תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גוגל משפרת את התמיכה ביישומי לינוקס
כרום

גוגל משפרת את התמיכה ביישומי לינוקס

מדובר בתמיכה בהרצה של אפליקציות המיועדת להפעלה בסביבת לינוקס באופן טבעי ● נכון להיום היישומים למעשה מבודדים מהמערכת

מאת 21 באוקטובר 2018, 15:44 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל הודיעה בימים אלו כי היא תשפר את התמיכה ביישומי לינוקס  בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה שלה, Chrome OS.

מדובר בתמיכה בהרצה של אפליקציות המיועדת להפעלה בסביבת לינוקס באופן טבעי, ללא צורך בהכנות מיוחדות, בסביבת מערכת ההפעלה ולא משנה אם מדובר בקבצים מסוג Flatpak או קבצים ששמורים במחסן מקוון כזה או אחר.

כמו כן מדובר בתמיכה טבעית שזהה לדרך בה Chrome OS תומכת בהתקנה ובהרצה של יישומים המיועדים לסביבת האנדרואיד – מערכת לתחום המובייל של החברה.

מבודדים מהמערכת עצמה

נכון להיום, למרות שכבר ניתן להריץ יישומי לינוקס בסביבת Chrome OS, בזמן הפעולה שלהם הם למעשה מבודדים מהמערכת עצמה ואינם פועלים לחלוטין כמו בעת התקנה בסביבת לינוקס טבעית.

כך, לדוגמה, לא ניתן באופן ישיר להעתיק מידע כדי להעביר ליישום אחר ויש צורך בתהליך מורכב, במיוחד לא כזה שמגיע מוגדר כברירת מחדל כחלק ממערכת ההפעלה, והם גם לא יכולים ליהנות מהאצה של כרטיס תצוגה ייעודי, גם אם מותקן שבב כזה במחשב.

אבל בגרסה 71 מתכוונת גוגל להוריד חלק מהמחיצות כדי לאפשר עבודה טבעית יותר. כך לדוגמה המשתמשים יוכלו לבחור לשתף תיקיות עם יישומי לינוקס בלחיצת כפתור בהגדרות של המחיצה, ולאחר מכן היא תופיע גם בסביבת הלינוקס של המערכת, כשהעברת הקבצים תהיה קלה יותר. בגרסה 72 מנהל הקבצים של כרום כבר ישתלב עם Google Drive ויקל עוד יותר על העברת קבצים בין שתי הפלטפורמות – ששתיהן, כאמור, באותו מחשב.

עוד שינוי שיגיע בגרסה 71 של Chrome OS יבוא לידי ביטוי במנהל היישומים. נכון להיום כל מה שקשור ללינוקס מופיע כיישום אחד, אבל החל בגרסה זו תהיה הפרדה בין היישומים, וכל יישום לינוקס יוצג בנפרד כמו יישום טבעי של Chrome OS או אנדרואיד. בנוס, ביצוע לחיצה ימנית על אפליקציית הטרמינל תציג, כאחת מאפשרויות הבחירה, את היכולת לסגור את התמיכה בלינוקס.

Chrome OS71 נמצאת כרגע בערוץ הפיתוח בלבד, כך שיש עדיין מספר חודשים ויותר עד שתגיע לכדי גרסה יציבה.

 

גוגל משפרת את התמיכה ביישומי לינוקס Reviewed by on . גוגל הודיעה בימים אלו כי היא תשפר את התמיכה ביישומי לינוקס  בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה שלה, Chrome OS. מדובר בתמיכה בהרצה של אפליקציות המיועדת להפעלה בסביבת גוגל הודיעה בימים אלו כי היא תשפר את התמיכה ביישומי לינוקס  בגרסאות הבאות של מערכת ההפעלה שלה, Chrome OS. מדובר בתמיכה בהרצה של אפליקציות המיועדת להפעלה בסביבת Rating: 0

הגיבו