היפנים מחפשים חדשנות בעולם הביטוח בישראל

חברת הביטוח הראל חתמה על שת"פ עם תאגיד ביטוח יפני, כדי לאתר חברות ישראליות בתחום הביטוח והפיננסים

אייל אפרת, סמנכ"ל וראש חטיבת אסטרטגיה ופרויקטים בבנק לאומי. צילום: מיה כרמי דרור

החדשנות הדיגיטלית הישראלית בעולם הביטוח מגיעה עד ליפן. קבוצת הביטוח הראל הודיעה לפני ימים אחדים כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה ייחודי עם חברת הביטוח הגדולה ביפן, טוקיו מארין אחזקות, כדי לאתר חברות היי-טק ישראליות בתחומי החדשנות והדיגיטל.

לפי ההסכם, קבוצת הראל וטוקיו מארין יפעלו כדי לאתר חברות ישראליות העוסקות בטכנולוגיות ושירותים חדשניים, ולקבוצת הראל תהיה גישה לתשתית הטכנולוגית המובילה של טוקיו מארין. את יצירת שיתוף הפעולה הובילה חברת הייעוץ דלויט.

אייל אפרת, מנכ"ל הראל המשמר מחשבים, זרוע הטכנולוגית של קבוצת הראל, מנמ"ר הקבוצה ומשנה למנכ"ל, החבר בצוות המשותף ליפנים ולישראל, אמר כי היפנים מחפשים לא רק חברות סטארט-אפ, אלא כל דבר שקשור לתהליכים דיגיטליים בעולמות שלהם. "יש להם מספר קטן של מרכזי חדשנות בעולם, אולם מתוך החלטה אסטרטגית הם החליטו לא להקים פה פעילות ישירה, אלא להתקשר איתנו כדי שנהיה למעשה הנציגים שלהם", אמר.

קבוצת הראל

"הראל נחשבת כאחת החברות המובילות בתחום של תהליכי חדשנות בביטוח. היינו החלוצים בלא מעט תהליכים שקשורים בניהול הפוליסות בשירות למבוטחים ובכלל", אמר אפרת. לדבריו, "המטרה היא לאתר חברות ישראליות שיש להן פתרונות לחדשנות בתחום הביטוח, שיכול להתאים גם לנו ובמידת העניין גם ליפנים, ואז קיימת אפשרות של חיבור עם חברה גדולה ושוק ענק ביפן".

קבוצת טוקיו מארין היפנית היא אחד מתאגידי הביטוח המובילים בעולם. החברה הוקמה בשנת 1879 ופועלת כיום ב-38 מדינות בכל רחבי העולם. היקף ההכנסות השנתי של התאגיד הסתכם אשתקד ב-4.6 טריליון יין יפני (כ-150 מיליארד שקלים). בשנים האחרונות החליטה הקבוצה היפנית להעמיק את פעילותה בהשקעות בטכנולוגיה, ולצורך כך הקימה את החברה הבת Tokio Marine Innovation lab, שעוסקת באיתור ובפיתוח של טכנולוגיות חדשניות שיתמכו בהרחבת עסקיה בכל העולם. 

מקוטו אוקודה, סגן נשיא בכיר ומוביל פעילות האסטרטגיה והדיגיטל של קבוצת טוקיו מארין אחזקות, אומר כי "אנחנו מחפשים אחר פתרונות וחדשנות טכנולוגיות בשיתוף פעולה עם השותפים שלנו".

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, מסר כי "הסכם זה יאפשר הטמעה של פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים נוספים לטובת לקוחות הראל וסוכניה, תוך חיזוק מעמדה בשווקים השונים".

כפועל יוצא מההסכם, נציגים של תאגיד הביטוח הגדול ביותר ביפן יגיעו לישראל כדי לבקר ולבחון טכנולוגיות ישראליות, כבר בחודשים הקרובים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים