תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » בדרך לעיר חכמה? ירושלים עולה על גלים מילמטרים
ירושלים. צילום: BigStock

בדרך לעיר חכמה? ירושלים עולה על גלים מילמטרים

עיריית ירושלים יצאה במכרז ציוד לגלים מילמטרים ראשון מסוגו ● היקפו נאמד במיליוני שקלים והוא נחשב לפריצת דרך בתחום הערים החכמות

מאת 5 בספטמבר 2018, 16:45 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עיריית ירושלים יצאה בימים אלו במכרז ראשון מסוגו לציוד לגלים מילמטרים שנועד לשנות לחלוטין את דרך השימוש שלה בתשתיות תקשורת ולחסוך לה מיליוני שקלים בשנה. היקף המכרז נאמד במיליוני שקלים והוא נחשב לפריצת דרך בתחום הערים החכמות.

תקשורת מבוססת גלים מילמטרים היא המילה האחרונה בתחום התקשורת האלחוטית העירונית בין היתר משום שהיא פועלת בתחום תדרים זמין ופנוי עם אורכי גל שנמדדים במילמיטרים.

היכולת לשווק את המוצרים לשוק הישראלי, בין היתר באמצעות המכרז של עיריית ירושלים, התאפשרה בעקבות החלטת משרד התקשורת שנתקבלה לפני כמה חודשים. ההחלטה מאשרת לרשויות המקומיות להקים ולתפעל מערכות תקשורת אלחוטיות רחבות פס בגלים מילימטרים.

העיר הראשונה שתיישם טכנולוגיה זו

ירושלים תהיה כנראה העיר הראשונה שתיישם טכנולוגיה זו. המערכות החדשות יאפשרו הקמה מהירה של רשתות תקשורת מהימנות במיוחד, שיהוו בסיס ליישומי עיר חכמה: מצלמות אבטחה באיכות גבוהה, רשתות Wi-Fi ציבוריות,קישוריות LAN לבניינים ומשרדים מרוחקים, מגוון חיישנים לייעול תהליכי התפעול בעיר ולחסכון במשאבי אנרגיה, מים ועוד.
המשותף לכל היישומים הללו הוא הצורך ברשת תקשורת אחידה, מהירה ומהימנה.

אחת החברות המתמודדות במכרז היא חברת הסטארט-אפ סיקולו שמפתחת פתרונות בתחום הגלים המילמטרים. סיקולו הוקמה כסטארט-אפ ב-2008 על ידי ארבעה שותפים: איציק קירשנבאום, יגאל לייבה, ברוך שוורץ ואלעד דיין . עד היום השלימה מספר סבבי גיוס בהיקף השקעה של עשרות מיליוני דולרים. בכוונת השותפים להמשיך ולהתרחב, בין היתר על ידי חדירה רחבה לשוק הישראלי, שצמא לפתרונות תקשורת רחבות פס במהירות גבוהה.

לדברי איתן ברזילאי, ראש מנהל פיתוח עסקי בעיריית ירושלים, "המכרז חשוב לעיר במיוחד עקב קשיים בפריסת סיבים אופטיים בעיר הנובעים ממבנה קרקע. כמו כן במקומות מסוימים קיים קושי בקבלת אישורים מרשות העתיקות. הוא הוסיף כי מסיבות מובנות אין העירייה יכולה להתייחס לפרטים נוספים או לחשוף את זהות המשתתפים בו.

בדרך לעיר חכמה? ירושלים עולה על גלים מילמטרים Reviewed by on . עיריית ירושלים יצאה בימים אלו במכרז ראשון מסוגו לציוד לגלים מילמטרים שנועד לשנות לחלוטין את דרך השימוש שלה בתשתיות תקשורת ולחסוך לה מיליוני שקלים בשנה. היקף המכ עיריית ירושלים יצאה בימים אלו במכרז ראשון מסוגו לציוד לגלים מילמטרים שנועד לשנות לחלוטין את דרך השימוש שלה בתשתיות תקשורת ולחסוך לה מיליוני שקלים בשנה. היקף המכ Rating: 0

תגובות (3)

 • הצדיק

  רק חבל שהמכרז תפור תפירה עמוקה לחברים מקורבים.

 • צדיק או בכיין?

  תגובה אופיינית של ספק תקשורת בכיין שעד היום עשק את הרשויות בישראל עם מחירים מופקעים שלא מהעולם הזה. אז יש חדש בעיר, בכל עיר בישראל.

 • יעקב מרגלית

  1. חיובי ביותר, מדינת ישראל חייבת להיות בהתחדשות טכנולוגית מתמדת, שאו ברכות

  2.נא לזכור, טכנולוגיה אינה דווקא המפתח לעיר חכמה, פרוקטים חברתיים, קירוב שכבות אוכלוסייה, חינוך, ביטחון

  3. אשלח לכם בקרוב מצגת
  יעקב מרגלית, גמלאי התע"א, אודיטור בכיר ליישום תקני איכות

הגיבו