תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » ירידה חדה ברווח הנקי של סיסקו – בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין
צ'אק רובינס, מנכ"ל סיסקו. צילום: ארתור פירר

ירידה חדה ברווח הנקי של סיסקו – בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין

המאבק הכלכלי בין שתי המעצמות והירידה הכללית בביקושים בשוק השפיעו לרעה על ענקית התקשורת, שהציגה צניחה רבעונית ברווח הנקי ופרסמה תחזית הכנסות חיוורת לרבעון הראשון ● בשנה כולה, לעומת זאת, היא רשמה עליות הן בהכנסות והן ברווח

מאת 15 באוגוסט 2019, 10:20 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סיסקו הציגה ברבעון האחרון של שנתה הכספית תוצאות מעורבות: מהדו"חות הכספיים שהיא פרסמה אמש (ד') עולה כי ההכנסות שלה אמנם עלו, ואף עקפו את תחזית האנליסטים, אבל הרווח הנקי רשם ירידה חדה. לעומת זאת, בשנה כולה היא רשמה עליות בשני הסעיפים.

לפי הערכת החברה, ההכנסות שלה ברבעון הראשון של השנה הכספית הנוכחית אמנם יגדלו, אבל בשיעור נמוך – כ-2%. התחזית החיוורת השפיעה לרעה על שער המנייה של סיסקו, שירדה ב-4% במסחר שלאחר סגירת וול-סטריט אמש. מדובר בתחזית שלא צריכה להפתיע, כי סיסקו נמצאת בעיצומו של שינוי כיוון וההנהלה מבקשת לעבור למודל עסקי המבוסס יותר על שירותים, קרי: מחשוב ענן. אלא שהמעבר לשירותים נתקל בקשיים, שכן מלחמת הסחר בין ארצות הברית לסין, כמו גם הירידה העולמית בפעילות הכלכלית בתחומים שבהם היא עוסקת, משפיעים לרעה על הביקושים למוצריה, שכן לקוחות רבים שלה מעדיפים לעכב את שדרוג מערכות המחשוב שלהם.

בשנה הכספית: זינוק ברווח הנקי – בגלל צניחה בחבות המס

כך או כך, בשנה הכספית 2019 כולה גדלו ההוצאות של החברה ב-1.72%, בעוד שההכנסות עלו ב-5.28% ועמדו על 51.9 מיליארד. העלייה הגבוהה יותר בהכנסות מאשר בהוצאות השפיעה לטובה על סעיפי הרווחיות: הרווח התפעולי גדל ב-15.52% ל-14.22 מיליארד דולר וסיסקו רשמה רווח נקי של 11.62 מיליארד דולר לעומת רווח של 110 מיליון בלבד בשנה הכספית הקודמת. סיבה מרכזית נוספת לקפיצה ברווח הנקי הייתה ירידה של כ-10 מיליארד דולר, שהם 77%, בחבות המס.

בשלושת החודשים האחרונים של השנה רשמה החברה גידול של 2.53% בהוצאות ועלייה של 4.55% בהכנסות ל-13.43 מיליארד דולר. מתוכן, מכירות המוצרים גדלו בכמעט 5% לקצת יותר מ-10 מיליארד דולר ומכירות השירותים רשמו עלייה של 3.31% ל-3.31 מיליארד. לעומת 2019 הכספית כולה, ברבעון האחרון שלה היא עברה לחבות מס של 1.45 מיליארד דולר בהשוואה להחזר מס של 211 מיליון, מה שהביא לירידות, כאמור, ברווח הנקי על פי GAAP, שצלל ב-42% ל-2.21 מיליארד דולר, וברווח למנייה לפי חישוב זה, שצנח ב-35.81% ל-51 סנט. שלא לפי GAAP, הסעיפים הללו עלו: הרווח הנקי גדל ב-7.82% ל-59.3 מיליארד דולר והרווח למנייה צמח ב-18.58% ל-83 סנט.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות הרבעוניות קטנו ב-1.39% ל-4.85 מיליארד דולר, הרווח הגולמי גדל ב-8.23% ל-8.57 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 63.86%. ההוצאות התפעוליות עלו ב-6.73% ל-4.88 מיליארד דולר.

צ'אק רובינס, מנכ"ל סיסקו, הביע סיפוק מהתוצאות והגדיר את הרבעון האחרון של השנה הכספית כ-"סיומת מצוינת לשנה נהדרת. הצלחנו לעמוד במשימות בשנה מאתגרת והצגנו חידושים טכנולוגיים, מה ששומר על מעמדנו בשוק. אנחנו ממוקמים היטב כדי לנצל את ההזדמנויות העסקיות ארוכות טווח". כאמור, נראה שדעתם של המשקיעים אחרת.

ירידה חדה ברווח הנקי של סיסקו – בגלל מלחמת הסחר ארה"ב-סין Reviewed by on . סיסקו הציגה ברבעון האחרון של שנתה הכספית תוצאות מעורבות: מהדו"חות הכספיים שהיא פרסמה אמש (ד') עולה כי ההכנסות שלה אמנם עלו, ואף עקפו את תחזית האנליסטים, אבל הרו סיסקו הציגה ברבעון האחרון של שנתה הכספית תוצאות מעורבות: מהדו"חות הכספיים שהיא פרסמה אמש (ד') עולה כי ההכנסות שלה אמנם עלו, ואף עקפו את תחזית האנליסטים, אבל הרו Rating: 0

הגיבו