תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מסטנאמה, היוטיוברית הקשישה בעולם, מתה בגיל 107
אוכל הודי. צילום: BigStock

מסטנאמה, היוטיוברית הקשישה בעולם, מתה בגיל 107

מסטנאמה הייתה הודית קשישה, מומחית לבישול מסורתי, וערוץ היוטיוב שלה, Country Foods, צבר כ-1.2 מיליון מנויים בשנתיים מאז שהושק ● השבוע היא מתה

מאת 6 בדצמבר 2018, 15:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

קארה מסטנאמה, קשישה בת 107 ממחוז אנדרה פרדש שבהודו, זכתה בתהילה מאוחרת אחרי שסרטוני הבישול שלה הועלו ליוטיוב. ביום ב' היא נפטרה לאחר מחלה קשה. ערוץ היוטיוב שלה, Country Foods, שפעל במשך שנתיים בלבד, צבר כ-1.2 מיליון מנויים ועוקבים, מה שהפך אותה ליוטיברית הזקנה ביותר בעולם.

היו אלו נכדה של מסטרנאמה, ק. לאקסמן, וחברו, סרינאט רדי, שהחליטו להציג לעולם לראשונה את המתכונים שלה בערוץ יוטיוב מיוחד. גם לקסמן וגם רדי הם עורכי וידיאו וחובבי מזון, ומהמקום הזה הדרך לרעיון להקים ערוץ ייחודי לסבתא הבשלנית המקורית הייתה קצרה.

מתוך יוטיוב

לקסמן העלה לראשונה סרטון וידיאו שבו מכינה הסבתא תבשיל קארי מקורי ליוטיוב ב-2016, ועד מהרה העלה עוד סרטונים רבים לערוץ, שבהם נראתה הקשישה מכינה אוכל בערך מכל דבר שזז. הבחירה לכנות את הערוץ בשם Country Foods, הייתה בעיקר משום הסביבה הכפרית והטכניקה הקולינרית הבסיסית של מסטנאמה, שתועדה שלב שלב כשהיא מכינה את האוכל הייחודי שלה.

בלי תעודת זהות אבל עם ידע אותנטי בבישול המסורתי

הבשלנית הזקנה אפילו לא הייתה זקוקה למטבח או ליותר מדי ציוד וכלי הבישול – מסטנאמה פשוט יצרה את המנות שלה בטבע, על אש פתוחה, באזור הכפרי המרוחק שבו חיה בדרום המחוז ההודי. את הפירות והירקות קילפה באצבעותיה, ואת המנות הגישה לבסוף על עלה בננה, כפי שנהוג לעשות עדיין במקומות שונים בדרום הודו.

הסבתא הקשישה זכתה להערצה של אנשים מכל רחבי העולם בזכות מה שנראה כאהבה האמיתית שלה לאוכל הודי והידע האותנטי שלה בבישול המסורתי.

מסטנאמה, שהייתה אישה קטנה וחסרת שיניים עם נזם ענק באפה, סיפרה בשנה שעברה שלמרות שאין לה תעודת לידה להוכיח את גילה, היא האמינה שהיא בת 106.

מתוך יוטיוב

הידיעה על פטירתה הגיעה לאחר שהמעריצים החלו לתהות ולנסות לברר מדוע לא עולים סרטונים חדשים לערוץ שלה. מותה הוכרז לבסוף בסרטון וידיאו שהעלו בני משפחתה, וכנהוג בהודו שבה היחס למתים ולמוות שונה מבארצות המערב – היא נראתה בסרטון שוכבת בארון מעוטר להפליא. אוהדי הסבתא הפיצו במדיה החברתית את תנחומיהם ואת צערם על לכתה מהעולם של האישה המיוחדת.

מסטנאמה, היוטיוברית הקשישה בעולם, מתה בגיל 107 Reviewed by on . קארה מסטנאמה, קשישה בת 107 ממחוז אנדרה פרדש שבהודו, זכתה בתהילה מאוחרת אחרי שסרטוני הבישול שלה הועלו ליוטיוב. ביום ב' היא נפטרה לאחר מחלה קשה. ערוץ היוטיוב שלה, קארה מסטנאמה, קשישה בת 107 ממחוז אנדרה פרדש שבהודו, זכתה בתהילה מאוחרת אחרי שסרטוני הבישול שלה הועלו ליוטיוב. ביום ב' היא נפטרה לאחר מחלה קשה. ערוץ היוטיוב שלה, Rating: 0

הגיבו