תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » מוזילה: גרסה חדשה של Firefox עם תכונות חדשות
. פיירפוקס

מוזילה: גרסה חדשה של Firefox עם תכונות חדשות

בין התכונות החדשות: מנגנון בינה מלאכותית ולימוד מכונה שמנסה להמליץ על שירותים, תכונות והרחבות המיועדות לדפדפן וסימון ועבודה על מספר לשוניות בו זמנית

מאת 12 בדצמבר 2018, 14:12 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ארגון מוזילה השיק בימים אלו גרסה חדשה של Firefox שכוללת מספר תכונות חדשות, חלקן הגדול לגרסה השולחנית של הדפדפן – ובכלל, בגרסה שיחסית מביאה הרבה תכונות חדשות, ומעבר לרשימת העדכונים והתיקונים הצפויה בכל עדכון גרסה.

אחת התכונות הבולטות יותר ב-Firefox 64 היא הביטוי של מנגנון בינה מלאכותית ולימוד מכונה שמנסה להמליץ על שירותים, תכונות והרחבות המיועדות לדפדפן בדרך שמתבססת על הרגלי הגלישה של המשמש לאורך זמן. תכונה זו, באופן טבעי, אינה פעילה בעת גלישה אנונימית, ובכל מקרה היא זמינה בינתיים עבור תושבי ארצות הברית בלבד.

תכונה חדשה אחרת היא האפשרות לסמן כמה לשוניות ולטפל בהן בו זמנית. במסגרת זו אפשר לשמור אותן בהיסטוריה כקבוצה, כך שבעתיד ניתן לפתוח אותן בלחיצה אחת ולנעוץ אותו כך שיהיו זמינות בכל עת. זאת, מעבר להזזה מהירה, סגירה וכדומה.

כלי חדש להקל על "גולשים כבדים"

תכונה חדשה אחרת תאפשר לגולשים לזהות איזה לשוניות מומלץ לסגור, במיוחד במקרה של "גולשים כבדים" שפותחים הרבה לשוניות בו זמנית, עד כדי השפעה על ביצועי המחשב. תכונה זו נעשית על ידי רישום בשורת הכתובת about:performance כדי להגיע לדף ייעודי שמראה כמה אנרגיה צורכת כל לשונית פתוחה – שימושי במיוחד עבור מחשבים ניידים.
בהיבט של השימושיות מציע Firefox 64 גם יכולת שיתוף יותר טבעית ויותר מהירה על ידי לחיצת כפתור תפריט הפעולות (קו אופקי המורכב משלוש נקודות) ובחירת אפשרות שיתוף שמציגה את האפשרויות השונות.

משתמשי macOS ו-Linux יזכו גם לתוספת ביצועים בזכות טכנולוגיית מיטוב הקישורים Clang LTO ששולבה עבור משתמשי Windows כבר בגרסה הקודמת של הדפדפן.
בגרסת האנדרואיד של Firefox 64 אין חידושים משמעותיים מעבר למהירות גלילה משופרת שבאה לידי ביטוי במיוחד בדפים ארוכים עמוסי מידע, ושיפור מסוים אך לא משמעותי בביצועים הכוללים.

מוזילה: גרסה חדשה של Firefox עם תכונות חדשות Reviewed by on . ארגון מוזילה השיק בימים אלו גרסה חדשה של Firefox שכוללת מספר תכונות חדשות, חלקן הגדול לגרסה השולחנית של הדפדפן - ובכלל, בגרסה שיחסית מביאה הרבה תכונות חדשות, ומ ארגון מוזילה השיק בימים אלו גרסה חדשה של Firefox שכוללת מספר תכונות חדשות, חלקן הגדול לגרסה השולחנית של הדפדפן - ובכלל, בגרסה שיחסית מביאה הרבה תכונות חדשות, ומ Rating: 0

הגיבו