תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » "נדרש שיח רציף על סייבר בין הגופים המשפטיים"
עו"ד עינבר בן ציון רגרמן, ראשת פורום סייבר והגנת הפרטיות של ACC ישראל. צילום: ניסו חוגי

"נדרש שיח רציף על סייבר בין הגופים המשפטיים"

"מתקפות סייבר וחידושי חקיקה הציבו את הגנת הסייבר והגנת הפרטיות בנתיב הקריטי של כל ארגון", אמרה עו"ד עינבר בן ציון רגרמן, ראשת פורום סייבר והגנת הפרטיות של ACC ישראל

מאת 18 במרץ 2019, 10:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"מתקפות סייבר וחידושי חקיקה הציבו את הגנת הסייבר והגנת הפרטיות בנתיב הקריטי של כל ארגון. נדרש שיח רציף בין הגורמים המשפטיים במגזר הציבורי לבין יועצים משפטיים פנימיים במגזר הפרטי, זהו שיח חיוני וחשוב", כך אמרה עו"ד עינבר בן ציון רגרמן, ראשת פורום הסייבר והגנת הפרטיות של ACC ישראל – ארגון היועצים המשפטיים הפנימיים.

הצוות המשפטי של מערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה נפגש לפני ימים אחדים עם חברי פורום הסייבר והגנת הפרטיות של ACC ישראל, ודנו בתזכיר חוק הסייבר ובנושאים נוספים. במפגש, אחד מכמה, היועצים המשפטיים של חברות וארגונים מובילים במשק דנים יחד עם היועצים המשפטיים של מערך הסייבר הלאומי, בהיבטים המשפטיים של תחום הגנת הסייבר. זאת, מתוך הבנה כי ליועץ המשפטי תפקיד חשוב בהיערכות הארגון לאירוע סייבר, להתמודדות עמו ולהתאוששות ממנו.

עו"ד בן ציון רגרמן ציינה כי במהלך שנת 2017 קיים מערך הסייבר הלאומי בשיתוף ACC יום עיון ליועצים משפטים, בו הוצגו עיקרי תפיסת המדיניות הממשלתית, וכן התנהל תרגיל, המדמה תקיפת סייבר והתמודדות משפטית, בהנחייה של צוות מקצועי ממערך הסייבר. היא הוסיפה כי בשנתיים האחרונות התקיימו כמה פגישות משותפות. שני מפגשים מרכזיים הוקדשו לדיון בתזכיר חוק הסייבר. בין היתר, הציגו חברי הפורום את האופן שבו תקיפות סייבר משפיעות על קבלת ההחלטות בארגון, וכן שאלות כלליות יותר, לגבי המוצע בתזכיר החוק.

"חברי הפורום ואנשי מערך הסייבר הלאומי", סיכמה עו"ד בן ציון רגרמן, "מתכננים להמשיך את שיתוף הפעולה, על מנת להגביר את המודעות לנושא הסייבר במשק. יש ליצור כלים פרקטיים, אשר יוכלו לסייע לארגון וליועץ המשפטי שלו – במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, בהטמעת הגנות על הארגון מפני אירועי סייבר, התמודדות עמם, הכלתם והמשך הפעילות העסקית במהלכם ובעקבותיהם".

"לפתור מראש קונפליקטים אפשריים"

במסגרת זו הציגו חברי הפורום גם שאלות פרקטיות, הקשורות לרשויות אחרות, כגון רשות הגנת הפרטיות, רשות ניירות ערך ואחרות. זאת, על מנת לפתור מראש קונפליקטים אפשריים בין צרכי הגנת הסייבר, ובין היתר נוסח החוק המוצע – לבין הסדרים משפטים אחרים, ובהם חובות החברות במשק לדיווח לרשות ני"ע וכן להגנת הפרטיות במידע המצוי במערכות ה-IT של הארגון.

עו"ד עמית אשכנזי, היועץ המשפטי של מערך הסייבר הלאומי, אמר כי תפיסת הגנת הסייבר הלאומית מבוססת על שיתוף פעולה ועבודה עם הארגונים. "לעמדתי, היועץ המשפטי הפנימי, בהיותו שחקן מפתח בשולחן ההנהלה, הינו שותף טבעי לשיח לפני ותוך כדי אירועים. נקודת המבט הייחודית שלו חיונית לגיבוש תפיסה משפטית אפקטיבית", אמר.

עו"ד אשכנזי הוסיף כי "מערך הסייבר הלאומי בוחן את ההערות שהתקבלו, כולל נושאים שעלו בפגישות עם חברי הפורום של ACC. לנקודת המבט של יועצים משפטים פנימיים יש חשיבות רבה, אף שלעתים ישנם חילוקי דיעות משפטיים – הנושאים שהועלו היו בעלי משמעות, השפיעו וישפיעו על נוסח החוק המוצע".

"נדרש שיח רציף על סייבר בין הגופים המשפטיים" Reviewed by on . "מתקפות סייבר וחידושי חקיקה הציבו את הגנת הסייבר והגנת הפרטיות בנתיב הקריטי של כל ארגון. נדרש שיח רציף בין הגורמים המשפטיים במגזר הציבורי לבין יועצים משפטיים פנ "מתקפות סייבר וחידושי חקיקה הציבו את הגנת הסייבר והגנת הפרטיות בנתיב הקריטי של כל ארגון. נדרש שיח רציף בין הגורמים המשפטיים במגזר הציבורי לבין יועצים משפטיים פנ Rating: 0

הגיבו