תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » דור הולך ודור בא: אינטל יוצאת מהדור החמישי
הדור החמישי - בלי אינטל. עיבוד מחשב: BigStock

דור הולך ודור בא: אינטל יוצאת מהדור החמישי

ההחלטה התקבלה בעקבות ההודעה על סיום הסכסוך המשפטי ארוך השנים בין אפל לקוואלקום ● בוב סוון, מנכ"ל אינטל, אמר כי בעסקי המודמים לטלפונים החכמים "הבנו שאין נתיב ברור לרווחיות ולהחזרים חיוביים"

מאת 17 באפריל 2019, 14:52 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל החליטה לצאת מתחום ייצור המעבדים, לפחות בהיבט של המודמים שמאפשרים תקשורת דור חמישי בטלפונים חכמים. החברה הודיעה על כך אתמול (ג') ומסרה כי הסיבה היא סיום קרב האיתנים המשפטי בין אפל למתחרה הגדולה שלה בשוק הזה, קוואלקום.

"בעסקי המודמים לטלפונים החכמים הבנו שאין נתיב ברור לרווחיות ולהחזרים חיוביים. אנחנו לא מצפים להשיק מודמים של 5G עבור שוק הטלפונים החכמים, כולל אלו שתוכננו להשקה ב-2020. עם זאת אנחנו מתכוונים לעמוד במחויבות שלנו ללקוחות עבור קו מוצרי המודמים ל-4G הקיימים", הודיע בוב סוון, מנכ"ל אינטל.

עם זאת, לפי סוון, "הדור החמישי ממשיך להיות קדימות אסטרטגית באינטל, והצוות שלנו פיתח פורטפוליו רב ערך של מוצרים אלחוטיים וקניין רוחני. אנחנו בוחנים את האפשרויות שלנו ואת הערך שיצרנו, ויש לנו מגוון רחב של אפשרויות בעולם הפלטפורמות ממוקדות המידע".

הסכם לסיום הסכסוך בין קוואלקום לאפל

ההחלטה מגיעה אחרי שקוואלקום ואפל חתמו על הסכם שמביא לידי סיום את סכסוך דמי הרישוי ביניהן. לפי הדיווח, אפל החליטה לשלם לקוואלקום סכום כלשהו, שגובהו לא נחשף, כדי למנוע את הכניסה לדיונים בבית המשפט שהיו אמורים להתחיל השבוע.

הסכם הפסקת העוינות הוביל גם לחתימה מחודשת של אפל על הסכם רישוי לשימוש במודמים של קוואלקום במכשירי ה-iPhone שלה, לאחר שבמשך תקופה ארוכה היא השתמשה במודמים של אינטל כתוצאה מהסכסוך המתוקשר. ההסכם הוא לשש שנים, והינו בתוקף מה-1 באפריל, עם אופציה להארכה בעוד שנתיים.

דור הולך ודור בא: אינטל יוצאת מהדור החמישי Reviewed by on . אינטל החליטה לצאת מתחום ייצור המעבדים, לפחות בהיבט של המודמים שמאפשרים תקשורת דור חמישי בטלפונים חכמים. החברה הודיעה על כך אתמול (ג') ומסרה כי הסיבה היא סיום קר אינטל החליטה לצאת מתחום ייצור המעבדים, לפחות בהיבט של המודמים שמאפשרים תקשורת דור חמישי בטלפונים חכמים. החברה הודיעה על כך אתמול (ג') ומסרה כי הסיבה היא סיום קר Rating: 0

הגיבו