סטיב באלמר חתם עסקת ענן עם אמזון ולא עם מיקרוסופט

איש העסקים האמריקני שהוא הבעלים של קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס מה-NBA בחר באופן פוגעני במיוחד לעשות עסקים עם AWS ולא עם החברה שבה כיהן כמנכ"ל במשך 14 שנים

סטיב באלמר, צילום: מתוך ויקיפדיה

סטיב באלמר – איש עסקים אמריקני יהודי, מי שהיה מנכ"ל מיקרוסופט משנת 2000 ועד 2014, ושהוא כיום הבעלים של קבוצת הכדורסל לוס אנג'לס קליפרס מה-NBA – חתם מטעם הקליפרס על עסקת ענן מול המתחרה של מיקרוסופט, אמזון.

בסוף השבוע (ו'), הודיעה AWS כי חתמה על עסקת ענן עם הקליפרס ובאלמר. במסגרת העסקה אמורה לספק אמזון שירותי אחסון ולמידת מכונה ל-Clippers CourtVision – חוויית מציאות רבודה הזמינה לחלק מאוהדי הקליפרס בזמן הצפייה במשחקים, ושפותחה על ידי סטארט-אפ שבאלמר נמצא מאחוריו כמשקיע, וששמו Second Spectrum.

ב-2015, זמן מה אחרי שבאלמר פרש ממיקרוסופט לאחר 33 שנים בה ו-14 שנים בראשה, הוא התראיין והתייחס לאמזון היריבה של האקסית שלו. באלמר אמר כי אסור לשכוח שהתחרות בין מיקרוסופט לאמזון אינטנסיבית, ואז הוסיף וגרס ש-"אני חושב שאמזון זה מקום שאנשים לא רוצים לעבוד בו. היו לא מעט מהנדסים שעזבו את החברה כדי לעבוד באמזון ורצו אחרי שנה או שנתיים לחזור לעבוד במיקרוסופט. זה לא מקום שאתה יכול ליצור חדשנות".

אבל הזמנים משתנים וכעת מסתבר שבאלמר שינה לחלוטין את עמדתו.

"כמובן, פצעתי את מיקרוסופט"

באלמר הודה שזה היה מביך לחתום עסקה עם היריבה הגדולה ביותר של מיקרוסופט, אך טען שבחר ב-AWS משום שהם מספקים את כוח המחשוב הנדרש לצורך הפעלת ה-CourtVision, טכנולוגיית הווידיאו שבה משתמשים הקליפרס בכדי לפתח אפליקציה לנייד שאמורה "להפוך על פיה את חוויית הצרכן", על פי תיאורה.

"האם פצעתי את מיקרוסופט? כמובן, פצעתי את מיקרוסופט", אמר באלמר בראיון שציטט בלומברג. "אבל אמזון עשתה עבודה טובה", הוא הסביר. בנוגע לטכנולוגיה שעליה שוקדים הקליפרס ו-Second Spectrum וש-AWS אמורים לסייע להצלחתה, אמר באלמר כי "היא קולית ביותר!".

רג'יב מהסווארן, מנכ"ל Second Spectrum, גיבה את החלטתו של באלמר ואמר כי הגישה של המשקיע שלו היא "רציונלית וסבירה". "זה הדבר הנכון", הוסיף מהסווארן.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים