תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » אדוארד סנואודן חשף: הרומן בין 8200 לסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי
אדוארד סנואודן. צילום: היץ' אט נונק, מתוך ויקיפדיה

אדוארד סנואודן חשף: הרומן בין 8200 לסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי

מסמכים חדשים שחשף אדוארד סנואודן העלו כי הסוכנות האמריקנית לבטחון לאומי שיתפה חומרי מודיעין מסווגים עם סוכנים מקבילים מיחידת המודיעין היוקרתית

מאת 2 ביוני 2019, 13:59 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מסמכי הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי, ה-NSA, שממשיך אדוארד סנואודן לחשוף, שוב מכים גלים, והגלים הללו מתנפצים הפעם ישירות על חופי ישראל, בקרבת אזור מאוד מסוים במרכז הארץ.

המסמכים החדשים מעלים כי הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי שיתפה חומרי מודיעין מסווגים עם סוכנים מקבילים מיחידת המודיעין 8200 – או ISNU כפי שהיא מכונה במסמכים.

שיתוף פעולה שהחל כבר במלחמת לבנון השנייה

על פי הפרסומים, מדובר בשיתוף פעולה שהחל כבר במלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006. הסוכנות ניצלה פרצה בתקנות על מנת להעביר מידע ליחידה הישראלית באמצעות משרד מינהל הביון הלאומי, מידע שאיפשר לצה"ל לבצע תקיפות מדויקות נגד מטרות של החיזבאללה במהלך אותה מלחמה.

לפי הדיווח, המודיעין הישראלי רצה גישה גם למידע שהוא היה מנוע מלקבל לפי חוקי ארצות הברית, אולם ב-2009 הוא הצליח להשיגו בזכות חתימה על מזכר הבנה בין שני הגופים.

לפי המסמכים שהדליף סנואודן, למעשה אנשי 8200 קיבלו גישה לכל נתוני הביון האמריקני טרם עברו סינון ואבחון, כולל מידע הקשור לאזרחים אמריקניים, אך לא לאנשי ממשל רשמיים – כשישראל בעצם צריכה להשמיד כל מידע שהיא מזהה בקשר לאנשים ברמה הזו.

אחד המסמכים הציע שאנשי 8200 הסתמכו רבות על המידע שקיבלו מהסוכנות בזמן שהם חיפשו מידע על מצבם ומיקומים של כוחות חיזבאללה, וכן מידע המתייחס לפעילויות של כוחות אירניים בזירה.

אדוארד סנואודן חשף: הרומן בין 8200 לסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי Reviewed by on . מסמכי הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי, ה-NSA, שממשיך אדוארד סנואודן לחשוף, שוב מכים גלים, והגלים הללו מתנפצים הפעם ישירות על חופי ישראל, בקרבת אזור מאוד מסוים ב מסמכי הסוכנות האמריקנית לביטחון לאומי, ה-NSA, שממשיך אדוארד סנואודן לחשוף, שוב מכים גלים, והגלים הללו מתנפצים הפעם ישירות על חופי ישראל, בקרבת אזור מאוד מסוים ב Rating: 0

הגיבו