תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » כמה כסף השקיעה הממשלה עד כה בפרויקטים של ישראל דיגיטלית?
השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל. צילום: ניב קנטור

כמה כסף השקיעה הממשלה עד כה בפרויקטים של ישראל דיגיטלית?

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, סקרה בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (א') את הפעילות של המשרד, ובכלל זה של המטה: פרויקטים בתחומי הלמידה הדיגיטלית, הבריאות הדיגיטלית ועוד

מאת 26 במאי 2019, 15:26 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

המשרד לשוויון חברתי השקיע בארבע השנים האחרונות סך כולל של 1.5 מיליארד שקלים בפרויקטים הכלולים בתכנית להפיכת ישראל למדינה דיגיטלית – כך מסרה השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, בישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (א'), שבה סיכמה את הקדנציה שלה. המשרד אחראי, בין היתר, על מטה ישראל דיגיטלית, שפועל בתחום. השרה גמליאל ציינה כי בארבע השנים האחרונות עלה תקציבו הכולל של המשרד במאות אחוזים, והוא עומד כיום על 1.1 מיליארד שקלים בשנה.

בין הפרויקטים שנעשו במסגרת ישראל דיגיטלית ציינה גמליאל את התכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית, המשותפת למטה ולמשרד הבריאות, בהיקף של 15 מיליארד שקלים, הקמת קרנות לתמיכה בסטארט-אפים ועוד. בהתייחסה לתכנית הלאומית לבריאות דיגיטלית ציינה השרה פרויקטים כמו הקמת מערכת לניהול תורים ו-ויסות עומסים בחדרי מיון ב-24 בתי חולים.

לחמישית מהערים אין אתר אינטרנט

היא ציינה עוד את הפעילות של המשרד להגברת הדיגיטציה והמחשוב בשלטון המקומי. במסגרת פעילות זו, 212 רשויות הגישו בקשה לתמיכה במיזמים חכמים, בהיקף תקציבי כולל של 350 מיליון שקלים. השרה אמרה שלחמישית מהרשויות עדיין אין אתר אינטרנט. לעומת זאת, מדיווחיה עולה כי ב-51% מהרשויות מתאפשר כיום רישום אונליין לגני ילדים, 28% מהערים מאפשרות תשלום דו"ח חנייה באופן מקוון ו-31% מאפשרות גישה לתיק התושב דרך האינטרנט.

בסקירה ציינה גמליאל גם את הפעילות של הפלטפורמה הלאומית ללמידה מקוונת, בה לומדים רבבות אזרחים ב-150 קורסים שונים, רובם אקדמיים. בין הלומדים גם 70 אלף סטודנטים מ-157 מדינות. כמו כן, הפעיל המשרד 20 אלף שיעורים פרטיים אונליין ב-120 בתי ספר מתוקשבים וקורסי אוריינות ל-1,000 אזרחים ותיקים.

פרויקט נוסף שנכלל בסקירתה של גמליאל הוא קורס פסיכומטרי אונליין בחינם, עם יותר מ-16 אלף תלמידים. זאת, במסגרת מאמץ לצמצום פערים דיגיטליים.

גמליאל אמרה בישיבת הממשלה כי "הקדנציה האחרונה הוכיחה עד כמה היה חיוני להקים את המשרד לשוויון חברתי, אותו הייתה לי הזכות לייסד, ולקבע את החשיבות של המאבק הכולל לשוויון בחברה הישראלית ולצמצום פערים." אמרה השרה גמליאל בישיבת הממשלה.

בשלב זה לא ידוע האם השרה גמליאל תמשיך בתפקידה גם בממשלה הבאה. בראיון לאנשים ומחשבים בנובמבר היא ציינה כי בדעתה לדרוש את תיק החינוך, אולם לאור המצב במשא ומתן עם השותפים הקואליציוניים של הממשלה, נראה כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יתקשה להיענות לבקשתה.

כמה כסף השקיעה הממשלה עד כה בפרויקטים של ישראל דיגיטלית? Reviewed by on . המשרד לשוויון חברתי השקיע בארבע השנים האחרונות סך כולל של 1.5 מיליארד שקלים בפרויקטים הכלולים בתכנית להפיכת ישראל למדינה דיגיטלית - כך מסרה השרה לשוויון חברתי, המשרד לשוויון חברתי השקיע בארבע השנים האחרונות סך כולל של 1.5 מיליארד שקלים בפרויקטים הכלולים בתכנית להפיכת ישראל למדינה דיגיטלית - כך מסרה השרה לשוויון חברתי, Rating: 0

הגיבו