תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » יבמ השיקה רשת בלוקצ'יין שתתמוך בתשלומים וחילופי מטבע ביותר מ-50 מדינות
בלוקצ'יין. אילוסטרציה: kotist/BigStock

יבמ השיקה רשת בלוקצ'יין שתתמוך בתשלומים וחילופי מטבע ביותר מ-50 מדינות

הענקית הכחולה החתימה כבר 6 בנקים לצורך שת"פ בשירות התשלומים החדשני שהשיקה ● רשת הבלוקצ'יין הגלובלית עתידה לשמש לתשלומים חוצי גבולות, ותתבסס הן על מטבעות יציבים, המגובים על ידי הדולר האמריקני, והן על מטבעות קריפטוגרפים, בכדי לאפשר עסקאות פיננסיות בכל העולם

מאת 19 במרץ 2019, 12:05 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יבמ הודיעה אתמול (ב') כי רשת התשלומים החדשה והגלובלית שלה, IBM Blockchain World Wire שמה, תאפשר "תשלום ב-72 מדינות, עם 47 מטבעות ו-44 נקודות קצה בנקאיות", וכי חתמה על מכתבי כוונות מול 6 בנקים בינלאומיים, ביניהם Rizal Commercial Banking Corporation,  בנק Banco Bradesco, ו-Bank Busan, בכדי שאלו ינפיקו מטבעות יציבים שלהם בעבור המסחר ברשת הבלוקצ'יין שלה.

IBM Blockchain World Wire הושקה למעשה כבר בספטמבר, והיא רשת תשלומים שנבנתה בטכנולוגיית הבלוקצ'יין באמצעות Stellar – פלטפורמה פתוחה לבניית מוצרים פיננסיים – ושמטרתה להסדיר תשלומים חוצי גבולות בזמן אמת.

יבמ טוענת כי ה-World Wire היא "הרשת הראשונה מסוגה המשלבת מנגנון להעברת תשלומים, סליקה והסדרה על רשת מאוחדת אחת". לפי החברה, הרשת נועדה לייעל ולהאיץ את המרת המט"ח, התשלומים חוצי הגבולות וההעברות.

הפשטת התהליכים הנהוגים בבנקאות המסורתית

הבנקים הבינלאומיים שכבר חתמו על מכתבי כוונות מול יבמ ינפיקו, כאמור, את המטבעות היציבים שלהם ל-World Wire, וכן יכלילו בסחר ברשת את המטבעות דולר, יורו, רופי אינדונזי, פזו פיליפיני, וון קוריאני ומטבעות ריאל ברזילאי. עם זאת, המהלך יבוצע בכפוף לסקירות אחרות, שטרם הגיעו למיצוי ולאישורים רגולטוריים שעדיין לא ניתנו.

הפרוטוקול של Stellar שעליו מתבססת רשת הבלוקצ'יין נועד להביא להפשטת התהליכים הנהוגים בבנקאות המסורתית, בתוך צמצום מספר המתווכים שנכללים בהם. הערך הכספי מועבר בצורה של נכסים דיגיטליים, או מטבעות יציבים, דבר שאמור לסייע להאצת זמן החלת התשלומים, שיכול אפילו להגיע לעתים קרובות ליישום בתוך שניות בלבד.

"יצרנו סוג חדש של רשת תשלומים שנועדה להאיץ את העברות הכספים והעברת תשלומים מעבר לגבול, בכדי להקל על תנועת הכסף במדינות שזקוקות לכך ביותר", אמרה מארי וויק, מנכ"לית יבמ לתחום הבלוקצ'יין. "על ידי יצירת רשת שבה מוסדות פיננסיים תומכים במספר נכסים דיגיטליים, אנו מצפים לדרבן חדשנות ולשפר שיתוף פעולה פיננסי ברחבי העולם".

יבמ השיקה רשת בלוקצ'יין שתתמוך בתשלומים וחילופי מטבע ביותר מ-50 מדינות Reviewed by on . יבמ הודיעה אתמול (ב') כי רשת התשלומים החדשה והגלובלית שלה, IBM Blockchain World Wire שמה, תאפשר "תשלום ב-72 מדינות, עם 47 מטבעות ו-44 נקודות קצה בנקאיות", וכי ח יבמ הודיעה אתמול (ב') כי רשת התשלומים החדשה והגלובלית שלה, IBM Blockchain World Wire שמה, תאפשר "תשלום ב-72 מדינות, עם 47 מטבעות ו-44 נקודות קצה בנקאיות", וכי ח Rating: 0

הגיבו