תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גוגל הסכימה לפצות ב-135 מיליון דולר שני בכירים שהואשמו בהטרדה מינית
פעם נחשבו כמקום אידיאלי לעבוד בו. משרדי גוגל. צילום: BigStock

גוגל הסכימה לפצות ב-135 מיליון דולר שני בכירים שהואשמו בהטרדה מינית

ענקית החיפוש אישרה כי הגיעה להסכמה במשא ומתן על הסכום העצום שיועבר לשני מנהליה לשעבר, שהואשמו בהתנהלות מינית לא ראויה ●  לבסוף שילמה גוגל 105 מיליון דולר בסך הכל כדמי פיצויים - והשתקה! - לעמית סינגהאל ואנדי רובין, כך נחשף עקב תביעה חדשה של משקיעים שמתרעמים על המצב

מאת 12 במרץ 2019, 13:06 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בשבוע שעבר ציין העולם את יום האישה. חברות רבות עסקו ביום זה בניסיון להציג כיצד הן עושות יותר בעבור נשים, למען שבירת תקרת הזכוכית ויתר מהלכים לגיוון והכלה. אבל הטרדה מינית והתנהגות מינית לא ראויה – על אף קמפיין Me_Too# האפקטיבי מאוד – עדיין נותרו בעיה משמעותית בכל העולם, ובאופן אפילו יותר מעורר תמיהה בחברות הענק של עמק הסיליקון.

אחד הגורמים שבהם דבקה תדמית של מקום המאפשר לעוול להתרחש בו באופן כמעט בוטה הוא גוגל. עובדות החברה, כמו גם עובדיה, מביעים מזה זמן רב את מחאתם ודאגתם מהיעדר אחריות מצד המעסיקה העוצמתית שלהם להטרדה מינית שבה חטאו כמה ממנהליה. האם גם יצאו באוקטובר האחרון להפגנות פיזיות בעניין.

הדברים צורמים ביתר שאת כעת, לנוכח האישור האחרון של גוגל ל-CNBC, שדיווח כי החברה ממאונטיין וויו הסכימה לשלם לשני מנהלים לשעבר יחד 135 מיליון דולר, ועשתה כן לאחר שהשניים הואשמו בהטרדה מינית וכהסדר לעזיבתם השקטה אותה. את הפרטים למד אתר החדשות מתביעה חדשה של בעלי מניות נגד החברה.

התביעה מאשימה את גוגל בהפרת חובות הנאמנות שלה, בניצול כוחה, בהעשרה בלתי צודקת ובבזבוז כספים, מבקשת משפט וקוראת לגוגל לטפל בהאשמות בהטרדה מינית בעתיד ולא לקבור אותן תחת לשטיח. התביעה מבקשת גם פיצויים עונשיים, מבלי לנקוב בסכום מסוים.

לפי The Verge, כ-119 מ-202 העמודים של כתב התביעה עמוסים בדיווחים מכלי התקשורת, כגון הוול-סטריט ג'ורנל, ה-BBC ו-NPR, המוצגים כראיות בכדי לגבות את הטענות שגוגל אפשרה הטרדה מינית מתפרצת מצד מנהלים בכירים.

רובין וסינגאל – הועזבו בשקט באמצעות הרבה כסף

אנדי רובין, בכיר בגוגל שהוביל את חטיבת מערכת ההפעלה אנדרואיד עד לשנת 2014, וכן עמית סינגאל, ראש יחידת החיפוש של גוגל עד 2016, הם הבכירים שכלפיהם נטען הדבר.

שניהם, כאמור, כבר אינם מועסקים בשורות החברה, וזאת לאחר האשמות בהתנהלות מינית לא הולמת כלפי כפופות להם, שאותן השתיקה החברה על ידי הפיצויים הגבוהים בלי כל פרופורציות. עד כה נודע כי רובין קיבל מגוגל 90 מיליון דולרים עם עזיבתו, ואלו שולמו לו בתשלומים קבועים מדי חודש מאז. בזמנו הודתה גוגל בתביעה אחרת בעניין כי מצאה שהטענות בדבר ההטרדה המינית נגד שני הבכירים היו אמינות, אך מועצת המנהלים הפרה את חובתה לחברה ובזבזה כספים שלה בתוך "התעלמות, טיוח ותגמול על העבירות של הבכירים שלה".

כעת אישרה גוגל ל-The Verge גם את הפרטים ה"עדינים" של שתי העסקאות שרקמה עם המנהלים, וזאת לאחר שנודע על התביעה החדשה. מסתבר כי בעקבות המשא ומתן הסכימה הענקית לשלם בסך הכל 135 מיליון דולר לשניים והסכום ירד ל-105 מיליון דולר, משום שסינגאל עבר לשורות החברה היריבה, אובר. לסינגאל הוצע בתחילה סכום של 45 מיליון דולר על ידי גוגל, ולאחר מכן הסכום התכווץ ל-15 מיליון דולר "בלבד".

על פי התביעה, לרובין הציעה החברה בתחילה 150 מיליון דולר, אך מאוחר יותר במשא ומתן הוחלט שיקבל את הסכום "הצנוע" יותר. לא ברור כמה מהכסף הזה, או אם בכלל, שימש את רובין למיזם החדשני האחרון שלו – Essential.

התביעה מצטטת עובד אנונימי של הענקית שאמר: "כאשר גוגל מכסה על הטרדה ומטאטאה את האשפה, היא תורמת לסביבה שבה אנשים לא מרגישים בטוחים לדווח על התנהגות לא הולמת. הם חושדים ששום דבר לא יקרה, או גרוע מזה, שהגברים יפוצו והנשים יידחפו הצידה".

גוגל הסכימה לפצות ב-135 מיליון דולר שני בכירים שהואשמו בהטרדה מינית Reviewed by on . בשבוע שעבר ציין העולם את יום האישה. חברות רבות עסקו ביום זה בניסיון להציג כיצד הן עושות יותר בעבור נשים, למען שבירת תקרת הזכוכית ויתר מהלכים לגיוון והכלה. אבל ה בשבוע שעבר ציין העולם את יום האישה. חברות רבות עסקו ביום זה בניסיון להציג כיצד הן עושות יותר בעבור נשים, למען שבירת תקרת הזכוכית ויתר מהלכים לגיוון והכלה. אבל ה Rating: 0

הגיבו