תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » המפגינים בהונג קונג הותקפו בסייבר
המחאה החברתית בהונג קונג. צילום: BigStock

המפגינים בהונג קונג הותקפו בסייבר

השימוש של המוחים באפליקציות מסרים מיידיים וחדרי צ'אט אפשר להם ולמארגני ההפגנות לשנות וליישם במהירות תכניות חדשות לפעולה, מה שסיכל את מאמצי הממשל לשלוט בהם - אז הוא מנסה, לכאורה, לפגוע בהם באמצעות סייבר

מאת 2 בספטמבר 2019, 10:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הונג קונג הייתה יעד למתקפת סייבר גדולה בימים האחרונים, כאשר פורום אונליין פופולרי, ששימש את המפגינים נגד השלטון הסיני, אמר כי השרתים שלו נפגעו ביום שבת האחרון.

Digital Attack Map, אשר מספקת מידע יומי על מתקפות סייבר ברחבי העולם, הראתה כי האזור הפיננסי באי עמד במרכזה של מתקפת מניעת שירות מבוזרת, DDoS. 

LIHKG – פורום המשמש מפגינים לארגון עצרות ההמונים המוחים בהונג קונג – אמר כי השרתים שלו "נפגעו בזדון על ידי מתקפת DDoS גדולה, כזו שלא נראתה מעולם". כמה מהשירותים של LIHKG שובשו, אולם לאחר מספר שעות השירות שוקם באופן מלא וחזר לפעול כרגיל, כך על פי ציוץ בטוויטר.

פעם שנייה לסייבר על יישומים הקשורים למחאות

זו מתקפת הסייבר הגדולה השנייה שפגעה באפליקציות בהן השתמשו הקיץ המפגינים להתארגנות המחאות בהונג קונג. בחודש יוני השנה, שירות המסרים המוצפן טלגרם מסר כי הוא נפגע מהתקפה עוצמתית שיצאה מסין.

השימוש של המפגינים באפליקציות מסרים מיידיים וחדרי צ'אט איפשר למפגינים ולמארגני ההפגנות לשנות וליישם במהירות תכניות חדשות לפעולה, מה שסיכל את מאמצי הממשלה לשלוט בהם.

קארי לאם, מושלת הונג קונג הנחשבת כמקורבת לשלטון בבייג'ין, אמרה בשבוע שעבר כי היא לא תפסול את כל האמצעים למניעת הפגנות, כולל חקיקת חוק חירום, שיאפשר לה לסגור את רשת האינטרנט באופן חד-צדדי, או לחסום באופן סלקטיבי אפליקציות שעוזרות למפגינים לארגן את המחאות.

 

המפגינים בהונג קונג הותקפו בסייבר Reviewed by on . הונג קונג הייתה יעד למתקפת סייבר גדולה בימים האחרונים, כאשר פורום אונליין פופולרי, ששימש את המפגינים נגד השלטון הסיני, אמר כי השרתים שלו נפגעו ביום שבת האחרון. הונג קונג הייתה יעד למתקפת סייבר גדולה בימים האחרונים, כאשר פורום אונליין פופולרי, ששימש את המפגינים נגד השלטון הסיני, אמר כי השרתים שלו נפגעו ביום שבת האחרון. Rating: 0

הגיבו