תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » היי-טק עולמי » פייסבוק תסייע לשלטונות צרפת עם מידע אודות מפיצי תכני שנאה

פייסבוק תסייע לשלטונות צרפת עם מידע אודות מפיצי תכני שנאה

לראשונה בהיסטוריה שלה מול רשויות בעולם הסכימה ענקית הרשתות החברתיות לייצר שיתוף פעולה ולהעביר לידי השלטונות ולבית המשפט הצרפתי דטה אודות חשודים ב"דיבור שנאה" מהפלטפורמה שלה, כך על פי דיווח בלעדי של רויטרס

מאת 26 ביוני 2019, 14:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פייסבוק תתחיל לספק לבית המשפט הצרפתי מידע על משתמשים החשודים ב"דיבור שנאה", כך אמר השר לעניינים הדיגיטליים של צרפת, סדריק או. על הדברים דיווחה ראשונה ובאופן בלעדי סוכנות הידיעות רויטרס אתמול (ג').

השר, שסיפר לרויטרס על העסקה עם פייסבוק, כינה אותה "חדשות ענקיות" והוסיף ואמר כי "זה באמת מאוד חשוב, הם עושים את זה רק עבור צרפת".

העדכון אודות ההסכם, שאותו תיארה רויטרס כ"ראשון מסוגו בעולם", נמסר לאחר פגישה בין ראש הסגל העולמי של פייסבוק, ניק קלג, לשר או.

השתקת דיבור שנאה או סתימת פיות? אילוסטרציה: BigStock

השתקת דיבור שנאה או סתימת פיות? אילוסטרציה: BigStock

חשש מבקשות דומות משלטונות מפוקפקים

כשפייסבוק נדרשה בעבר לספק לשופטים צרפתיים מידע על חשודים, כך צוין בדיווח – כמו למשל כתובות IP של משתמשים במקרים הקשורים להתקפות טרור או לפעילות אלימה אחרת – היא לא נענתה, אך לא סיפקה מידע שכזה בנוגע למשתמשים החשודים בהפצת דיבור שנאה.

על פי רויטרס, זאת משום ש"היא לא הייתה חייבת לעשות זאת במסגרת מוסכמות משפטיות בין ארה"ב לצרפת, ומפני שדאגה כי ללא מערכת משפט עצמאית עלולות לנצל זאת". הכוונה היא לאי הרצון לשתף פעולה עם מדינות המתנכלות לאזרחים אך ורק על דעת השלטונות, כשאלו יכולים גם להיות מתנגדי משטר שהעלילו עליהם האשמות שווא. 

מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג, קיים בחודש שעבר פגישה עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, וזאת לנוכח דיוחים שצרפת שוקלת חקיקה שתאפשר לה להעמיד לדין ולקנוס בשיעור של עד 4 אחוזים מההכנסה העולמית שלהן את פלטפורמות הרשתות החברתיות על שאינן עושות מספיק בכדי להסיר תוכן שנאה. או אומר שהמדינה תפרסם בקרוב הנחיות אודות מה שייחשב כ"דיבור שנאה", כך דיווח Engadget.

פייסבוק לא הגיבה על הדיווח של רויטרס.

פייסבוק תסייע לשלטונות צרפת עם מידע אודות מפיצי תכני שנאה Reviewed by on . פייסבוק תתחיל לספק לבית המשפט הצרפתי מידע על משתמשים החשודים ב"דיבור שנאה", כך אמר השר לעניינים הדיגיטליים של צרפת, סדריק או. על הדברים דיווחה ראשונה ובאופן בלע פייסבוק תתחיל לספק לבית המשפט הצרפתי מידע על משתמשים החשודים ב"דיבור שנאה", כך אמר השר לעניינים הדיגיטליים של צרפת, סדריק או. על הדברים דיווחה ראשונה ובאופן בלע Rating: 0

הגיבו