טריפל סי הורשעה בתיאום מכרזים למכירת שרתים

בית המשפט הרשיע את החברה ואת המנכ"ל, רמי נחום, בכך שתיאמו ארבעה מכרזים, שנערכו על ידי בזק וחברת החשמל, בין 2010 ל-2012 ● עוד הם הורשעו שקיבלו במרמה את הזכייה בשניים מהמכרזים הללו ● מנגד, הם זוכו מעבירה אחת של קבלת דבר במרמה

רמי נחום, המנכ"ל והבעלים של טריפל סי. צילום: קובי קנטור ז"ל

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, חיה זנדברג, הרשיעה אתמול (ב') את טריפל סי, את מנכ"ל החברה ובעליה, רמי נחום, ואת סמנכ"לית המכירות לשעבר, חסיה נחום בבלפר, בכך שתיאמו ארבעה מכרזים למכירת שרתים, בין השנים 2010 ל-2012. ארבעת המכרזים נערכו על ידי בזק וחברת החשמל, וערכם המצטבר עמד על כמה מיליוני שקלים. עוד הרשיע בית המשפט את הנאשמים בכך שקיבלו במרמה את הזכייה בשני מכרזים שערכה חברת החשמל.

על פי הכרעת הדין, בעקבות התיאומים ובהתאם להם, באחד מהמכרזים זכתה חיון, המספקת אף היא שרתים – לאחר שטריפל סי הגישה למכרז הצעה למראית עין, ובשלושת המכרזים האחרים – אלה של חברת החשמל – טריפל סי זכתה, לאחר שחיון הגישה למכרזים הצעות למראית עין.

בית המשפט הרשיע את הנאשמים בארבע עבירות של צד להסדר כובל ובשתי עבירות של קבלת דבר במרמה. השופטת זיכתה את הנאשמים מעבירה אחת של קבלת דבר במרמה ביחס למכרז שערכה בזק.

בהכרעת הדין נקבע כי מהראיות עולה "דפוס ברור של התנהלות, לפיו בסמוך לאחר פרסום של מכרז, הצד האחד (שלפי התיאום אמור לזכות במכרז) פונה לצד האחר ודוחק בו להגיש גם הוא את מסמכי המכרז, מסייע לו בהשלמתם ומבהיר לו מה המחיר שעליו לכלול בהצעת המכרז שלו – כהצעה למראית עין". בית המשפט קבע כי "הנאשמים ביצעו את העבירות על אף שהיו מודעים היטב לאיסור על התיאום".

השופטת דחתה את טענות ההגנה של נחום שלפיהן הוא לא היה אחראי לעבירות שביצעה נחום בבלפר. היא קבעה כי "הן עובדי טריפל סי והן הסובבים את החברה רואים את נחום ואת טריפל סי כהיינו הך. נחום הוא טריפל סי, וטריפל סי היא נחום. נחום הוא שייסד את החברה, הוא מנכ"לה, הוא מורשה החתימה בה. על פיו יישק דבר בטריפל סי… מילה אחת שלו (של רמי נחום – י"ה), בהבל פה, יכלה למנוע את התיאום שאירע".

לאור זאת, הרשיע בית המשפט את נחום לפי סעיף 48 לחוק התחרות הכלכלית באחריות מנהלים לעבירות. המועד לטיעונים לעונש נקבע לחודש נובמבר.

לא נמסרה תגובה מטריפל סי.

תגובות

(2)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים