תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גוגל עצרה את פרויקט Dragonfly
גוגל. צילום: rvlsoft/BigStock

גוגל עצרה את פרויקט Dragonfly

הפרויקט סימן את הרצון שלה לחזור לשוק מנועי החיפוש הסיני כך שמנוע החיפוש שלה יעמוד בדרישות המחמירות של הממשל

מאת 18 בדצמבר 2018, 13:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל לפי דיווחים שונים, החליטה, באופן זמני לבטל את הפרויקט שזכה לכינוי Dragonfly – הפרויקט שסימן את הרצון שלה לחזור לשוק מנועי החיפוש הסיני כך שמנוע החיפוש שלה יעמוד בדרישות המחמירות של הממשל.

ההחלטה נתקבלה לאחר שהחברה זכתה למסע לחצים אדיר חיצוני, אבל גם פנימי. לפי הדיווחים שהגיעו לרשת, מאות עובדים חתמו על עצומה במחאה נגד הפרויקט ונגד הכוונה של גוגל להיענות לדרישות הסיניות שפוגעות, בין השאר, בפרטיות המשתמשים ביכולת הגלישה החופשית, וכן באפשרות לגלוש באופן אנונימי.

 השהיה זמנית של הפרויקט או ביטולו המוחלט?

רבים מבין המהנדסים שעבדו על גרסת החיפוש המיוחדת והייעודית לסין כבר פוזרו בין פרויקטים אחרים של החטיבה, כולל כאלו שמתייחסים לברזיל, אינדונזיה ואף רוסיה.
עם זאת לא ברור אם מדובר בהשהיה זמנית של הפרויקט או ביטולו המוחלט. בחברה מסרו כי הוא הונח על המדף באופן זמני, וכי גוגל כן רוצה בהמשך לספק שירותי חיפוש לתושבי סין.

כזכור, זו לא הפעם הראשונה בה מחאת עובדים עולה לכותרות בהקשר של פרויקטים שבהנהלת אלפבית, חברת האם של גוגל.

בשנה האחרונה חתמו אלפי עובדים על עצומה שהצליחה למנוע בסופו של דבר חתימה על חידוש ההסכם עם הפנטגון לניתוח סרטוני וידאו המצולמים בידי מזל"טים על ידי שימוש בבינה מלאכותית.

גוגל עצרה את פרויקט Dragonfly Reviewed by on . גוגל לפי דיווחים שונים, החליטה, באופן זמני לבטל את הפרויקט שזכה לכינוי Dragonfly - הפרויקט שסימן את הרצון שלה לחזור לשוק מנועי החיפוש הסיני כך שמנוע החיפוש שלה גוגל לפי דיווחים שונים, החליטה, באופן זמני לבטל את הפרויקט שזכה לכינוי Dragonfly - הפרויקט שסימן את הרצון שלה לחזור לשוק מנועי החיפוש הסיני כך שמנוע החיפוש שלה Rating: 0

הגיבו