תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » יותר משלוש שנות מאסר לגבר שהטריד וסחט נשים דרך האינטרנט
אילוסטרציה: BigStock

יותר משלוש שנות מאסר לגבר שהטריד וסחט נשים דרך האינטרנט

פרג'ון גרינברג מתל אביב יצר קשר עם ארבע נשים, בהן שתי קטינות, קיים אתן שיחות מיניות, קיבל מהן תמונות אינטימיות וסחט אותן ● במקרה אחד הוא איים על אישה שיעביר את התמונות לבעלה

מאת 8 באוקטובר 2018, 11:40 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') שלוש שנים וארבעה חודשים בכלא על גבר שהטריד נשים בצ'טים באינטרנט וסחט אותן.

הנאשם, פרג'ון גרינברג, בן 30 מתל-אביב, קיבל 40 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצויים לארבע מתלוננות בסך 55 אלף שקלים – במסגרת הסדר טיעון. העבירות שבהן הוא הורשע הן סחיטה באיומים, התחזות כאדם אחר, מעשה מגונה באדם בלא הסכמתו, איומים, ניסיון למעשה מגונה באדם בלא הסכמתו, החזקת חומר תועבה ובו דמותו של קטין, ופגיעה בפרטיות.

על פי כתב האישום, גרינברג יצר קשר באינטרנט עם ארבע מתלוננות, מתוכן שתי קטינות, קיים עמן שיחות בעלות אופי מיני וקיבל מהן תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן. כאשר המתלוננות סירבו וביקשו ממנו לנתק את הקשר, הוא איים עליהן שבמידה שלא ייענו לדרישותיו, הוא יפיץ את התמונות והסרטונים האינטימיים שלהן בקרב מכרים וחברים שלהן. באחד המקרים מדובר בסחיטה של נערה בת 17. במקרה אחר, סחט גרינברג את אחת המתלוננות עמה התכתב ואיים עליה שאם היא לא תקיים אתו את השיחה, שתביא אותו לסיפוק מיני, הוא יעביר לבעלה את התמונות האינטימיות שהעבירה לו ושאותן שמר במחשבו.

בנוסף, גרינברג הודה במסגרת הסדר הטיעון בהחזקת חומרי תועבה פדופיליים, לאחר שאותרו במחשבו אלפי קבצי תמונות וסרטונים שהכילו תכנים מיניים רבים בהשתתפות קטינות. כמו כן, הוא הורשע בפגיעה בפרטיות, בכך ששלח תמונות אינטימיות של המתלוננות לחבר שלו.

ממחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נמסר כי תיק זה הוא חלק מהמהלכים שמתבצעים ברשויות האכיפה בשנים האחרונות להגברת האכיפה כלפי עברייני מין, המשתמשים באינטרנט וברשתות החברתיות על מנת לפגוע במשתמשים ברשת באמצעים של מרמה, התחזות, הונאה וסחיטה. כחלק ממהלך זה, הוקם במשטרת ישראל מערך 105 להגנה על קטינים ברשת, שבמסגרתו פועלת יחידת החקירות של 105, ששייכת ללהב 433, ושחקרה גם את התיק הזה. עוד כחלק מהמהלך, פועלת מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה כמחלקה ייעודית לקידום והובלת תיקים הקשורים בעבירות מחשב שונות.

יותר משלוש שנות מאסר לגבר שהטריד וסחט נשים דרך האינטרנט Reviewed by on . בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') שלוש שנים וארבעה חודשים בכלא על גבר שהטריד נשים בצ'טים באינטרנט וסחט אותן. הנאשם, פרג'ון גרינברג, בן 30 מתל-אביב, קיבל 4 בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ב') שלוש שנים וארבעה חודשים בכלא על גבר שהטריד נשים בצ'טים באינטרנט וסחט אותן. הנאשם, פרג'ון גרינברג, בן 30 מתל-אביב, קיבל 4 Rating: 0

הגיבו