תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » תוצאות שליליות ל-HPE – בגלל מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין
אנטוניו נרי, נשיא ומנכ''ל HPE. צילום: יח"צ

תוצאות שליליות ל-HPE – בגלל מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין

ההתפתחויות הגלובליות גרמו ל-HPE לסיים את הרבעון עם ירידה בהכנסות ומעבר להפסד נקי ● מנהל הכספים הראשי של החברה: "אנחנו צריכים להיות מציאותיים - הימים של צמיחה גבוהה עברו מהעולם"

מאת 28 באוגוסט 2019, 12:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

HPE סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית 2019 עם תוצאות שליליות, המעידות על ירידה בהכנסות ומעבר להפסדים ברווחים הנקי והתפעולי (לפי GAAP) – כך עולה מהנתונים שהיא פרסמה אמש (ג'). החברה מעריכה שגם הרבעון האחרון של שנתה הכספית לא יהיה מזהיר. למרות זאת, שוק ההון קיבל את התוצאות בהבנה, בידיעה שהנפגעות העיקריות ממלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין הן חברות חומרה כמו HPE.

יצוין שלמרות התוצאות השליליות, החברה עקפה ברבעון את תחזיות האנליסטים ברווח הנקי Non-GAAP, שהגיע ל-45 סנט אל מול צפי ל-40 סנט. על רקע זה, במסחר שמעבר לדלפק, כלומר – לאחר סגירת שערי וול-סטריט אמש, זינקה מניית החברה ב-8%. זאת, על אף דבריו של טארק רוביאטי, מנהל הכספים הראשי של HPE, שאמר כי "אנחנו צריכים להיות מציאותיים – הימים של צמיחה גבוהה עברו מהעולם. אנחנו במציאות של מחזורי המכירות שהולכים ונהיים יותר ארוכים – ככל שהעסקה גדולה יותר, כך לוקח זמן רב יותר לסגור אותה".

לפי חישוב GAAP, החברה עברה להפסד נקי של 27 מיליון דולר לעומת רווח של 451 מיליון ולהפסד למנייה של 20 סנט אל מול רווח של 29 סנט ברבעון המקביל אשתקד.

עוד עולה מתוצאות הרבעון כי ההוצאות גדלו במהלכו ב-0.26% ל-7.29 מיליארד דולר ואילו ההכנסות ירדו ב-7% ל-7.22 מיליארד. ההוצאות הגולמיות רשמו ירידה של 11.69% ל-5.4 מיליארד דולר, הרווח הגולמי גדל ב-3.42% ל-2.45 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 33.93%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות זינקו ב-18.67% ל-2.53 מיליארד דולר והחברה עברה להפסד של 76 מיליון בהשוואה לרווח של 490 מיליון ברבעון השלישי של השנה הכספית 2018.

בתשעת החודשים הראשונים: צניחה ברווחים

לצד הדו"חות הרבעוניים פרסמה HPE את הנתונים לתשעת החודשים הראשונים של השנה הכספית. ההוצאות ירדו בתקופה זו ב-3.28% ל-21.11 מיליארד דולר, ההכנסות קטנו ב-4.3% ל-21.92 מיליארד, הרווח התפעולי צנח ב-24.91% ל-814 מיליון דולר והרווח הנקי צלל ב-78.65% ל-569 מיליון.

אנטוניו נרי, נשיא ומנכ"ל HPE, אמר לאחר פרסום התוצאות ש-"ברבעון השלישי שיפרנו את תזרים המזמנים ואת הרווח הגולמי. בנוסף, השקענו בפיתוח חדשני וביצענו כמה רכישות אסטרטגיות, בכלל זה של קריי, שאנחנו צופים לסגור את רכישתה עד לסוף השנה הכספית הנוכחית, כלומר – בתאריך מוקדם יותר מהערכותינו הקודמות".

תוצאות שליליות ל-HPE – בגלל מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין Reviewed by on . HPE סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית 2019 עם תוצאות שליליות, המעידות על ירידה בהכנסות ומעבר להפסדים ברווחים הנקי והתפעולי (לפי GAAP) - כך עולה מהנתונים שהי HPE סיימה את הרבעון השלישי של שנתה הכספית 2019 עם תוצאות שליליות, המעידות על ירידה בהכנסות ומעבר להפסדים ברווחים הנקי והתפעולי (לפי GAAP) - כך עולה מהנתונים שהי Rating: 0

הגיבו