תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גוגל דודל מבוסס AI מאפשר ליצור מנגינה ברוח המלחין באך
הדודל לכבוד יום ההולדת ה-334 של המלחין הקלאסי יוהאן סבסטיאן באך. צילום מסך

גוגל דודל מבוסס AI מאפשר ליצור מנגינה ברוח המלחין באך

לכבוד יום ההולדת ה-334 של יוהאן סבסטיאן באך, שחל היום (ה'), העלתה ענקית הרשת דודל שמלמד מהי הרמוניה, ומציע לכם להלחין קטע קצר בסגנון האופייני למלחין - בסיוע בינה מלאכותית

מאת 21 במרץ 2019, 12:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל מציגה במדינות רבות, כולל בישראל, היום (ה') דודל מיוחד לכבוד יום הולדתו של המלחין הגרמני המפורסם יוהאן סבסטיאן באך, שנולד לפני 334 שנים ב-21 במרץ 1685. מה שמייחד את הדודל – הוא מסתייע ביכולות בינה מלאכותית.

ענקית הרשת מפרסמת דודלים יצירתיים מדי יום, כשצוות הקריאייטיב שלה אחראי על הפחת חיים בלוגו שלה, שמופיע במרכז דף הבית. הדודלים נועדו לציון ימי הולדת לדמויות מפורסמות, חגים או ימים מיוחדים של עמים ומדינות, אירועים חשובים וכאלו שהשפיעו על ההיסטוריה העולמית, ועוד. אבל הדודל של היום הוא הראשון אי פעם להישען על טכנולוגיית הבינה המלאכותית.

הדודל של באך מאויר באופן מקסים, ומציג בפני הגולשים כמה סרגלי תווים. הוא מסביר כיצד מיוצרת הרמוניה ומבהיר שבידי המשתמש להלחין בעצמו קטע קצר, שאז יתווסף לו עיבוד בסגנון הבארוקי שאפיין את באך. היכלות הזו מתאפשרת בעזרת התאמה אישית לקטע שלכם שתבצע הבינה המלאכותית, שלמדה להכיר 306 יצירות של באך בכדי להכיר את הסגנון האופייני לו. את הדודל מגבה קוקונט – מודל ללמידה ממוחשבת על פי מוזיקה – ובגוגל מספרים כי עבדו עליו במשך לא פחות משלוש שנים.

היצירה כוללת מעין ערכת הלחנה, שניתן לחקור, וכן מאפשרת האזנה לכמה מנגינות מוכנות מראש. אבל הכי חמוד – בתוך דקה או קצת יותר של התעסקות בדודל תוכלו לייצר מנגינה מלבבת, ואף לשתף אותה או לשמור אותה כקובץ MIDI להאזנה בעתיד. מזל טוב, באך!

גוגל דודל מבוסס AI מאפשר ליצור מנגינה ברוח המלחין באך Reviewed by on . גוגל מציגה במדינות רבות, כולל בישראל, היום (ה') דודל מיוחד לכבוד יום הולדתו של המלחין הגרמני המפורסם יוהאן סבסטיאן באך, שנולד לפני 334 שנים ב-21 במרץ 1685. מה ש גוגל מציגה במדינות רבות, כולל בישראל, היום (ה') דודל מיוחד לכבוד יום הולדתו של המלחין הגרמני המפורסם יוהאן סבסטיאן באך, שנולד לפני 334 שנים ב-21 במרץ 1685. מה ש Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    Jochanan Stier

    מה אני צריך (יישום?) כדי להפעיל גודל זה על iPad

הגיבו