האזרח במרכז? מערכות ה-IT של משרד הפנים קרסו

בניגוד להבטחות ולהצהרות המשרד בדבר אתר יעיל שירכז את נתוני הקלפיות ויתעדכן בזמן אמת לטובת הציבור, האתר עצמו קרס, כשפעל- הנתונים לא התעדכנו, המפה האינטראקטיבית לא הייתה זמינה וקבצי אקסל ריקים מתוכן או לא מעודכנים ● על התקלות של משרד הפנים ביום החשוב ביותר לרשויות המקומיות

צילום מסך

ההבטחה של משרד הפנים לפרסם בזמן אמת את תוצאות הבחירות לרשויות המקומיות – לא צלחה. אמש (ג') בשעות הערב מערכות ה-IT של המשרד קרסו בלילה החשוב ביותר ברמה המוניציפלית.

המפה האינטראקטיבית, שאמורה הייתה לשקף את התוצאות המוזרמות – לא הייתה זמינה וכאשר היא כן פעלה, לא היה דיווח על כמה אחוזים מקולות הבוחרים נספרו. הבוקר (ד') משרד הפנים השבית את מערכת נתוני ההצבעה. זאת, לאחר שבמשך הלילה הנתונים בלא מעט ערים לא התעדכנו. בשעות הצהריים האתר המשיך לא לפעול.

במשרד הפנים הבטיחו השבוע כי "לרשות הציבור יעמוד, בראשונה, אתר הבחירות של משרד הפנים בו ניתן יהיה להתעדכן באחוזי ההצבעה ובהמשך בתוצאות הבחירות. לצורך כך פיתח המשרד מערכת אפליקטיבית, שמטרתה העברת נתונים מהקלפיות בזמן אמת, ומערכת נוספת, אינטרנטית (GIS) שתפקידה היה להעניק סיוע נוסף בהנגשת נתונים לציבור באופן גרפי". אלא, שכאמור, תת-האתר שהועמד במיוחד לטובת התוצאות, כמו גם אתר משרד הפנים – קרסו כמה פעמים מאמש וגם הבוקר.

הגעה לקבצי אקסל שאינם מעודכנים

גם בכפר המכביה, בחדר השליטה של משרד הפנים, לא התבצע עדכון של הנתונים משך שעות ארוכות בלילה. כך, נכון לשעה 12 בצהריים היום, הנתונים באתר המשרד משקפים את התוצאות של הספירות נכון לשעה שבע בבוקר.

בנוסף, הבוקר ניסו אזרחים להיכנס לאתר המשרד מהאפליקציה הסלולרית, אולם קובץ האקסל שנפתח היה ריק. גם כניסה לאתר ממחשבים נייחים הניבה הגעה לקבצי אקסל שאינם מעודכנים. תקלה נוספת הייתה בדיווח שגוי של נתונים בכמה רשויות מקומיות. כך, אזרחים רבים התאכזבו כאשר ציפו לקבל את נתוני הבחירות בזמן אמת ובאופן ידידותי, כפי שמשרד הפנים הבטיח.

צילום מסך

בשעות הלילה פרסם המשרד כמה הודעות המהללות את המערכות. "בראשונה הפעיל משרד הפנים מערכת חדשנית לניהול דיווחי הבחירות", נמסר, "המאפשרת קבלת דיווחים מיידית ברמה ארצית, מחוזית, ברמת הרשות המקומית ועד לרמת הקלפי הבודדת… המשרד הפעיל בבחירות הנוכחיות בראשונה עמוד אינטרנט, בו עלו נתונים על אחוזי ההצבעה בכל מחשב וטלפון נייד".

לא התקבלה עדיין תגובת משרד הפנים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים