מחליף לאדם נוימן: בכיר הנדל"ן סאנדיפ מת'ראני יתמנה למנכ"ל WeWork

אחרי סילוק אדם נוימן, המייסד השותף והמנכ"ל הישראלי והמאוד מפורסם שלה, והסתבכות העסקית מנסה ענקית חללי העבודה השיתופיים - שכעת נמצאת בשליטת התאגיד היפני סופטבנק - להשתקם ● מינוי מנכ"ל מיומן בתחום הוא צעד חשוב ונחוש לשם כך

סנדיאפ מת'ראני, בכיר בתחום הנדל"ן בארה"ב ובקרוב המנכ"ל החדש של WeWork. מקור לצילום: דף הלינקדאין של מת'ראני

WeWork מתכננת למנות את בכיר הנדל"ן סנדיאפ מת'ראני כמנכ"ל החדש שלה, כך על פי גורמים המקושרים לחברה. לפי הדיווחים, מרסלו קלור, שהוא כיום נשיא חברת האם We, ימשיך בתפקידו ומת'ראני ידווח לו ישירות.

עד כה הובילו את ענקית חללי המשרד המשותפים שני מנכ"לים זמניים, ארטי מינסון וסבסטיאן גוניהם, שחלקו את התפקיד מאז ספטמבר 2019. מינסון וגנינגהאם יישארו בחברה למשך תקופת מעבר, בכדי להבטיח תהליך חפיפה מוצלח.

מת'ראני, שכיהן כמנכ"ל חברת ברוקפילד נכסים פרטנרס, יצטרף ל-WeWork כמנכ"ל וכחבר דירקטוריון, החל מה-18 בפברואר הקרוב. הוא מביא אל WeWork ניסיון מנהיגותי נרחב בנדל"ן, עם רקורד מוכח של שינוי חברות והבאתן לכדי צמיחה משמעותית ויצירת ערך לבעלי העניין. הניסיון והמיומנויות העמוקים שלו, כך על פי דיווחים, משלימים באופן מבטיח את אלו של קלור.

WeWork. צילום: BigStock

WeWork. צילום: BigStock

שיקום כולל לחברה ששקעה בבוץ ובחובות

אדם נוימן, מייסד WeWork. צילום: מתוך ויקיפדיה

אדם נוימן, מייסד WeWork. צילום: מתוך ויקיפדיה צילום: מתוך ויקיפדיה

מינוי מנכ"ל חדש וקבוע הוא צעד חשוב בעבור החברה שמנסה לשקם את עצמה, לאחר מה שעברה – התכנית להנפקה ראשונית לציבור (IPO) שעלתה על שרטון, ההפסדים החמורים שנחשפו עקב מה שנתפש כניהול כושל, ופיטורי/עזיבת המייסד והמנכ"ל המפורסם והדומיננטי, הישראלי אדם נוימן.

התאגיד היפני סופטבנק, שבו קלור הוא בכיר, השקיע מיליארדי דולרים ב-WeWork החל מאוקטובר בניסיון לחלץ את החברה – בה היה עוד קודם לכן משקיע עיקרי – מהבוץ שאליו נקלעה. בנוסף, הוא העניק לנוימן מצנח זהב בשווי עתק של כ-1.7 מיליארד דולרים – כמעט מיליארד דולר בעבור מניות WeWork שלו, קרדיט של 500 מיליון דולר להחזרי הלוואות אישיות, ודמי ייעוץ של 185 מיליון דולר.

לפי דיווחים מוקדמים יותר של בלומברג, קלור – המקורב במיוחד למייסד סופטבנק, מסאיושי סאן – קבע בעבור WeWork מפת דרכים שתביא את החברה לייצור תזרים מזומנים חיובי עד 2023. עוד נודע כי החברה רוצה לייצר הכנסה נטו חיובית – לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות (Ebitda) – עד לשנת 2021. 

כאמור, מת'ראני שימש עד לאחרונה כמנכ"ל קבוצת ברוקפילד נכסים, ולפני כן שימש כמנכ"ל GGP במשך שמונה שנים עד שבאוגוסט 2018 נמכרה החברה לברוקפילד. לפני הצטרפותו ל-GGP, בשנת 2010, מת'ראני היה נשיא לתחום קמעונאות ב-Vornado Realty Trust, שם פיקח על חטיבת הנדל"ן האמריקנית של החברה, ועל פעילותה בהודו, שכללה בעיקר נכסים בדמות משרדים. לפני כן בילה כמעט עשור כסגן נשיא בכיר בחברת הנדל"ן Forest City Ratner, שחלשה על חמשה מחוזות העיר ניו יורק.

בנוסף לרזומה זה, מת'ראני מכהן בדירקטוריון ובחבר הנאמנים של המועצה הבינלאומית האמריקנית למרכזי קניות, כמנהל דירקטוריון וכיו"ר האיגוד הלאומי של נאמני השקעות נדל"ן, וכן כדירקטוריון של Host Hotels & Resorts, והוא בעל תואר שני בהנדסה ובמדעי הניהול, ותואר ראשון בהנדסה ממכון סטיבנס לטכנולוגיה בהובוקן, ניו ג'רזי.

בתגובה לידיעה על המינוי אמר מת'ראני: "אני מתכבד להצטרף ל-WeWork בתקופה החשובה ביותר בתולדותיה. החברה הגדירה מחדש כיצד אנשים וחברות ניגשים לעבוד עם פלטפורמה חדשנית, צוות מוכשר במיוחד, ופוטנציאל משמעותי, אם אנו דבקים בערכים המשותפים שלנו ושומרים על המיקוד הראשון בחברים שלנו. אני אסיר תודה על הביטחון של מרסלו והדירקטוריון בי, ומצפה לשיתוף פעולה עם מרסלו והעובדים המוכשרים מאוד ב-WeWork".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים