תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » עובדי גוגל מחו על כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לצנזורה בסין
גוגל - מגבשת את מנוע החיפוש המצונזר לסין. צילום אילוסטרציה: BigStock

עובדי גוגל מחו על כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לצנזורה בסין

מאות מעובדי החברה חתמו על מכתב מחאה ובו הם דורשים מההנהלה שקיפות בנושא על מנת לוודא כי אינם מעורבים בפעילות לא מוסרית

מאת 19 באוגוסט 2018, 13:54 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מאות מעובדי גוגל חתמו בימים אלו על מכתב מחאה כנגד כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לדרישות הצנזורה של ההנהגה בסין על מנת לחזור לפעילות בה. העובדים דורשים שקיפות בפרויקט על מנת לוודא כי אינם מעורבים בפעילות לא אתית או לא מוסרית כלשהי והאם עבודתם מקדמת פרויקט שנוי במחלוקת שכזה.

על פי דיווח של הניו יורק טיימס, על המכתב חתמו כ-1,400 עובדים והוא הועבר במערכת המיילים הפנימית של ענקית החיפוש.

במכתב טענו החותמים כי גוגל למעשה מתכופפת על מנת לקבל את דרישות הצנזורה המחמירות של ההנהגה הסינית, מה שמעלה שאלות קשות לגבי סוגיות אתיקה ומוסר. "כרגע אין לנו כל מידע המאפשר לנו להעריך האם העבודה שלנו, הפרויקט בו אנו מעורבים או עצם ההעסקה שלנו מצריכה קבלת החלטות בנוגע לסוגיות מוסריות או אתיות", כתבו העובדים במכתב.

בהנהלת גוגל אמרו לעובדים בתגובה כי הפרויקט לא קרוב להשקה.

חדלה מלפעול בה לפני כשמונה שנים בגלל צנזורה

גוגל,  כמו חברות טכנולוגיה ענקיות רבות מהמערב, יצאה מסין ולא פועלת במדינה. חברת הטכנולוגיה האמריקנית חדלה מלפעול בה לפני כשמונה שנים בגלל צנזורה ודרישות המדינה להתנהלות מגבילה במיוחד. אבל לאחרונה, על פי דיווחים שונים, היא מתכוונת לשוב אל המדינה האסיאתית עם אפליקציית חיפוש לניידים שתסנן את תוצאות החיפוש לפי רשימה שחורה שתוכתב על ידי הממשל.

הסיבות למה שנתפש ככניעה של גוגל לדרקוניות הסינית הן ללא ספק רצונה להיכנס שוב לשוק הסיני העצום, שבו ניתן לספק ולמכור שירותים ל-1.7 מיליארד בני אדם, או כך לפחות טועני דיווחים בתקשורת האמריקנית.

עובדי גוגל מחו על כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לצנזורה בסין Reviewed by on . מאות מעובדי גוגל חתמו בימים אלו על מכתב מחאה כנגד כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לדרישות הצנזורה של ההנהגה בסין על מנת לחזור לפעילות בה. העובדים דורשים שקיפו מאות מעובדי גוגל חתמו בימים אלו על מכתב מחאה כנגד כוונת החברה לפתח מנוע חיפוש מותאם לדרישות הצנזורה של ההנהגה בסין על מנת לחזור לפעילות בה. העובדים דורשים שקיפו Rating: 0

הגיבו