תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מהפך: ג'ף בזוס חזר להיות האיש העשיר ביותר בעולם
אינו מעל החוק. ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון. צילום: סטיב ג'ורבטסון, מתוך ויקיפדיה

מהפך: ג'ף בזוס חזר להיות האיש העשיר ביותר בעולם

בסוף 2019, בזוס מוביל בשלושה מיליארד דולר על פני ביל גייטס - כך עולה מנתונים שפרסמה בלומברג ● מחצית מהעשירייה הראשונה ו-23 מתוך ה-100 הנכללים ברשימה הם בכירי היי-טק

מאת 29 בדצמבר 2019, 13:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ההיי-טק מוביל ברשימת עשירי העולם של בלומברג: בכירי הענף נמצאים בראש הרשימה, ומהווים מחצית מהעשירייה הראשונה ו-23 מ-100 האנשים המדורגים בה. את המקום הראשון כובש ג'ף בזוס, שחזר אליו לאחר שעקף את ביל גייטס, שהוכתר כאיש העשיר ביותר בעולם רק בחודש שעבר.

ביל גייטס. צילום: מחלקת DFID הבריטית, מתוך ויקיפדיה

ביל גייטס. צילום: מחלקת DFID הבריטית, מתוך ויקיפדיה

שוויו של בזוס עומד על 116 מיליארד דולר וגייטס, שירד למקום השני, לא מפגר בהרבה אחריו, עם 113 מיליארד. מייסד ומנכ"ל אמזון איבד ב-2019 סכום של 8.75 מיליארד דולר ומייסד מיקרוסופט הגדיל את הונו ב-23.1 מיליארד. הסיבה העיקרית לכך היא העלייה בשערי המניות של הענקית מרדמונד שהוא מחזיק. במקום השלישי נמצא המיליארדר הצרפתי ברנרד ארנול ואחריו וורן באפט.

חמישי ברשימה הכללית, ושלישי בדירוג עשירי ההיי-טק, הוא מארק צוקרברג עם הון של 79.4 מיליארד דולר. גם הוא הגדיל את הונו במהלך 2019 – במקרה שלו ב-27.4 מיליארד דולר. במקומות השביעי והשמיני בדירוג הכללי נמצאים המייסדים של גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין – הראשון עם הון של 65.2 מיליארד והשני עם 63.3 מיליארד. הונו של פייג' עלה ב-14 מיליארד דולר וזה של ברין – ב-13.4 מיליארד. האישה היחידה בעשירייה הראשונה (והיא אינה מתחום ההיי-טק) היא ג'וליה פלשר קוך, שהרוויחה את כל הסכום, 62.1 מיליארד דולר, השנה – לאחר מות בעלה, דיוויד קוך, כחלק מהחברה רבת הזרועות שלהם, תעשיות קוך.

לארי אליסון יו"ר ומנהל טכנולוגיות ראשי באורקל. צילום: יח"צ אורקל

לארי אליסון יו"ר ומנהל טכנולוגיות ראשי באורקל. צילום: יח"צ אורקל

בכיר ההיי-טק הראשון בעשירייה השנייה הוא לארי אליסון, שמדורג במקום ה-14 ברשימה עם 59.3 מיליארד דולר – 9.93 מיליארד יותר מאשר בסוף השנה שעברה. סטיב באלמר, לשעבר מנכ"ל מיקרוסופט, מדורג מיד אחריו, לאחר שהונו עלה השנה ב-19.9 מיליארד דולר ל-58.5 מיליארד. באלמר אמנם פרש מהחברה ב-2013, אך הוא עדיין בעל מניות רבות בה.

במקום ה-19 ברשימה הכללית והשמיני מבין בכירי ההיי-טק ממוקם ג'ק מא, מייסד עליבאבא, עם 47.1 מיליארד דולר. מא, שלפני חודשים אחדים פרש מהחברה שהקים, הגדיל השנה את הונו ב-11.4 מיליארד דולר. אחריו בדירוג אנשי ההיי-טק, ובמקום ה-23 ברשימה הכללית, נמצא פוני מא, המייסד המשותף והמנכ"ל של התאגיד הסיני טנסנט, עם הון של 39.4 מיליארד דולר – 7.17 מיליארד יותר מאשר בסוף 2018.

פרופ' האסו פלטנר, מייסד סאפ ויו"ר מועצת המנהלים בחברה. צילום: אבי בליזובסקי

פרופ' האסו פלטנר, מייסד סאפ ויו"ר מועצת המנהלים בחברה. צילום: אבי בליזובסקי

רוב המיליארדרים הם אמריקנים. בקרב עשירי ההיי-טק יש סינים והודים, אך רק אירופי אחד – פרופ' האסו פלטנר, מייסד סאפ, ששוויו נאמד ב-15.2 מיליארד דולר, לאחר שזה עלה "רק" ב-3.2 מיליארד.

לסיום, למקרה שתהיתם, מק'נזי בזוס, גרושתו של ג'ף, נמצאת במקום ה-25 ברשימה עם הון של 37.5 מיליארד דולר, שהשיגה בעיקר עקב נישואיה למייסד ומנכ"ל אמזון. בזוס הרוויחה השנה 20.3 מיליון דולר, כתוצאה מגירושיה.

מהפך: ג'ף בזוס חזר להיות האיש העשיר ביותר בעולם Reviewed by on . ההיי-טק מוביל ברשימת עשירי העולם של בלומברג: בכירי הענף נמצאים בראש הרשימה, ומהווים מחצית מהעשירייה הראשונה ו-23 מ-100 האנשים המדורגים בה. את המקום הראשון כובש ההיי-טק מוביל ברשימת עשירי העולם של בלומברג: בכירי הענף נמצאים בראש הרשימה, ומהווים מחצית מהעשירייה הראשונה ו-23 מ-100 האנשים המדורגים בה. את המקום הראשון כובש Rating: 0

הגיבו