אינסייט רוכשת את הקרן הרביעית של ג'נסיס הישראלית במאות מיליונים

הרוכשת הניו-יורקית מנהלת 20 מיליארד דולר והשקיעה ביותר מ-300 חברות ● ג'נסיס מנהלת 600 מיליון דולר והשקיעה בסטארט-אפים כגון monday.com, סייסנס ו-JoyTunes

רכישת ענק. ג'נסיס

רכישת ענק: אינסייט ונצ'ר פרטנרס, קרן הון-סיכון ופרייבט אקוויטי גדולה מניו-יורק, הכריזה היום (ג') כי היא רוכשת את מרבית ההשקעות של קרן הון-הסיכון הישראלית ג'נסיס פרטנרס IV. סכום הרכישה של הקרן הרביעית של ג'נסיס לא נמסר, אולם על פי ההערכות מדובר במאות מיליוני דולרים.

אינסייט נוסדה ב-1995 ומשקיעה בחברות ובטכנולוגיות בצמיחה מהירה. הקרן מנהלת נכסים בשווי 20 מיליארד דולר ועד היום השקיעה ביותר מ-300 חברות ברחבי העולם.

ג'נסיס פרטנרס, שנוסדה ב-1996, היא קרן הון-סיכון המתמקדת בהשקעות בחברות בשלבים מוקדמים, ולה ארבע קרנות. השותפים בקרן, ד"ר איל קישון, אדי שלו, ג'וני סאקס, גרי גנות והדר קריתי, מנהלים יותר מ-600 מיליון דולר על פני ארבע קרנות. יותר מ-30 מחברות הפורטפוליו שלה לאורך השנים ביצעו אקזיטים, בהן אודיוקודס, פאנדטק, פריימסנס וסולאראדג'. השקעותיה של ג'נסיס בקרן הרביעית כוללות מספר חברות בולטות שבחלקן גם אינסייט כבר מושקעת: monday.com, סייסנס ו-JoyTunes. השותפים בג'נסיס יישארו דירקטורים בחברות אלה.

"הרכישה מעידה על מחויבותה העמוקה של אינסייט לחברות הפורטפוליו שלה בישראל ולחדשנות באזור בכלל", אמר ג'ף הורינג, מייסד ושותף מנהל בקרן הניו-יורקית. "ג'נסיס בנתה ופיתחה פורטפוליו המתיישב עם המיקוד של אינסייט בחברות בצמיחה. במהלך זה, אנחנו מגדילים את אחיזתנו ופותחים דלתות להזדמנויות חדשות באזור EMEA".

"יזמים וחברות בישראל שואפים להיות עצמאים ומובילים בתחומם בקנה מידה עולמי. הדבר הזה דורש חזון ומבט ארוכי טווח", אמר ד"ר קישון. "אנחנו מאמינים ששינוי זה של בעלות הוא לטובתן של החברות המושקעות והמעבר לאינסייט יספק להן אופק ארוך יותר למיצוי הפוטנציאל הגלום בהן. זאת, לצד מתן נזילות למשקיעים הוותיקים בג'נסיס".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים