תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » Airbnb הודיעה: נסיר מודעות לדירות בהתנחלויות
לא בהתנחלויות? Airbnb. אילוסטרציה: BigStock

Airbnb הודיעה: נסיר מודעות לדירות בהתנחלויות

החברה ציינה שלאחר ש-"התייעצה עם מומחים", החליטה להסיר מהאתר 200 דירות וחדרים שנמצאים ביישובים הישראליים בגדה המערבית ● זאת, על אף שאנשיה מודים שהם "לא מומחים בכל הנוגע למחלוקות ההיסטוריות באזור"

מאת 19 בנובמבר 2018, 18:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

Airbnb מצטרפת הערב (ב') לחרם על ההתנחלויות: החברה הודיעה באתר שלה שתסיר מודעות שמציעות השכרת חדרים ודירות ביישובים הישראליים בשטחים. זאת, עקב היותו של האזור נתון במחלוקת בין ישראל לפלסטינים.

בהודעה של Airbnb צוין כי מדובר ב-200 דירות ברחבי השטחים. החברה מתחילה את הודעתה בציון המחלוקת שיש בין אנשים וחברות בעולם האם לעשות עסקים עם ההתנחלויות. בחברה מודים ש-"אנחנו לא מומחים בכל הנוגע למחלוקות ההיסטוריות באזור". אולם, על פי החברה, בעוד שהגישה שלה עד עכשיו הייתה להתיר את ההשכרה, בטענה ש-"אנחנו רוצים לקרב אנשים במקומות רבים ככל האפשר ברחבי העולם", כעת, לאחר התייעצות עם מי שהיא מגדירה כ-"מומחים, לרבות כאלה שהביעו ביקורת על ההחלטה", היא הגיעה ל-"גישה הנכונה" – כאמור, הסרתם מ-Airbnb של כל הדירות שמפורסמות באתר ושנמצאות בהתנחלויות.

על פי החברה, ההחלטה מתחשבת בכך שהחברה פועלת ב-81 אלף ערים וישובים ב-191 מדינות, ובהשפעה שיש להחלטות שלה על כל משתמשיה. עכשיו ירדו כמה מהרשימה הזאת.

עוד מסרה Airbnb בהודעה כי היא ניסחה מספר כללים כיצד להתייחס לדירות ולחדרים שיפורסמו בעתיד ושנמצאים ב-"שטחים כבושים". ראשית, אומרים בחברה, עליהם להכיר שכל מקרה הוא ייחודי ושעליהם לתת לו פתרון בהתאם לכך. שנית, הם מסרו כי יתייעצו עם "מגוון רחב" של מומחים ועם בעלי המניות שלהם. החלטות נוספות הן להעריך את מידת הסיכון (הביטחוני) למשתמשים, האם קיומן של רשימות של דירות וחדרים באזורים אלה תורם להפרת זכויות אדם והאם יש לקיומן קשר ישיר לסכסוך הכולל באזור.

Airbnb הודיעה: נסיר מודעות לדירות בהתנחלויות Reviewed by on . Airbnb מצטרפת הערב (ב') לחרם על ההתנחלויות: החברה הודיעה באתר שלה שתסיר מודעות שמציעות השכרת חדרים ודירות ביישובים הישראליים בשטחים. זאת, עקב היותו של האזור נתו Airbnb מצטרפת הערב (ב') לחרם על ההתנחלויות: החברה הודיעה באתר שלה שתסיר מודעות שמציעות השכרת חדרים ודירות ביישובים הישראליים בשטחים. זאת, עקב היותו של האזור נתו Rating: 0

הגיבו