תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אמנסטי לציבור: בואו לסייע בניתוח מקוון של ההרס מההתקפות בסוריה
צילום מתוך מבנה הרוס בעקבות התקפות בסוריה. צילום: BigStock

אמנסטי לציבור: בואו לסייע בניתוח מקוון של ההרס מההתקפות בסוריה

תנועת זכויות האדם קוראת לפעילים בעולם להצטרף לפרויקט איסוף ופיענוח נתונים חדשני המשתמש בצילומי לוויין לתיעוד ההריסות מהתקפות הקואליציה נגד "דעא״ש" בעיר רקה ● המתנדבים יעקבו אחר תמונות לוויין של מבנה לאורך ציר זמן, יחפשו שינויים ויסמנו תאריכים לפני ואחרי הריסת הבניין

מאת 21 בנובמבר 2018, 13:04 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

תנועת זכויות האדם אמנסטי קוראת בימים אלו לאלפי פעילים בעולם "להצטרף לפרויקט לאיסוף ולפיענוח נתונים חדשני, המשתמש בצילומי לוויין על מנת להמחיש כיצד ההפצצות של הקואליציה הצבאית בהנהגת ארצות הברית הרסו כמעט 80% מהעיר הסורית רקה".

בהודעת התנועה נאמר כי "Strike Tracker הוא השלב הבא בחקירה המעמיקה של אמנסטי אינטרנשיונל, בשותפות עם Airwars, המראה את היקף הפגיעה באוכלוסיה האזרחית כתוצאה מארבעה חודשים של הפגזות מצד בריטניה, ארצות הברית וצרפת במטרה לגרום לארגון המדינה האיסלאמית ("דעא״ש") לסגת מהעיר רקה".

בתנועה הוסיפו כי "מחקרי השטח של אמנסטי אינטרנשיונל וניתוחם מאז סיום הקרבות באוקטובר 2017 הציגו ראיות משכנעות להפרות לכאורה של המשפט ההומניטארי הבינלאומי ("דיני המלחמה") על ידי הקואליציה".

"הצלחנו לגרום לקואליציה להודות כמעט בכל מקרה מוות אזרחי שתועד עד כה"

מילנה מרין, יועצת בכירה למחקר טקטי של צוות משברי החירום של אמנסטי אינטרנשיונל, אמרה כי "בהתבסס על חקירות השטח הקפדניות שלנו, מאות ראיונות וניתוחים של מומחים צבאיים וניתוח גיאו-מרחבי, הצלחנו לגרום לקואליציה להודות כמעט בכל מקרה מוות אזרחי שתועד עד כה. בהתחשב בכך שגופות עדיין נמצאות בין ההריסות, ושישנם קברים המוניים יותר משנה אחרי סיום הקרבות, זהו רק קצה הקרחון".

לדבריה, "יש כאן הר של ראיות שנשאר לסנן והיקף ההרס האזרחי פשוט גדול מכדי שנוכל לנתחו לבד. בעזרת אלפי המשתתפים שיתפקדו כחוקרי תקיפות שעוזרים לצמצם את הנתונים העוסקים בזמני ובמיקומי המתקפות האוויריות והארטילריות על מבנים ושטחים, נוכל להרחיב באופן משמעותי את היכולת שלנו למפות את ההרס האפוקליפטי של רקה“.

איך זה עובד?

בתנועה הסבירו כי Strike Tracker יאפשר לכל אדם עם טלפון נייד לתרום למחקר של אמנסטי אינטרנשיונל על דפוס ההרס האזרחי – כולל הפרות אפשריות של דיני המלחמה. המתנדבים יעקבו אחר תמונות לוויין של מבנה במהלך הקרבות לאורך ציר זמן, יחפשו שינויים ויסמנו את התאריכים לפני ואחרי הריסת הבניין".

"הצפי הוא שבין 3,000 ל-5,000 פעילים דיגיטליים יהיה מעורבים בפרויקט, שיימשך חודש. כדי להבטיח את איכות הנתונים, המטרה היא שכל בניין הרוס ינותח כמה פעמים על ידי כמה חוקרים שונים", הוסיפו בתנועה.

אמנסטי לציבור: בואו לסייע בניתוח מקוון של ההרס מההתקפות בסוריה Reviewed by on . תנועת זכויות האדם אמנסטי קוראת בימים אלו לאלפי פעילים בעולם "להצטרף לפרויקט לאיסוף ולפיענוח נתונים חדשני, המשתמש בצילומי לוויין על מנת להמחיש כיצד ההפצצות של הק תנועת זכויות האדם אמנסטי קוראת בימים אלו לאלפי פעילים בעולם "להצטרף לפרויקט לאיסוף ולפיענוח נתונים חדשני, המשתמש בצילומי לוויין על מנת להמחיש כיצד ההפצצות של הק Rating: 0

הגיבו