תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » מחקר: ב-33 מדינות הגלישה באמצעות חיבורי LTE גבוהה מאשר ב-Wi-Fi
אילוסטרציה: BigStock

מחקר: ב-33 מדינות הגלישה באמצעות חיבורי LTE גבוהה מאשר ב-Wi-Fi

אוסטרליה מובילה את רשימת הפערים עם הפרש של 13 מגה-ביט לשנייה לטובת הגלישה הסלולארית עם תמיכה רחבה ב-4G שמציעה עד 34.6 מגה-ביט לשנייה בממו ●השנייה מייד אחריה היא לבנון צע ●ומה עם ישראל?

מאת 26 בנובמבר 2018, 13:41 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

למרות שהאינסטינקט אומר שהתחברות לאינטרנט באמצעות WiFI עבור משתמשי טלפונים חכמים מהירה יותר מאשר בעת גלישה סלולארית, מתברר שבחלק גדול של המדינות בעולם התמונה בדיוק הפוכה. מחקר שנערך בידי אופן-סיגנל מצא שב-33 מדינות בעולם הגלישה באמצעות חיבורי LTE גבוהה, ולעיתים בהפרש ניכר, לעומת גלישה באמצעות WiFi.

הסקר, שבחן כ-100 מדינות ברחבי העולם, מצע כי הפערים הגדולים בין מהירות הגלישה 'הנייחת' ל-'ניידת', באופן ממוצע כמובן, אינם שייכים למגזר מדינות כזה או אחר, לא לטכנולוגיה בה נעשה שימוש וגם לא ביחס למהירות הגלישה המרבית שמוצעת בעולם.

אוסטרליה מובילה את רשימת הפערים עם הפרש של 13 מגה-ביט לשנייה לטובת הגלישה הסלולארית עם תמיכה רחבה ב-4G שמציעה עד 34.6 מגה-ביט לשנייה בממוצע, והשנייה מייד אחריה היא לבנון דווקא עם פער של 12.3 מגה-ביט/לשנייה, אבל במקרה שלה מדובר במדינה שתומכת עדיין ברובה רק ב-3G, אבל עם היצע WiFi ממוצע עלוב משהו של 2.5 מגה-ביט/לשנייה בלבד.
אחריהן ברשימה מדינות המפרץ קטאר ועומן עם 11.8 ו-11 מגה-ביט לשנייה בהתאמה והחמישית היא יוון עם פער של 10.6 מגה-ביט לשנייה לטובת ה-LTE ועם מהירות גלישה ממוצעת של 21.8 מגה-ביט לשנייה.

ישראל: מספרים נמוכים מאוד בכל קנה מידה

עם זאת יש מדינות בהן כמעט אין הבדל בין מהירויות הגלישה, אבל כנראה שהרבה מאוד אנשים היו רוצים את מה שהן מציעות: נורבגיה מציעה את מהירות הגלישה הסלולארית המהירה ביותר להוציא דרום קוריאה עם 42.8 מגה-ביט לשנייה, וב-WiFi מוצעת במדינה מהירות של 43.9 מגה-ביט לשנייה, כשבהיבט הזה היא מציעה את המהירות החמישית בטיבה לפי הסקר.

דרום קוריאה, כאמור, מציעה את המהירות הסלולרית הכי גבוהה עם 45.3 מגה-ביט לשנייה, אבל הפער לטובת ה-WiFi יחסית גדול כי המהירות הממוצעת של השירות האלחוטי הזה מגיעה ל-56.3 מגה-ביט לשנייה, השנייה בטיבה אחרי סינגפור שמציעה לא פחות מ-72.8 מגה-ביט לשנייה ב-WiFi. הפער במקרה של זו עומד על כ-34 מגה-ביט לשנייה לטובת ה-WiFi.

וישראל? לפי הסקר מוצעת במדינה גלישה במהירות ממוצעת של 27 מגה-ביט לשנייה ב-WiFi ורק 12.7 מגה-ביט לשנייה ב-LTE. מדובר במספרים נמוכים מאוד בכל קנה מידה כמעט ולפחות לפי הסקר הזה אין מדינה בעולם המערבי עם שירות 4G גרוע כל כך כמו שמציעות חברות הסלולר במדינה, כשגם באיכות ה-WiFi יש הרבה מאוד מקום לשיפור.

מחקר: ב-33 מדינות הגלישה באמצעות חיבורי LTE גבוהה מאשר ב-Wi-Fi Reviewed by on . למרות שהאינסטינקט אומר שהתחברות לאינטרנט באמצעות WiFI עבור משתמשי טלפונים חכמים מהירה יותר מאשר בעת גלישה סלולארית, מתברר שבחלק גדול של המדינות בעולם התמונה בדי למרות שהאינסטינקט אומר שהתחברות לאינטרנט באמצעות WiFI עבור משתמשי טלפונים חכמים מהירה יותר מאשר בעת גלישה סלולארית, מתברר שבחלק גדול של המדינות בעולם התמונה בדי Rating: 0

הגיבו