב ושוב.

הוא טען שבמפגש בארוחת הערב בזוס דווקא נענה לו ואמר מיד: "פשוט תתקשר אל ג'יי קרני (סגן נשיא בכיר באמזון לענייני תאגידים גלובליים – ג"פ), ותגיד לו שניפגש. נעשה את זה". אולם הדברים לא יצאו אל הפועל במתכונת הרצויה בסופו של עניין.

אמזון: "להוטים להמשיך בשיתוף פעולה"

לדברי דוברת אמזון מספר רב של בכירים של הענקית מסיאטל נפגשו עם נבארו ועם אנשי ממשל טראמפ אחרים "פעמים רבות" בכדי לדון במאבק בסחורות מזויפות. הדוברת ציינה בהצהרה לתקשורת כי "אנו להוטים להמשיך בשיתוף פעולה זה, ונעמיד את מנהלינו לפגישות בתדירות הנדרשת בכדי לטפל ביעילות בנושא".

נזכיר כי לבזוס ולטראמפ היסטוריה של סכסוכים ואף ניתן לומר איבה הדדית. בינואר אשתקד טראמפ הרחיק לכת ואפילו שמח לאידו של בזוס באופן אכזרי למדי. נשיא ארצות הברית פרסם כהרגלו ציוץ בטוויטר בהתייחסו לגירושי מנכ"ל אמזון מזוגתו מקנזי, ולחשיפה המאוד חודרנית לחייו האישיים מעל דפי ה-National Enquirer.

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב. צילום: BigStock

דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב. צילום: BigStock

"צר לי לשמוע את החדשות על ג'ף בזוס שחטף מהמתחרה, שהדיווח שלו, אני מבין, מדויק הרבה יותר מהדיווח בעיתון הלוביסטי שלו, באמזון וושינגטון פוסט", כתב טראמפ, ושב וחזר למעשה על קביעה שכבר הושמעה על ידו בעבר. "אני מקווה שהעיתון יגיע בקרוב לידיים טובות יותר ואחרות", הוא סיכם.

את הדברים כתב טראמפ בעקבות סיקור הגירושין באינקוויירר, שם פורסמו סדרה של חשיפות אודות הקשר הרומנטי של בזוס מחוץ לנישואים, טענה כי הזוג חי בנפרד כבר חודשים, והודעות טקסט לוהטות של בזוס שהעידו על רומן עם אישה אחרת, עניין שהתגלה כנכון כשנחשפו יחסיו של מנכ"ל אמזון עם מגישת הטלוויזיה לורן סנצ'ז.

אלא שטראמפ מנהל מאבק עיקש מול אמזון ובזוס מימים ימימה, ולמעשה בזוס הוא סוג של אויב מר בעבור הנשיא עוד מלפני היבחרו, אז הציע בזוס לשלח את טראמפ לחלל על רקטת בלו אוריג'ין, חברת החלל שלו.

אבל כעת, טראמפ וממשלו דורשים מבזוס התערבות אישית בסוגיית הזיופים של סחורות אונליין שנמכרות באמצעות הפלטפורמה של החברה שבבעלותו, והסוגיה אינה קשורה כלל ליחסים האישיים בין הפרסונות, אלא למעשה למאבק למען מסחר הוגן ואפילו למען מסחר בטוח. במקרה הזה, אם כן, הנקודות במערכה בין שני האישים הדומיננטיים הן לרעת בזוס.

האם ג'ף בזוס מתחמק מלהיפגש עם יועץ הסחר של טראמפ? Reviewed by on . פיטר נבארו, יועץ הסחר של הבית הלבן, האשים באחרונה את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, בהתחמקות מפגישה עם נציגי ממשלו של הנשיא דולנד טראמפ סביב סוגיית הזיופים של סח פיטר נבארו, יועץ הסחר של הבית הלבן, האשים באחרונה את מייסד ומנכ"ל אמזון, ג'ף בזוס, בהתחמקות מפגישה עם נציגי ממשלו של הנשיא דולנד טראמפ סביב סוגיית הזיופים של סח Rating: 0

הגיבו