תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מייסד בורסת קריפטו נפטר: מטבעות וירטואליים ב-190 מיליון דולר נחסמו
האישום: גניבת מטבעות וירטואליים והפקת רווחים מהם. צילום: BigStock

מייסד בורסת קריפטו נפטר: מטבעות וירטואליים ב-190 מיליון דולר נחסמו

לקוחות של חברת חילופי הקריפטו הקנדית הגדולה ביותר דיווחו שאינם מסוגלים לגשת אל רכושם - מטבעות וירטואליים בשווי 190 מיליון דולר, כיוון שמי שידע את סיסמאות הגישה היה רק מייסד החברה, שנפטר במפתיע

מאת 5 בפברואר 2019, 11:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

QuadrigaCX – חברת חילופי המטבעות הדיגיטליים המוכרת והגדולה ביותר בקנדה – עדכנה את הלקוחות שלה כי אין לה גישה למטבעות הקריפטו שלהם, ומבקשת הגנה מנושים, כך על פי מסמכי בית המשפט שהוגשו ביום ה' בנובה סקוטיה.

בורסת החילופין איבדה את יכולת הגישה למטבעות קריפטוגרפיים בשווי של כ-190 מיליון דולר, לפי שווי השוק השוטף, לאחר מותו של המנכ"ל בן ה-30, ג'ראלד קוטן בדצמבר. לפי הדיווחים, המטבעות החסרים מוחזקים במה שמכונה cold wallets, שנוהלו על ידי קוטן, שמת בדצמבר במהלך טיול להודו, באופן פתאומי ומפתיע, מסיבוכים של מחלת קרוהן.

ארנקים קרים וחמים

המושג cold wallets מכוון לסוג של אחסון לא מקוון שבו נהוג להשתמש כל מנת להחזיק פיקדונות קריפטו ולהגן עליהם מפני האקרים ואיומים דיגיטליים אחרים. קוטן החזיק את המפתחות הווירטואליים לארנקים הקרים הללו והיה אחראי בלעדית להעברת כספים בין האחסון הקר לבין ה'ארנק החם' של הלקוחות, שנשמר על השרת של החברה, כך על פי מסמכים שהוגשו ביום ה' לבית המשפט בנובה סקוטיה.

בדיווחים משפטיים של Quadriga נכתב שהיא חייבת נכון לעכשיו לכ-115,000 משתמשים מטבעות בסכום של 70 מיליון דולר, בתוספת עוד 180 מיליון דולר שהם שווי האסימונים הווירטואליים הלא נגישים, בהתבסס על מחירי השוק בדצמבר.

מעניין עם זאת לגלות כי מסמכי בית המשפט מעידים על כך ש-Quadriga עמדה בפני בעיות נזילות במהלך השנה האחרונה, ועוד בטרם מותו של המייסד, ושבעיה מרכזית התעוררה סביבה בינואר 2018, כאשר הבנק הקנדי CIBC (ר"ת Canadian Imperial Bank of Commerce) הקפיא, מסיבות שלא פורטו בדיווחים, כ-25.7 מיליון דולר מהכספים שלה המוחזקים בחשבון של צד שלישי.

הגנה מנושים אחרי מאמצי שיקום שלא צלחו

העדכון האחרון על התביעה החדשה התפרסם באתר החברה ובו נכתב כי הגישה בקשה מבית המשפט להגנה מפני נושיה"כדי לאפשר לנו את ההזדמנות לטפל בבעיות הפיננסיות המשמעותיות שהשפיעו על יכולתנו לשרת את לקוחותינו".

ההתפתחויות האחרונות הגיעו אחרי כמה חודשים סוערים שחוותה QuadrigaCX, שקהילת הקריפטו עסקה בהרחבה בעיכובים משמעותיים בעיבוד הזמנות של לקוחות, שכללו משיכות גדולות

"בשבועות האחרונים עבדנו בהרחבה כדי לטפל בבעיות הנזילות שלנו, הכוללות ניסיון לאתר ולאבטח את עתודות הקריפטו המשמעותיות ביותר שלנו, המוחזקות בארנקים קרים, והן נדרשות על מנת לספק את יתרות המטבעות של הלקוח, וכן בחיפוש מוסד פיננסי שיקבל את טיוטות הבנק שיועברו אלינו. למרבה הצער, מאמצים אלה לא היו צלחו", הוסיפה החברה וכתבה בהצהרתה לתקשורת

מייסד בורסת קריפטו נפטר: מטבעות וירטואליים ב-190 מיליון דולר נחסמו Reviewed by on . QuadrigaCX - חברת חילופי המטבעות הדיגיטליים המוכרת והגדולה ביותר בקנדה - עדכנה את הלקוחות שלה כי אין לה גישה למטבעות הקריפטו שלהם, ומבקשת הגנה מנושים, כך על פי QuadrigaCX - חברת חילופי המטבעות הדיגיטליים המוכרת והגדולה ביותר בקנדה - עדכנה את הלקוחות שלה כי אין לה גישה למטבעות הקריפטו שלהם, ומבקשת הגנה מנושים, כך על פי Rating: 0

הגיבו