תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » אינטל מתעניינת במלאנוקס: הגישה הצעת רכש בשווי שישה מיליארד דולר
מלאנוקס

אינטל מתעניינת במלאנוקס: הגישה הצעת רכש בשווי שישה מיליארד דולר

ההצעה נדיבה - היא נושאת פרמיה של כ-37%, ולא בכדי, שכן אם העסקה תצא לפועל, אינטל תנטרל את אחת המתחרות שלה

מאת 30 בינואר 2019, 16:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל מעוניינת להרחיב עוד את אחזקותיה בישראל: אחרי ששלשום (ב') נודע כי היא צפויה להשקיע 40 מיליארד שקלים נוספים במפעל שלה בקריית גת, היום פורסם כי היא הגישה הצעה לרכישת מלאנוקס תמורת כשישה מיליארד דולר. בתגובה לפרסומים נוצרו ביקושים שהעלו את שער המנייה של הנרכשת הפוטנציאלית בבורסה.

הידיעה על כוונת אינטל לרכוש את מלאנוקס לא באה בהפתעה, על רקע העובדה שמזה כחצי שנה החברה הישראלית מקבלת הצעות רכש מגורמים שונים. ככל הנראה, מלאנוקס מביעה נכונות להירכש, שכן היא התקשרה עם בנק השקעות כדי שזה ינהל לה את המכירה, במידה שתהיה כזו.

ההצעה לא מפתיעה גם לאור העובדה שמדובר בחברות מתחרות בתחום של פיתוח ומכירת ציוד תקשורת להעברת נתונים. עבור אינטל, הרכישה תנטרל מתחרה ותספק לה שליטה על מערך הייצור והפיתוח של חברה שנחשבת לאחת הטובות מסוגה.

על אף שכאמור, הנהלת מלאנוקס פתוחה להצעות רכש, עדיין לא ידוע מהי תגובת הנהלתה להצעה של אינטל. יצוין שמדובר בהצעה נדיבה, שכן היא נושאת פרמיה בת 37.27%, בהתחשב בכך ששווי השוק של מלאנוקס בנסדא"ק הוא 4.371 מיליארד דולר. עם זאת, לא מן הנמנע שבחברה הישראלית סבורים שהיא שווה יותר, וינסו להתמקח.

אינטל לא אישרה אך גם לא הכחישה את הפרסומים. ממלאנוקס נמסר שהיא לא מגיבה לשמועות.

אינטל מתעניינת במלאנוקס: הגישה הצעת רכש בשווי שישה מיליארד דולר Reviewed by on . אינטל מעוניינת להרחיב עוד את אחזקותיה בישראל: אחרי ששלשום (ב') נודע כי היא צפויה להשקיע 40 מיליארד שקלים נוספים במפעל שלה בקריית גת, היום פורסם כי היא הגישה הצע אינטל מעוניינת להרחיב עוד את אחזקותיה בישראל: אחרי ששלשום (ב') נודע כי היא צפויה להשקיע 40 מיליארד שקלים נוספים במפעל שלה בקריית גת, היום פורסם כי היא הגישה הצע Rating: 0

הגיבו