אלי משה, מנכ"ל היטאצ'י ונטרה ישראל – פורש

11/03/2019 10:36
אלי משה, המנכ"ל הפורש של הסניף הישראלי של היטאצ'י ונטרה. צילום: פלי הנמר

לאחר חמש שנים שבהן כיהן כמנכ"ל היטאצ'י ונטרה ישראל (לשעבר HDS ישראל) הודיע אלי משה להנהלת החברה על פרישתו לטובת השלב הבא בקריירה שלו. היטאצ'י ונטרה החלה לחפש מנהל חדש לסניף הישראלי. עד אז מונה כממלא מקום זמני חיים כהן, שגויס על ידי משה לחברה בשנה בעברה ושימש כמנהל תיקי לקוחות בכיר.

למנכ"ל החדש צפוי אתגר בגלל המעבר באחרונה של היטאצ'י ונטרה מניהול מקומי מלא לניהול מטריציוני, שבמסגרתו מנהלי תחומים מדווחים למנהל התחום בחו"ל, בנוסף למנכ"ל המקומי.

בחמש שנותיו בתפקיד הצליח משה להפוך את היטאצ'י ונטרה ישראל לאטרקטיבית לעבודה יותר מבעבר ולגייס אליה טאלנטים. בשנים אלה צורפו 14 לחברה לקוחות חדשים ובוצעה אליה הגירה של כ-30 פטה-בייט. בין הלקוחות החדשים של היטאצ'י ונטרה בישראל בתקופתו של משה נמנים טבע, בנק דיסקונט, התעשייה האווירית, פלאפון, סלקום ובזק בינלאומי. כמו כן, במהלך כהונתו בוצע המספר הגדול ביותר של פרויקטים של החברה בתחום האקטיב-אקטיב, והיטאצ'י ונטרה ישראל הפכה למובילה על שאר הסניפים של החברה בעולם. בחמש השנים האחרונות עסק הסניף הישראלי גם בפעילות שיווקית באירופה.

בנוסף, הוא הוביל את המיזוג של היטאצ'י ונטרה בישראל, עוד בתקופתה כ-HDS, עם שתי חברות אחרות שלה בתחומי הביג דטה והאינטרנט של הדברים.

משה הגיע להיטאצ'י הגיע לאחר שכיהן כסמנכ"ל מכירות למגזרים הביטחוני והעסקי בנט-אפ, ובתקופתו זכתה החברה במכרז משרד הביטחון לאספקת ולתמיכה בפתרונות אחסון לתקופה של חמש שנים.

עם פרישתו אמר משה כי "מנהלים חייבים ללמוד להשתנות ולהיות בתהליך למידה מתמשך. זה הבסיס למקצוע וזה האתגר המרכזי שהיה לי בתפקיד. המעבר של היטאצ'י ונטרה מתרבות אמריקנית לתרבות אמריקנית-יפנית וניהול אנשים שצמחו בארגון ומועסקים בו במשך שניים-שלושה עשורים חייבו אותי להתאים את עצמי אליהם ולארגון לא פחות מאשר הם היו צריכים להתאים את עצמם אליי".

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. רוני מזרחי

    בן אדם מצליח ואוהב אתגרים חדשים כל הכבוד אלי משה בהצלחה בהמשך החיים והתפקידים החדשים

אירועים קרובים