תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בגלל המיינפריים: ירידה בהכנסות של יבמ
המיינפריים כבר לא פופולרי כמו פעם. צילום: דוברות יבמ

בגלל המיינפריים: ירידה בהכנסות של יבמ

הקיטון בביקוש למחשב המיתולוגי של הענק הכחול "סייע" להביא לירידה בהכנסות - הן ברבעון השני והן במחצית הראשונה של השנה ● פעילות הענן של יבמ ממשיכה לגדול

מאת 18 ביולי 2019, 10:24 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

התוצאות הרבעוניות שפרסמה יבמ אמש (ד') מסמלות סוף עידן, או יותר נכון חלק מהסוף המתמשך שלו. מדובר בסוף עידן המיינפריים – אותו מחשב ארגוני גדול, שהיה אחד ממוצרי הדגל של החברה הוותיקה במשך שנים. הביקוש למחשבים אלה המשיך לרדת ברבעון השני ובמחצית הראשונה של השנה וסייע להביא לקיטון בהכנסות הענק הכחול בשתי תקופות אלה.

על פי הדו"חות, שהם האחרונים שאינם כוללים את תוצאות רד-האט, שיבמ רכשה בעסקת ענק של 34 מיליארד דולר, ההכנסות במחצית הראשונה ירדו בכ-4.5% לכ-37.3 מיליארד דולר, ואילו ההוצאות רשמו קיטון של 7% ל-32.7 מיליארד. הרווח הנקי נותר כמעט ללא שינוי – הוא עלה ב-0.15%, עקב תוספת הוצאה של 724 מיליון דולר בגין חבות מס. במהלך הרבעון, ההוצאות קטנו בכ-5% ל-16.4 מיליארד דולר, ההכנסות ירדו ב-4.2% ל-19.2 מיליארד והרווח הנקי עלה ב-3.9% ל-2.5 מיליארד, עקב ירידה בחבות המס.

ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ. צילום: פלי הנמר

ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ. צילום: פלי הנמר

לצד הקיטון בביקוש למחשבי המיינפריים, הסיבה לנתונים השליליים בהכנסות בשתי התקופות היא ירידה בביקוש לשירותים טכנולוגיים באופן כללי. לעומת זאת, היא הצליחה להגדיל את ההכנסות בסעיפים בעלי מתח רווחים גבוה, אך זה לא הספיק. ביבמ אף מצפים כי כניסתה של פעילות רד-האט לתוצאות החברה, שתבוא לידי ביטוי בדו"חות הרבעון הנוכחי, תשפיע לטובה.

ירידות כמעט בכל סעיפי הפעילות

יבמ רשמה ירידות רבעוניות כמעט בכל סעיפי הפעילות, להוציא שירותים עסקיים גלובליים ושירותי ענן. בסעיף הראשון היא רשמה עלייה של 0.5% ל-4.16 מיליארד דולר ובשני – גידול של 3.2% ל-5.65 מיליארד. לעומת זאת, הכנסות השירותים הטכנולוגיים ירדו ב-6.66% ל-6.84 מיליארד דולר, בסעיף המערכות היא רשמה ירידה של 19.5% ל-1.75 מיליארד, מימון העסקות ירד בכ-11% ל-351 מיליון ובסעיף "הכנסות אחרות" היא רשמה קיטון של 15.96% ל-420 מיליון. הרווח הנקי למנייה גדל ברבעון ב-7.2% ל-2.81 דולר.

עוד עולה מהנתונים הרבעוניים כי ההוצאות הגולמיות ירדו ב-6.05% ל-10.15 מיליארד דולר, הרווח הגולמי קטן ב-2.06% לתשעה מיליארד והרווח הגומי השולי עמד על 47%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות ירדו ב-2.8% ל-6.2 מיליארד דולר והרווח זינק בכ-18.9% ל-4.7 מיליארד.

ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ, אמרה לאחר פרסום התוצאות כי "במהלך הרבעון השני רשמנו גידול בהכנסות פעילות הענן, שהוא הסעיף עם מתח הרווחים הגבוה של החברה. עם השלמת רכישת רד-האט נחזק את מעמדנו".

בגלל המיינפריים: ירידה בהכנסות של יבמ Reviewed by on . התוצאות הרבעוניות שפרסמה יבמ אמש (ד') מסמלות סוף עידן, או יותר נכון חלק מהסוף המתמשך שלו. מדובר בסוף עידן המיינפריים - אותו מחשב ארגוני גדול, שהיה אחד ממוצרי הד התוצאות הרבעוניות שפרסמה יבמ אמש (ד') מסמלות סוף עידן, או יותר נכון חלק מהסוף המתמשך שלו. מדובר בסוף עידן המיינפריים - אותו מחשב ארגוני גדול, שהיה אחד ממוצרי הד Rating: 0

הגיבו