תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » כרום: התוספת של גוגל לא תופסת
זהירות, פגיעות בכרום

כרום: התוספת של גוגל לא תופסת

בענקית רצו לשפר את הדפדפן כך שתוספים המציעים שירותי חסימת הודעות ישלחו את הרשימה שהן רוצות לחסום לדפדפן והוא עצמו יבצע את החסימות אבל בפועל זה לא כל כך הצליח, לפחות לפי המשתמשים

מאת 19 בפברואר 2019, 10:31 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל נקלעה לסערה לא קטנה באמצע פיתוח מניפסט חדש לבניית תוספים עבור הדפדפן Chrome המטרה בהצהרת הכיוון של גוגל הוא לפתח בסופו של דבר ממשקי תכנות חדשים שיעזרו לה להילחם טוב יותר בתוספים מזיקים שמועלים לחנות של כרום, ובמקביל לשפר את הביצועים של הדפדפן באופן כללי – בעיקר בהיבט של צריכת הזיכרון הגדולה שלו.

אבל אחד השינויים אמור היה לגרום לכך שתוספים המציעים שירותי חסימת הודעות, במקום לבצע את תהליך הסינון והחסימה בעצמן, ישלחו את הרשימה שהן רוצות לחסום לדפדפן והוא עצמו יבצע את החסימות. לפי גוגל הסיבה להחלטה הזו היה שהביצוע העצמאי מוביל להאטת הגלישה והביצועים של כרום, ובאופן משמעותי למדי' לטענתה.

אבל בדיקה שבוצעה בידי אחת המפתחות, קליקז חשפה שההשפעה בפועל על הביצועים, במבחן המציאות, אינה משמעותית לחלוטין כשהיא בדקה כמה מחוסמי הפרסומות המובילים. למעשה היא מצאה שההפרש בין התהליכים אינו מגיע בדרך כלל ליותר מ-0.05 של אלפית השנייה.

הממצאים הללו עוררו סערה גם בקרב משתמשים שהגיבו שגוגל רוצה לשנות את ה-API, ולא לאפשר את עיבוד הנתונים בתוספים, כדי לשלוט בפרסומות וכדי להגן על עסקי הפרסום שלה. החברה אף הודיעה כי "זה יהיה שוב מקרה של שימוש לרעה בעמדה המובילה בשוק. אם זה יקרה, אנחנו נשקול הגשת תביעה לניצול כוח מונופולין".
התגובה של גוגל כמובן לא איחרה להגיע. "אני רוצה להזכיר שהשינויים הללו הם רק ברמה של טיוטה ושלב של תכנון. עדיין אין החלטה סופית לגבי השינויים שיהיו חלק מהמניפסט החדש. המשוב במהלך תקופה זו חיוני, ואנחנו בהחלט רוצים לשמוע את החששות וההערכות שלכם", כתב דוולין קרונין, ממהנדסי התכנות של Chrome.

כרום: התוספת של גוגל לא תופסת Reviewed by on . גוגל נקלעה לסערה לא קטנה באמצע פיתוח מניפסט חדש לבניית תוספים עבור הדפדפן Chrome המטרה בהצהרת הכיוון של גוגל הוא לפתח בסופו של דבר ממשקי תכנות חדשים שיעזרו לה ל גוגל נקלעה לסערה לא קטנה באמצע פיתוח מניפסט חדש לבניית תוספים עבור הדפדפן Chrome המטרה בהצהרת הכיוון של גוגל הוא לפתח בסופו של דבר ממשקי תכנות חדשים שיעזרו לה ל Rating: 0

הגיבו