תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » "רד האט מתחייבת לשמור על תרבות הפתיחות"
מנכ"ל רד האט, ג'ים וויטהרסט. צילום: עוזי מירון

"רד האט מתחייבת לשמור על תרבות הפתיחות"

על אף הרכישה על ידי יבמ מתחייב מנכ"ל רד האט, ג'ים וויטהרסט, לשמור על התרבות המאפיינת את חברת הכובע האדום

מאת 19 במאי 2019, 11:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בשיחה עם מנכ"ל רד האט, ג'ים וויטהרסט, במהלך הכנס שהתקיים בשבוע שעבר בבבוסטון, הוא סיפר לאנשים ומחשבים על הגורמים שמאפשרים לשמור על תרבות החברה, על גבולות הגזרה של עולם הקוד הפתוח, ועל העתיד הצפוי בעקבות הרכישה על ידי יבמ.

ג'ים, איך אתם מצליחים לשמור על התרבות הארגונית של רד האט לאור הגידול האינטנסיבי שחוויתם בשנים האחרונות והרכישה הצפויה על ידי יבמ?

"רד האט משקיעה משאבים רבים בבניית קוד ארגוני התומך בתרבות שלנו. הצלחנו לפתח מנגנון שמאפשר לנו להמשיך לצמוח במהירות, להישאר חדשניים מאוד ועם זאת, לא לאבד את רוח הפתיחות והיצירתיות שאפיינה אותנו כל השנים.

המפתח המרכזי לכך מצוי באנשים שלנו, שמחוייבים באופן טוטאלי לנושא של אופן סורס, לא רק ברמת כתיבת הקוד, אלא ביכולת שלנו להיות חלק מקהילה עצומה של אנשים, חלק ממערכת שמצד אחד מחוייבת לקודים ארגוניים של תפוקה ויעילות ומצד שני נותנת דרור ליצירתיות וחוסר פורמליות. זה לגמרי לא מובן מאליו, אבל זה קורה הודות לרמת האחריות הגבוהה של האנשים העובדים ברד האט והאהבה האמיתית למה שהם עושים".

האם ארגון יכול לעבוד כיום באופן מלא על אופן סורס ?

"אם מדובר בארגון בגודל בינוני, הרי שהתשובה היא חיובית לגמרי. לגביי יתרת הארגונים, ניתן לראות כי ישנם עדיין איים של מערכות ארגוניות, כמו מערכות ERP מסויימות, שהעולם של אופן סורס עדיין לא ערוך אליהן באופן מלא. עם זאת, אפשר לראות שזה תהליך שקורה. יותר ויותר יצרני מערכות מבינים את המגמה העולמית ודואגים להתאים את המערכות שלהם לאופן סורס. בעולם מושלם היינו רוצים לתמוך ב-15 עד 20 אחוז מהמערכת הארגונית. אנחנו אולי עדיין לא גדולים מספיק בכדי להשתלט על זה באופן מלא, אך כבר מספיק גדולים בכדי להתייחס לזה כאל מוצר מסחרי".

מה החזון שמנחה אתכם?

"אנחנו מתבוננים בממציאים הגדולים של העולם הזה ורואים דפוס שמאפשר לנו להגדיר כיוון. המדע צמח דרך נכונות בלתי מתפשרת לחשוב מחוץ לקופסא וניתן לתרגם את זה גם לעולם העסקי. ארגונים עסקיים מחפשים גמישות ופריצות דרך. הם הגיעו למסקנה שחדשנות היא הרבה יותר מאשר ייעול תהליכים, פעמים רבות היא מצויה ביכולת להמציא אותם מחדש. רד האט התחילה את דרכה בעולם של אופן סורס, עם משהו שהוא חדש לגמריי ברמה של איך לעשות דברים. היא עושה את זה עם הרבה אמונה וערכים וזה מה שהביא אותה לקדמת הבמה ולמצב שבו כל וונדור של IT מבין כי אופן סורס הנו חלק בלתי נפרד מהמערכת הארגונית.

ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ. צילום: יח"צ

ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ. צילום: יח"צ

במהלך הכנס התארחה מנכ"לית יבמ ג'יני רומטי ובשיחה על הבמה המרכזית עם וויטהרסט, התייחסה גם היא לרכישת רד האט:

"בניתם חברה עם תרבות מדהימה, תרבות של פתיחות ואקוסיסטם מרשים. כשהתחלנו לדבר איתכם, ראינו הזדמנות גדולה. ראינו לקוחות משותפים רבים שצורכים הן את המערכות שלנו והן את שלכם. ראינו הזדמנות אדירה בתנועה של ארגונים לעבר הענן. בין אם מדובר בעננים ציבוריים, פרטיים, או היברידיים. ראינו את הפתרונות הייחודיים שבניתם עם הקונטיינרים וקוברנטיס ובהחלט הבנו שאתם פוסעים בכיוון הנכון. בעינינו מדובר בטיימיניג מושלם. זו הזדמנות אדירה להשתלב בצורה מסיבית בעולם האופן סורס ולספק ללקוחות שלנו פתרונות מקצה לקצה, תוך שילוב כוחות עוצמתי".

לשאלה המתבקשת אודות מידת העצמאות שתיוותר לרד האט, ענתה רומטי כי "יבמ מגיעה עם היסטוריה של 100 שנה, עשינו דבר או שניים לאורך השנים ואנחנו יודעים לזהות מתי חברה פועלת היטב וצריך פשוט להניח להמשיך בדרכה. המטרה שלנו הנה להרחיב את עולם האופן סורס, מה שאומר שרד האט צריכה להישאר עצמאית. יש לזה הרבה סיבות טובות – הרעיון הוא שכולם רוצים סביבה פתוחה, כך שהלקוחות יוכלו לסמוך על זה. האקוסיסטם הפתוח, עובד מצוין וניתן לראות שהעבודה הקשה שלכם על טיפוח התרבות הזו נושאת פירות ומוכיחה את עצמה. כפי שזה נראה כרגע, יותר קל לי להתאים את יבמ לתרבות של רד האט מאשר להיפך. כמובן שלא השקענו כל כך הרבה כסף במטרה להרוס את רד האט, אלא לספק לה את מלוא ההזדמנויות לטוס לפסגות גבוהות יותר מאלו שכבר הגיעה אליהן.

"רד האט מתחייבת לשמור על תרבות הפתיחות" Reviewed by on . בשיחה עם מנכ"ל רד האט, ג'ים וויטהרסט, במהלך הכנס שהתקיים בשבוע שעבר בבבוסטון, הוא סיפר לאנשים ומחשבים על הגורמים שמאפשרים לשמור על תרבות החברה, על גבולות הגזרה בשיחה עם מנכ"ל רד האט, ג'ים וויטהרסט, במהלך הכנס שהתקיים בשבוע שעבר בבבוסטון, הוא סיפר לאנשים ומחשבים על הגורמים שמאפשרים לשמור על תרבות החברה, על גבולות הגזרה Rating: 0

הגיבו