תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » גנץ ולפיד שוקלים למנות שר לענייני היי-טק
בני גנץ ויאיר לפיד, ראשי כחול לבן. צילום: יניב הלפרין

גנץ ולפיד שוקלים למנות שר לענייני היי-טק

ראשי רשימת כחול לבן אמרו כי זאת תהיה אחת האפשרויות בבואם להרכיב את הממשלה, אם הם ייבחרו - אולם הם לא מתחייבים ● גנץ: "היעד - להגדיל את מספר מרכזי המו"פ ליותר מ-1,000"

מאת 21 במרץ 2019, 17:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בני גנץ ויאיר לפיד, ראשי רשימת כחול לבן, שוקלים למנות שר לענייני היי-טק, בהנחה שהם ירכיבו את הממשלה הבאה. במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ה') בתל אביב אמרו השניים כי הם לא שוללים את הדבר, וכי זאת תהיה אחת האפשרויות בבואם להרכיב את הממשלה.

במסיבת העיתונאים שטחו גנץ ולפיד את התכנית הכלכלית-חברתית שלהם, בתחומים כמו רפואה, חינוך, שיכון – וגם טכנולוגיה. גנץ סירב להתחייב למינוי שר לענייני היי-טק, בטענה כי "אנחנו לא סוגרים תיקים ומינויים מראש". עם זאת, הוא אמר כי "בין היעדים של המפלגה – הגדלת מספר מרכזי הפיתוח במדינה ליותר מ-1,000". השניים אמנם לא פירטו במדויק את התכניות שלהם להגדלת אחוז התעסוקה בהיי-טק, שעומד כיום על כ-9%, אולם ציינו כי הדבר יכול להגיע מהשקעה בפריפריה. כדוגמה נתן גנץ את העיר ירוחם (מיכאל ביטון, לשעבר ראש המועצה, חבר ברשימת כחול לבן), ואמר כי "יש שם הרבה פוטנציאל ועם השקעות נכונות, ניתן לממש אותו".

"השקעה רבה יותר בהיי-טק תניב למדינה עוד הכנסות ותיתן לה גיבוי אסטרטגי כלכלי, שחשוב לה מאוד", אמר גנץ.

השניים ציינו את מיקומו של בכיר ההיי-טק יזהר שי במקום ה-20 ברשימת המפלגה ואמרו כי הוא "לא מרפה בכל מה שקשור בחדשנות". עוד לדברי גנץ, "נפגשנו עם בכירים בעולם ההיי-טק ואנחנו בהחלט מתכוונים לעסוק בזה".

לפיד אמר כי אחת הדרכים הגדיל את הצמיחה והפריון במדינת ישראל, ובכלל זה בהיי-טק, היא השקעה בחינוך. הם התחייבו למערכת חינוך בחינם מגיל 0, כמו גם לקבינט שיעסוק בתחבורה ותכניות לפתרון בעיות הדיור.

גנץ ולפיד שוקלים למנות שר לענייני היי-טק Reviewed by on . בני גנץ ויאיר לפיד, ראשי רשימת כחול לבן, שוקלים למנות שר לענייני היי-טק, בהנחה שהם ירכיבו את הממשלה הבאה. במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ה') בתל אביב אמרו השניים בני גנץ ויאיר לפיד, ראשי רשימת כחול לבן, שוקלים למנות שר לענייני היי-טק, בהנחה שהם ירכיבו את הממשלה הבאה. במסיבת עיתונאים שנערכה היום (ה') בתל אביב אמרו השניים Rating: 0

תגובות (4)

 • Avatar

  משה

  יש שר לענייני הי טק קוראים לו אהרון אהרון, אמנם האח של משה אבל ממש עושה ניסים, קורע את הים ומוציא מים מסלע, כשעוקבים אחרי מעשיו רואים נתינה מדהימה סופר איכותית למען המדינה!

 • Avatar

  אבי

  אהרון אהרון הוא דוגמא מצוינת לאפס מאופס שהחריב מערכת מפוארת. בכיה לדורות.

 • Avatar

  אופיר פרויליך

  אני לא מבין איך פתאום אנשים ומחשבים הופכים להיות שופר פוליטי של כחול – לבן!

  הרי אם אתם רוצים להיות אוביקטיבים אתם יודעם שהמענה הטוב ביותר להייטק הוא של הימין החדש אשר יו"ר הרשימה נפטלי בנט כבר עשו 2 אקזיטים ויש להם משנה סדורנ שכבר מתבצעת בפעול בשטח… מן הראוי לתת להם גם במה!

 • Avatar

  דוד

  כמה אופיר צודק
  במיוחד שכחול לבן מביאה כל הזמן צבעים נוספים מעורבבים מכל גווני הקשת העיקר שאולי יביאו עוד קולות

הגיבו