תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » "ארגונים פיננסיים מבינים שאין מה להשקיע בדטה סנטר ובתשתיות"
סקוט מולינס, ראש תחום שירותים פיננסיים ופיתוח עסקי ב-AWS. צילום: יח"צ

"ארגונים פיננסיים מבינים שאין מה להשקיע בדטה סנטר ובתשתיות"

"מה שהיה - לא יהיה; על ארגונים פיננסיים להבין שלא רק שיש הרבה יותר שינויים, אלא שהם באים בקצב מהיר יותר", כך אמר סקוט מולינס, ראש תחום שירותים פיננסיים ופיתוח עסקי ב-AWS

מאת 19 בדצמבר 2019, 16:13 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"ארגונים פיננסיים, בנקים וחברות ביטוח הם ארגונים מסורתיים, שמרניים, בני עשרות רבות של שנים, ולעתים מאות שנים. מערכי ה-IT שלהם היו רגילים לפתח אפליקציה במשך שבועות או חודשים, לאחר מכן להעביר אותה לסביבת בדיקות, ואז לשחרר ולהטמיע בדטה סנטר. אבל מה שהיה – לא יהיה. עליהם להבין שלא רק שיש הרבה יותר שינויים, אלא שהם באים בקצב מהיר יותר", כך אמר סקוט מולינס, ראש תחום שירותים פיננסיים ופיתוח עסקי ב-AWS.

מולינס התראיין לאנשים ומחשבים בכנס הלקוחות השנתי שערכה ענקית הענן באחרונה בלאס וגאס. לדבריו, "האתגר הגדול והחשוב ביותר של מנמ"ר של כל בנק, בכל מקום ובכל גודל הוא הצורך הדחוף באג'יליות. הוא צריך לשרת כמה סוגי לקוחות, שמה שמבדיל ביניהם הוא הגיל. ככל שהגיל יורד, כך הם רוצים מגוון רחב יותר של ערוצי תקשורת – מייל, צ'ט, מסרים מידיים ופחות טלפון. המבוגרים, לעומתם, רוצים להגיע לסניפים. אתגרים נוספים שניצבים לפתח המנמ"רים במגזר הפיננסי הם הצורך בשינוי המודל העסקי, לצד מתן מענה לציפיות לקוח משתנות. המשמעות היא שעל מנמ"ר הבנק להשתנות במהירות ולספק שירותים מהר".

"שינוי ועוד שינוי שווה מהפכה"

"מצב חדש זה", אמר, "דורש אג'יליות, עם אופן עבודה שונה. שינוי ועוד שינוי שווה מהפכה. המענה לכך הוא בניית כלים חדשים, מבוססי ענן. נדרש לבנות יכולות וכישורים שונים לרוחב כל ה-IT – של מפתחים, אפליקציות, מנהלי תשתיות, מנהלי אבטחת מידע ומנהלי סיכונים".

"יש בנקים רבים שמבינים שיותר נכון, טכנולוגית כמו גם תרבותית-ארגונית, לבצע את השינוי על הענן שלנו", אמר מולינס. "לצד הבנקים המסורתיים, אנחנו מארחים לא מעט בנקים חדשים, עם מעט סניפים פיזיים או בלי סניפים כלל. הם הפנימו שהענן הוא הדרך לעשות אותם ארגונים מוטי לקוחות, והוא זה שנותן להם את היכולת לשרת מיליוני לקוחות. הם מבינים שהענן מספק להם ערך עסקי. אני מציע להם אג'יליות תפעולית, יחד עם הפחתת הוצאות ובידול תחרותי. יותר ויותר ארגונים פיננסיים מבינים שאין מה להשקיע בדטה סנטר ובתשתיות – הרבה יותר נכון, תפעולית וגם תקציבית, לצרוך את התשתיות כ-שירות לפי דרישה".

"אני מכיר את השוק הישראלי מתפקידים קודמים שעשיתי בתעשייה הפיננסית", ציין מולינס, "בין השאר בנסדא"ק, ג'יי. פי. מורגן, מריל לינץ' וגם הייתי עשור שנים סוחר. בחלק מהתפקידים עבדתי מול מוסדות פיננסיים ישראליים, כמו גם מול חברות אינטגרציית IT. השוק הישראלי הוא מוביל עולמי בכמה תחומי חדשנות, ביניהם פינטק, והוא מפיץ בשורה זו לכלל העולם. רובו של שוק השירותים הפיננסיים המסורתי בישראל חושב ושוקל לאמץ את הענן שלנו. הענן פותח אופקים לבנקאות הישראלית, הוא יאפשר לה להמשיך לחדש ולהציע ללקוחות מוצרים, כלים ושירותים פיננסיים חדשים".

"ארגונים פיננסיים מבינים שאין מה להשקיע בדטה סנטר ובתשתיות" Reviewed by on . "ארגונים פיננסיים, בנקים וחברות ביטוח הם ארגונים מסורתיים, שמרניים, בני עשרות רבות של שנים, ולעתים מאות שנים. מערכי ה-IT שלהם היו רגילים לפתח אפליקציה במשך שבוע "ארגונים פיננסיים, בנקים וחברות ביטוח הם ארגונים מסורתיים, שמרניים, בני עשרות רבות של שנים, ולעתים מאות שנים. מערכי ה-IT שלהם היו רגילים לפתח אפליקציה במשך שבוע Rating: 0

הגיבו