תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » עוד עדות עגומה למצב הקריפטו: ביטמיין סוגרת את מרכז הפיתוח ברעננה
קריפטו. אילוסטרציה: BigStock

עוד עדות עגומה למצב הקריפטו: ביטמיין סוגרת את מרכז הפיתוח ברעננה

החברה הגדולה בעולם בתחום הציוד לכריית מטבעות דיגיטליים הודיעה על סגירת המרכז ופיטורי 23 עובדיו ● מנהל המרכז: "שוק הקריפטו עובר טלטלה בחודשים האחרונים, שמכריחה את ביטמין לבחון את הפעילויות השונות שלה"

מאת 10 בדצמבר 2018, 11:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

הטלטלה בשוק הקריפטו גובה קורבנות: ביטמיין הודיעה היום (ב') על סגירת מרכז הפיתוח שלה ברעננה, שלוש שנים לאחר שנפתח, ופיטורי 23 עובדיו.

ביטמיין היא החברה הגדולה בתחום הציוד לכריית מטבעות דיגיטליים, עם נתח של 74% מהשוק העולמי, ומציעה את המותג Antminer. המרכז ברעננה עוסק, או יותר נכון עסק, בפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית ומאגר הכרייה ConnctBTC.

באוגוסט האחרון הגישה ביטמיין בקשת הנפקה, לאחר שגייסה 400 מיליון דולר, בהובלת קרן סקויה. אלא שעם ההנפקה נודע על מצבה העגום: החברה צברה הפסדים הולכים ומתמשכים. בנוסף, עם עלייתו המטאורית של הביטקוין, בעיקר בסוף השנה שעברה ובתחילת השנה הנוכחית, הצטרפו לשוק מתחרים רבים, שנגסו בביטמיין. הוסיפה לכך הירידה התלולה בשער הביטקוין בזמן האחרון, שירד משיא של קרוב ל-20 אלף דולר ליחידה לשפל של כ-3,000 דולר ליחידה. נכון לשעת כתיבת שורות אלה עומד מחירו של המטבע על כ-3,400 דולר.

"תחזיות גדילת השוק לא התממשו"

גדי גליקברג, מנהל מרכז הפיתוח, כתב בהודעה לעובדים כי "שוק הקריפטו עובר טלטלה בחודשים האחרונים, שמכריחה את ביטמיין לבחון את הפעילויות השונות בחברה הגלובלית ולמקד אותן מחדש, בהתאם למצב הנוכחי. בשלוש השנים האחרונות בנינו צוות מדהים עם יכולות ביצוע מהגבוהות בתחום. תכניות הפיתוח שלנו כללו עבודה רבה בהנגשת המטבעות הדיגיטליים לקהל הרחב, אך לצערנו, תחזיות גדילת השוק ובסיס המשתמשים שלנו לא התממשו, ועל כן הוחלט בצער לסיים את הפעילות ולהפסיק את עבודתם של 23 עובדי החברה בישראל".

הוא ציין כי "בתקופה הקרובה נעסוק בסיום הפעילות ובסיוע לעובדינו בהשתלבותם בשוק התעסוקה. אנחנו מרכזים מספר פניות מחברות טכנולוגיה שכבר הביעו התעניינות בגיוס אנשי הצוות, ומחלקת משאבי האנוש שלנו תמשיך לסייע ככל הניתן בהשתלבותם המהירה של אנשינו בחזרה בשוק התעסוקה".

גליקברג סיים את הודעתו בכך שכתב: "זה היה מסע מופלא ועצוב לי שהוא מסתיים כך, אך לפחות זכינו לחוות אותו אתכם – מתכנתים ואנשי מקצוע מהטובים בשוק הישראלי ואף העולמי".

עוד עדות עגומה למצב הקריפטו: ביטמיין סוגרת את מרכז הפיתוח ברעננה Reviewed by on . הטלטלה בשוק הקריפטו גובה קורבנות: ביטמיין הודיעה היום (ב') על סגירת מרכז הפיתוח שלה ברעננה, שלוש שנים לאחר שנפתח, ופיטורי 23 עובדיו. ביטמיין היא החברה הגדולה בת הטלטלה בשוק הקריפטו גובה קורבנות: ביטמיין הודיעה היום (ב') על סגירת מרכז הפיתוח שלה ברעננה, שלוש שנים לאחר שנפתח, ופיטורי 23 עובדיו. ביטמיין היא החברה הגדולה בת Rating: 0

הגיבו