תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » "אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן נעשים מאוימים ופגיעים יותר"
מימין לשמאל: ראש המוסד, יוסי כהן, ראש מערך הסייבר הלאומי, יגאל אונא, ואלוף במיל. פרופ' איציק בן ישראל, ראש מרכז הסייבר באונ' ת"א. צילום: חן גלילי

"אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן נעשים מאוימים ופגיעים יותר"

כך אמר ראש המוסד, יוסי כהן, במעמד קבלת אות 'מגן הסייבר' באירועי שבוע הסייבר הלאומי ● "האינטרנט של הדברים מעצב מחדש את האיומים" הוסיף וטען

מאת 25 ביוני 2019, 13:53 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת"א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה"מ ומשרד החוץ, הוענק היום (ג') פרס 'אות מגן הסייבר' למוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים על פועלו הרב ועבודתו השוטפת בתחום הגנה ואבטחת סייבר בישראל ובמישור הבינלאומי. את האות קיבל ראש המוסד, יוסי כהן.

בדברים שאמר כהן במעמד הענקת הפרס הוא ציין כי "סייבר הפך להיות אחד הכלים למלחמה. חברות וארגונים צריכים לשתף פעולה ביניהן על מנת לוודא שחיי אזרחים ישראליים לא נתונים בסכנה. הכל נעשה מקושר – הרבה גורמים פיזיקליים שלא היה ביניהם קשר עכשיו מחוברים לאינטרנט. ה-IoT גרם לכך שהעולם הפיזי מחובר לעולם הסייבר וזה הופך את עולמנו ליותר נוח, אך האינטרנט של הדברים מעצב מחדש את האיומים. אנחנו מוקפים בעולם הקיברנטי וכך אנחנו נעשים יותר מאוימים ופגיעים. איומים אלה נעשים יותר משמעותיים כשהחולשה והפגיעות מתגלים על ידי מיליציות וארגוני טרור, לכן שיתוף הפעולה בין חברות וממשלות חשוב וכל אלה צריכים להתגבר. במוסד ייסדנו חברה בשם ליברטד – קרן סייבר של המוסד – כלי חשוב בפעולות שלנו, והשקנו אתר חדש, הקרן מתמקדת במימון חברות פרי סיד להגנה על אזרחים, השקעה בוטיקית ואני מזמין אתכם לקחת בכך חלק".

ועדת הפרס, בהובלת האלוף (מיל') פרופ' יצחק בן ישראל, ובהשתתפות גילי דרוב-היישטיין, מנכ"לית המרכז למחקר סייבר באונ' ת"א, גיורא ירון, שלמה מרקל וגל שמואלי, פירטה את נימוקי הפרס: "מאז הקמתו לפני יותר מ-70 שנה, היה המוסד שותף באיסוף מודיעיני רגיש וייחודי המבוסס על צורכי המדינה, עם מטרה בלתי מעורערת ומחויבות מתמשכת להגנה על ישראל. כמנהיגים בתחום וכפורצי דרך, המוסד התפתח לאורך השנים ושמר על יחסים מתמשכים עם שירותי המודיעין של מדינות זרות, תוך שהוא ממצב עצמו כבעל ברית יקר ערך וכשחקן מרכזי ברמה העולמית.

עם טכנולוגיות הסייבר המתפתחות והמהוות איום גדול בעולם, אין זה מפתיע שהמוסד ממלא תפקיד מפתח ביכולת לאתגר איומים אלה באמצעות השקעה רבה בטכנולוגיות חדישות ושיתופי פעולה עם קהילת המודיעין הישראלית. אסטרטגיה זו של חשיבה קדימה אפשרה למוסד להמשיך ולהדוף מתקפות ולהקטין באופן קיצוני איומים על ביטחון ישראל.

וועדת 'אות מגן הסייבר' גאה להצטרף לארגונים רבים אחרים בהכרת 'המוסד' כארגון מוביל בתרומתו  לישראל, לביטחון ולסייבר. ללא ספק, המוסד הוא בהחלט מועמד ראוי".

"אנו מוקפים בעולם הקיברנטי ולכן נעשים מאוימים ופגיעים יותר" Reviewed by on . במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת"א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה"מ ומשרד החוץ, הוענק היום (ג') פרס 'אות מגן הסייבר' למוסד למודי במסגרת שבוע הסייבר הלאומי השנתי של המרכז למחקר סייבר באוניברסיטת ת"א, מערך הסייבר הלאומי במשרד רה"מ ומשרד החוץ, הוענק היום (ג') פרס 'אות מגן הסייבר' למוסד למודי Rating: 0

הגיבו