תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » כנס CES: הכירו את הרובוטית הישראלית טמי
רובוטמי  צילום: יח"צ

כנס CES: הכירו את הרובוטית הישראלית טמי

אופנוע חשמלי ● שעון שנטען מאור השמש ● מחשבים דקים וקלים מתמיד ● והרבה מחירים מרקיעי שחקים ● צבי קצבורג על החידושים שכבשו את תערוכת CES

מאת 9 בינואר 2019, 15:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עוד לפני שרכבים אוטונומיים יתחילו באמת להשתלט על הכבישים בעולם, ולמרות תחזיות שונות לפיהן זה לא יקרה מחר בבוקר, תעשיית הרכב יודעת שהיא קודם כל צריכה להיות פחות מזהמת. כבר התרגלנו לראות בשנים האחרונות על הכבישים רכבים היברידיים, וכנראה שעוד לפני שהמכוניות שנוסעות לבד באמת יגיעו לשימוש כללי, אנחנו נראה על הכבישים הרבה מאוד רכבים חשמליים. אז למה רק מכוניות? מה רע באופנועים?

ואם כבר אופנועים, אחד המותגים הראשונים שעולים לראש הוא כמובן הארלי דוידסון, והחיבור כבר כנראה הפך למובן: חמש שנים לאחר שדיברה עליו לראשונה, החברה הכריזה ב-CES הנערך בימים אלו כי היא התחילה לקבל הזמנות מוקדמות לקראת השקת דגם שמכונה LiveWire, אופנוע חשמלי לחלוטין.

האופנוע החשמלי של הארלי דוידסון. צילום: יח"צ

האופנוע החשמלי של הארלי דוידסון. צילום: יח"צ

\הוא אולי לא יוכל לעמוד בשורה אחת עם כל האופנועים הענקיים הללו שרואים בסדרות ובסרטים אמריקנים עומדים בחוץ אחד ליד השני בחניה ליד בארים בהם הרוכבים אוהבים להתכנס, אבל הוא עדיין מציע עוצמה לא מעטה עם 3.5 שניות בלבד מ-0 לקצת פחות מ-100 קמ"ש עם 100% מומנט שזמין באופן מיידי. הוא יוכל לנסוע כ-180 קילומטרים לאחר טעינה מלאה, והוא יוכל להיטען ממחברי CSS שמשמשים את רוב המכוניות החשמליות. המחיר? 29,799 דולרים. לא ממש מיועד לעמך.

שעון שהוא יותר ביצועיסט מחכם

אחד הדברים היפים ב-CES הוא שבכל זאת אפשר למצוא כאן הכל בסופו של דבר בגלל שזו אחת התערוכות האחרונות שהנה כללית מאוד. אז הנה, יש גם שעון שהוא בעיקרון חכם, אבל החוכמה היא לא ממש הדבר העיקרי שלו אלא זמן העבודה. בעצם קצת קשה לומר של-Powerwatch 2 של מטריקס, שאמור להגיע לשוק ביוני הקרוב, יש זמן עבודה – הוא אמור לעבוד ללא הפסקה לחלוטין.

השעון החכם של מטריקס. צילום: יח"צ

השעון החכם של מטריקס. צילום: יח"צ

כמו קודמו הוא מבוסס על פרויקט גיוס המונים – אם כי הוא כבר עבר מזמן את הסכום המינימלי שעמד על 100,000 דולרים (למעשה הוא כבר אסף יותר מפי ארבע). ובדיוק כמו קודמו הוא נטען מחום ומתנועת הגוף, אבל הפעם מוסיף גם יכולת להיטען מאור השמש, ולא ממש משנה אם היא קרה או חמה. כך שיותר צריך להתאמץ לא לטעון אותו מאשר כן.
הוא יהיה יקר פי כמה מקודמו עם תג מחיר של 499 לעומת 199 דולרים, אבל הוא מוסיף שורה של דברים חדשים כמו עמידות לעומק של 200 מטרים מתחת למים לעומת 50 בקודם,GPS פנימי, חיישן פעימות לב, תמיכה בקבלת הודעות מטלפוני iPhone ואנדרואיד ומסך LCD צבעוני מעט גדול יותר. כן, הוא גם הרבה יותר לכם הפעם.

טמי – הרובוטית שבסופו של דבר תבין אתכם

יש הרבה שמעריכים שזו רק שאלה של זמן עד שהרובוטים ישולבו בחיי היומיום שלנו באופן מלא. בדרך לשם אולי תפגשו את טמי של החברה הישראלית רובוטמי שלפי החברה הנה בעלת יכולות של סייענות חכמה וניידות אוטונומית, בקרוב גם תשלב את אלקסה – וכן כבר הערכנו מראש שלדיבורים יהיה תפקיד חזק מאוד בתערוכה הזו, עם יכולות שקרובות בעיקר למה שאמזון מציעה עם קו מוצרי ה-Echo שלה, אבל על גלגלים.

אחד ההיבטים החשובים של טמי הוא שהיא לא מנסה לעשות דברים שהיא לא יכולה לעשות, ובכוח, אלא לעשות את מה שכן היטב – והיא עושה זאת בעזרת 16 חיישנים שונים שעוזרים לה לזהות אנשים וכן למפות את החדרים של האזור בו היא אמורה לתפקד. בלחיצת כפתור אפשר להורות לה לעקוב אחר המשתמש.

בכל מקום היא יכולה לשמש כתחנת מוזיקה, וידאו והכי חשוב כנראה גם כעמדה לביצוע שיחוח (צ'אט בגרסת האקדמיה). הרובוטית – סיפרנו כבר שהיא ישראלית? – מתנוססת לגובה מטר ושוקל 12 ק"ג, והיא תהיה זמינה החל ממרץ בארצות הברית במחיר של 1,499 דולרים.

עדכונים מסחריים במחשבים של לנובו

ברמה המחשבית העסקית והניידת כמובן, כנראה של-ThinkPad יש עוד הרבה כוח מכירה, וב-CES 2019 לנובו מציגה את הדור השביעי של X1 Carbon והדור הרביעי של X1 Yoga. לפי החברה, הם דקים וקלים יותר מתמיד. כך לדומה, ה-ThinkPad X1 Yoga הוא המחשב הראשון במשפחה שמגיע בתוך שלדת אלומיניום מלאה אך קשיחה בעובי של 15.2 מ"מ, במשקל של פחות מ-1.35 ק"ג ועם מידות כוללות שקטנות ב-17% לעומת הדור השלישי של המחשב. כמו שהשם רומז הוא גם יתמוך בקיפול לאחור כמו שאר המחשבים שמגיעים עם YOGA בשמם ועם תג מחיר התחלתי של 1,929 החל ביוני הקרוב.

X1 Carbon הנוכחי זכה גם לכינוי Black Carbon וכמו תמיד לנובו חוגגת איתו את המחשב עם מסך 14 אינץ' הדק ביותר (כבר הגיע ל-14.95 מ"מ) והשקל ביותר (1.13 ק"ג) מסוגו. החברה מבטיחה עד 15 שעות עבודה, מעבדי דור שמיני של אינטל, מערכת רמקולים מבוססת Dolby Atmos עם שני טוויטרים ושני וואפרים, ארבעה מיקרופונים רגישים לקליטת הוראות קוליות משופרת, תמיכה במודם LTE-A ב-Cat16 וכן אפשרות למסך 4K Dolby Vision בבהירות של 500 ניט. גם המחשב הזה יגיע ביוני לשוק, עם מחיר התחלתי של 1,709 דולרים.

כנס CES: הכירו את הרובוטית הישראלית טמי Reviewed by on . עוד לפני שרכבים אוטונומיים יתחילו באמת להשתלט על הכבישים בעולם, ולמרות תחזיות שונות לפיהן זה לא יקרה מחר בבוקר, תעשיית הרכב יודעת שהיא קודם כל צריכה להיות פחות עוד לפני שרכבים אוטונומיים יתחילו באמת להשתלט על הכבישים בעולם, ולמרות תחזיות שונות לפיהן זה לא יקרה מחר בבוקר, תעשיית הרכב יודעת שהיא קודם כל צריכה להיות פחות Rating: 0

הגיבו