תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בעקבות ההודעה נגד הערבים: פייסבוק השעתה את הבוט של הליכוד
ראש הממשלה, בנימין נתניהו. צילום: רומן ינושבסקי, BigStock

בעקבות ההודעה נגד הערבים: פייסבוק השעתה את הבוט של הליכוד

פעילות הבוט הושעתה ל-24 שעות, לאחר שנחשף כי הבוט מציע למתנדבים לשכנע מצביעים פוטנציאליים להצביע לליכוד בטענה שגנץ יקים ממשלה עם "הערבים שרוצים להשמיד אותנו" ● פייסבוק: מדובר בהפרה של הכללים

מאת 12 בספטמבר 2019, 11:47 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייסבוק מגיבה לאמירה השנויה במחלוקת שיצאה אתמול (ד') מהבוט של הליכוד, שלפיה "הערבים רוצים להשמיד אותנו", והחליטה להשעות את פעילותו למשך 24 שעות. מהרשת החברתית נמסר כי ההשעיה נובעת מהפרה של הכללים שלה.

הבוט של הליכוד מבצע דרך שירות המסנג'ר של פייסבוק כמה פעילויות: הוא שולח הודעות SMS לפעילים ולבוחרים פוטנציאליים, מבצע שיחות אוטומטיות למצביעים ולנסות לגייס אותם כמתנדבים, מספק להם, מתוך מאגר המידע של המפלגה, מספרי טלפון של אזרחים שיש להתקשר אליהם כדי לשכנע אותם להצביע מחל, מציע תסריטי שיחה (כגון זה שנחשף) ומבקש מהמתקשרים להודיע אם בני שיחם אמרו שהם יצביעו לליכוד או לא.

ההודעה נשלחה לעוקבים אחרי עמודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וכללה טקסט שמומלץ לפעילים לומר כדי לשכנע מצביעים פוטנציאליים לשים בקלפי את הפתק של הליכוד. ההודעה קוראת לכל אחד מהנמענים לה לבוא לקלפי עם שלושה בוחרים נוספים ולדאוג שיצביעו לליכוד, בטענה ש-"אני תורם את הזמן שלי כי אסור שתקום בעוד שבוע ממשלת שמאל מסוכנת עם לפיד, עודה, גנץ וליברמן. ממשלת שמאל חילונית, חלשה, שסומכת על הערבים שרוצים להשמיד את כולנו – נשים, ילדים וגברים, ותאפשר איראן גרעינית שתחסל אותנו".

המערכת הפוליטית געשה בעקבות חשיפת ההודעה וראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אף כינה את נתניהו "פסיכופת". בליכוד הגיבו להודעה בטענה שמדובר ב-"טעות של עובד", שראש הממשלה "לא ראה אותה והדברים אינם מקובלים עליו". נתניהו אף גינה את ההודעה בראיון שהעניק הבוקר לירון דקל ועמית סגל ברשת ב', ואמר כי יש לו ידידים במדינות ערב.

פעילים ונציגי מפלגות האופוזיציה טענו שמדובר באמירה גזענית, וקראו לפייסבוק להגיב ולהשעות את פעילות קמפיין הליכוד. ואמנם, ברשת החברתית החליטו לפעול ובהודעה שהוציאו הבוקר נכתב כי "לאחר שבחנו את פעילות הבוט שבשימוש קמפיין הליכוד, מצאנו הפרה של המדיניות שלנו בכל הנוגע לדיבור שנאה. כמו כן, מצאנו שהבוט עשה שימוש לרעה בפלטפורמה על ידי יצירת קשר עם אנשים מחוץ לתקופת הזמן המותרת. בעקבות כך, השעינו את פעילות הבוט למשך 24 שעות. במידה שיהיו הפרות נוספות של המדיניות שלנו, ננקוט בפעולה המתאימה".

השימוש הנרחב של נתניהו בפייסבוק

ההודעה הזאת, גם אם לא אושרה על ידי הגורמים המתאימים בליכוד, היא חלק מהניגוח של המפלגה את הערבים והרשימה המשותפת (שבראשה עומד עודה) כדי לעודד את מצביעי המפלגה הפוטנציאליים לבוא ולהצביע. אחת הטענות החוזרות ונשנות של המפלגה לכל אורך הקמפיין שלה היא שיו"ר כחול לבן, בני גנץ, יקים ממשלה עם "הערבים" (הכוונה היא לרשימה המשותפת) – טענה שאותה גנץ הכחיש.

נתניהו עושה שימוש נרחב בפייסבוק במסגרת הקמפיין שלו ושל הליכוד, ולא בכדי – כ-2.5 מיליון איש עשו לייק לעמוד שלו בעברית ועוד כ-2.5 מיליון עוקבים אחריו. על אף שהוא נמנע משימוש במכשירים אלקטרוניים כגון מחשב וסמארטפון, ראש הממשלה מעלה לרשת מדי יום סרטונים, הודעות ותמונות, ומשדר שידורים חיים בפייסבוק לייב.

טרם התקבלה תגובת הקמפיין של הליכוד.

בעקבות ההודעה נגד הערבים: פייסבוק השעתה את הבוט של הליכוד Reviewed by on . פייסבוק מגיבה לאמירה השנויה במחלוקת שיצאה אתמול (ד') מהבוט של הליכוד, שלפיה "הערבים רוצים להשמיד אותנו", והחליטה להשעות את פעילותו למשך 24 שעות. מהרשת החברתית נ פייסבוק מגיבה לאמירה השנויה במחלוקת שיצאה אתמול (ד') מהבוט של הליכוד, שלפיה "הערבים רוצים להשמיד אותנו", והחליטה להשעות את פעילותו למשך 24 שעות. מהרשת החברתית נ Rating: 0

הגיבו