תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הרשות להגנת הצרכן בפנייה לאפל וגוגל: מנעו הטעית צרכנים
נייד. צילום אילוסטרציה:

הרשות להגנת הצרכן בפנייה לאפל וגוגל: מנעו הטעית צרכנים

הצטרפה ל-27 רשויות מקבילות ברחבי העולם הקוראות לענקיות להגביר את השקיפות בגילוי הצהרת הפרטיות בחנויות האפליקציות שלהן

מאת 14 במרץ 2019, 11:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פנתה בימים אלו יחד עם 26 רשויות מקבילות ברחבי העולם לאפל וגוגל בדרישה להכניס שינויים בממשקי האפליקציות שלהן, כך שספקי אפליקציות יימנעו מהטעיית הצרכנים אודות מדיניות הפרטיות שלהן בנוגע לאיסוף ולשימוש במידע האישי של הצרכן מראש, בצורה ברורה ומקיפה במסך הראשי של האפליקציה בחנות.

בין 27 הארצות החתומות על הפנייה נמנות הולנד, נורווגיה, לטביה, מלאווי ומקסיקו. זו הפעם הראשונה שמספר רב כל כך של רשויות בינלאומיות בתחום הגנת הצרכן משלבות כוחות בפעולה שכזו.

ברשות ציינו כי בשנה שעברה ארגון ICPEN (ר"ת International Consumer Protection and Enforcement Network) המורכב מרשויות הגנת הצרכן הפועלות בלמעלה מ-60 מדינות בחן את האופן בו מיידעים צרכנים בחנויות אפליקציות לגבי איסוף המידע האישי של הצרכן והשימוש שנעשה בו.

המידע שנמסר לצרכן בעניין מדיניות הפרטיות אינו מספק

הארגון והרשויות החברות בו הגיעו למסקנה כי המידע שנמסר לצרכן בעניין מדיניות הפרטיות אינו מספק. חנויות האפליקציות של אפל וגוגל נותנות לספקי אפליקציות מקום למסירת מידע אודות הפרטיות עם זאת, באופן שאינו מספק ואינו מאפשר לספקי אפליקציות לספק לצרכנים את המידע ההכרחי באופן המהווה גילוי נאות. על פי ממצאי הארגון, אמרו ברשות, כדי להגיע למידע בנושא על הצרכן לגלול יותר ממסך אחד ולהיכנס לקישור שמפנה את הצרכן למדיניות באתר של מפתח האפליקציה.

לכן 27 רשויות הגנת הצרכן חברו יחד ודורשות מאפל וגוגל להתאים את המבנה של חנויות האפליקציות שלהן כך שספקי אפליקציות יוכלו לספק לצרכנים את המידע ההכרחי אודות השימוש במידע שלהם בצורה ברורה ומקיפה במסך הראשי של האפליקציה בחנות.

הקריאה המשותפת, הדגישו ברשות, מתמקדת בליבת ההגנה על הצרכן – יידוע הצרכנים בשלבים מוקדמים לפני קבלת החלטה על רכישה או הורדת אפליקציה, באשר לפרט מהותי בעסקה ובמקרה דנן, מידע על איסוף ושימוש במידע אישי. דרישה בסיסית של הגנת הצרכן היא שצרכנים יהיו מודעים להשלכות של הבחירות שלהם לפני שהם בוחרים להוריד את האפליקציה ולעשות בה שימוש.

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, אמר כי "הרשות פועלת גם במרחב הבינלאומי על מנת להגן על הצרכנים. במקרה זה שיתוף פעולה עם רשויות מקבילות לנו הינו צו השעה להגנת הצרכן הישראלי מפני חברות בינלאומיות בכלל וענקיות האינטרנט בפרט"

הרשות להגנת הצרכן בפנייה לאפל וגוגל: מנעו הטעית צרכנים Reviewed by on . הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פנתה בימים אלו יחד עם 26 רשויות מקבילות ברחבי העולם לאפל וגוגל בדרישה להכניס שינויים בממשקי האפליקציות שלהן, כך שספקי אפליקציות יימ הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פנתה בימים אלו יחד עם 26 רשויות מקבילות ברחבי העולם לאפל וגוגל בדרישה להכניס שינויים בממשקי האפליקציות שלהן, כך שספקי אפליקציות יימ Rating: 0

הגיבו