אינטל מפטרת מאות בעולם – עשרות בודדות בישראל

לפי דיווח אחרון ממקורות פנימיים, אינטל תפטר "מאות", ובמקביל תאחד את פעולות ה-IT תחת הקבלנית ההודית Infosys ● בישראל צפויים להיות מעורבים בפיטורים בעיקר סטודנטים, ומדובר רק בעשרות בודדות מתוך כ-12 אלף עובדים

אינטל. צילום: BigStock

חברת אינטל הודיעה כי תוציא לפועל סבב חדש של פיטורים, ובמקביל תאחד חלק מפעילותה תחת קבלנית ה-IT ההודית Infosys.

לאנשים ומחשבים נודע כי מספר המפוטרים בישראל עומד על עשרות בודדות, רובם סטודנטים. עוד נודע כי במקביל לפיטורים, אנשי משאבי האנוש של ענקית השבבים מנסים למצוא למועמדים לפיטורים משרות לעבודה במקומות אחרים באינטל ישראל, דוגמת מובילאי. יש לציין כי אינטל מעסיקה בישראל כ-12 אלף עובדים, כך שמדובר בפחות מפרומיל מהם.

מאינטל ישראל נמסר בתגובה כי "שינויים בכוח העבודה של אינטל נובעים מהצרכים והעדיפויות המשתנים של החברה, אשר אנו בוחנים באופן מתמיד. אנו מחוייבים לטפל בכל העובדים המושפעים מכך במקצועיות. אינטל היא ממעסיקות ההיי-טק הגדולות בישראל ומגייסת מאות עובדים לתפקידים שונים ומגוונים בחברה, מדי שנה".

הפיטורים: אמורים להשפיע בעיקר על מנהלי IT

ענקית הטכנולוגיה מסנטה קלרה לא פירטה בדיוק כמה עובדי IT יאבדו את משרתם כחלק מההחלטה, אך מקורות רבים באינטל אומרים כי מדובר ב"מאות" מעובדי הארגון. הפיטורים מתוכננים במספר מתקנים בארה"ב, כולל הקמפוס הגדול ביותר של אינטל באורגון, וכן במתקן המנהלי בקוסטה ריקה.

אינטל אישרה בהצהרה את הפיטורים, אך לא סיפקה הסבר לקיצוץ האחרון בכוח העבודה. החברה רק כתבה כי "השינויים בכוח העבודה שלנו מונעים על ידי הצרכים והעדיפויות של העסק שלנו, שאנו מעריכים באופן מתמיד, ואנו מחויבים לטפל בכל העובדים המושפעים במקצועיות ובכבוד".

לדברי מקורות, הפיטורים אמורים להשפיע בעיקר על מנהלי IT. הסיבה לכך היא שאינטל מנסה לייעל את האופן שבו היא פועלת באופן פנימי, במטרה "לאחד פעולות תחת קבלנית יחידה, שהיא ענקית הטכנולוגיה ההודית אינפוסיס".

עד כה השתמשה החברה בכמה חברות קבלן. ביצוע מהלכים בכדי לאחד את קבלת השירותים מחברת קבלן אחת מסביר מדוע אינטל תצטרך פחות אנשים שינהלו את המערכות שלה. המהלך יכול גם, תאורטית, לפשט את הדרך שבה שירותי ה-IT הפנימיים באינטל עובדים, ולאפשר לה להגיב על השינויים בשוק באופן מיידי יותר.

יצוין כי מדובר בסבב קטן בהרבה מגל הפיטורים שעבר על החברה בשנים 2016-2017, אז איבדו את משרותיהם 16,000 עובדים, כאשר אינטל עברה שינוי מבני מסיבי שבמסגרתו התרחקה משוק ה-PC המדשדש והתחילה את העידן ממוקד הנתונים שלה.

 השתתף בהכנת הידיעה יוסי הטוני

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים