תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » האיחוד האירופי: גוגל תיענש שוב בקרוב בקנס הגבלים עסקיים משמעותי
גוגל. צילום: BigStock

האיחוד האירופי: גוגל תיענש שוב בקרוב בקנס הגבלים עסקיים משמעותי

אלפבית, חברת האם של גוגל, עומדת כנראה לחטוף מכה פיננסית שלישית מהאיחוד האירופי, בשל הפרות תקנות ההגבלים העסקיים. לפי התחזיות, הענקית תיקנס בשבוע הבא בסכום רציני אבל פחות מזה שכללו שני הקנסות הקודמים, מ-2017 ו-2018

מאת 17 במרץ 2019, 12:31 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל צפויה לעמוד בפני קנס חדש מטעם הרשויות האירופיות בשבוע הבא, וזאת בעקבות חקירת עסקי הפרסום אונליין שלה. על הדברים דיווח ביום ו' הפייננשייל טיימס, בהתבסס על שלושה מקורות שמכירים היטב את העניין, ושטוענים כי הסנקציה הקשה קשורה לשירות AdSense של גוגל. לפי הפרסומים, הענישה כאמור, צפויה להיות הרבה יותר קטנה מהקנסות שכבר חטפה גוגל מהאיחוד בעבר.

על פי הדיווחים, העיסוק בהפרה המסוימת מטעם הנציבות האירופית – שהיא הרשות המבצעת והיוזמת של מרבית החוקים באיחוד, ומטפלת גם בנושאים כמו ריכוזיות והגבלים עסקיים – החל ב-2016. הנציבות חשדה שגוגל עשתה שימוש ב-AdSense שלה בכדי למנוע מגורמי צד שלישי להציג בחיפוש מודעות של יריבותיה.

ענקית החיפוש ממאונטיין וויו כבר חטפה מהגוף האירופי קנס של 2.7 מיליארד דולר ב-2017 – על שהעדיפה בתוצאות במנוע החיפוש את שירות השוואת המחירים שלה על פני אלה של המתחרים. לאחריו הטילה עליה הנציבות קנס של חמישה מיליארד דולר בשנה שעברה – בשל אילוץ יצרני מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד להתקין את אפליקציית החיפוש ואת דפדפן האינטרנט שלה, כרום, כברירת מחדל על מכשיריהם.

80 אחוז מנתח הפרסום באירופה לאורך עשור

לדברי הנציבות בכל הנוגע במקרה העכשווי, גוגל החזיקה כ-80% מנתח הפרסום אונליין בשוק האירופי ב-10 השנים האחרונות, שבמהלכן שימרה את הרגליה האנטי תחרותיים. עם זאת נודע כי כשהנציבות החלה לטעון כך, שינתה גוגל את התנאים בחוזי AdSense שלה עם צדדים שלישיים גדולים כתגובה, והשינוי העניק להם יותר מקום להציג פרסומות מתחרות בחיפוש.

לפי הדיווחים, הקנס שהחליטה הנציבות להפיל על גוגל במקרה זה אמור להיות מוצהר בעוד שבוע בדיוק. "אנחנו נמצאים בתהליך של השלמת המקרה של AdSense", אמרה הנציבה של האיחוד האירופי, מרגרט וסטגר, בשבוע שעבר.

בכל מקרה, בהחלט אפשרי שהמקרה של AdSense אינו האחרון בצרות ההגבלים העסקיים של גוגל ביבשת. על פי שאלון שאותו ראתה ושעליו דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס, הגופים האירופיים של ההגבלים העסקיים שאלו את יריבותיה של גוגל אם זיהו תחרות לא הוגנת מטעמה בתוצאות החיפוש המקומיות. איסוף זה של עדויות עלול להוביל למקרה רביעי כנגד השליטה הטכנולוגית ממאנלו פארק.

הן הנציבות האירופית והן גוגל סירבו להגיב לדברים.

האיחוד האירופי: גוגל תיענש שוב בקרוב בקנס הגבלים עסקיים משמעותי Reviewed by on . גוגל צפויה לעמוד בפני קנס חדש מטעם הרשויות האירופיות בשבוע הבא, וזאת בעקבות חקירת עסקי הפרסום אונליין שלה. על הדברים דיווח ביום ו' הפייננשייל טיימס, בהתבסס על ש גוגל צפויה לעמוד בפני קנס חדש מטעם הרשויות האירופיות בשבוע הבא, וזאת בעקבות חקירת עסקי הפרסום אונליין שלה. על הדברים דיווח ביום ו' הפייננשייל טיימס, בהתבסס על ש Rating: 0

הגיבו