תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » עקב החשש לאיחוד עם בזק: הוכרז סכסוך עבודה בפלאפון
פיטורים גם בפלאפון

עקב החשש לאיחוד עם בזק: הוכרז סכסוך עבודה בפלאפון

ועד העובדים חושש מהשינויים המבניים שהחברה שוקלת לבצע וקורא להנהלה לקיים איתם משא ומתן ● אם לא תושג הסכמה, יוכלו העובדים לנקוט בצעדים ארגוניים החל מעוד שבועיים

מאת 6 ביוני 2018, 14:02 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ההסתדרות הכריזה הבוקר (ד') על סכסוך עבודה בפלאפון, על רקע מה שהם מתארים ככוונת בזק, החברה האם של פלאפון, לבצע שינויים מבניים. העובדים חוששים כי השינויים שמתכננת הנהלת בזק כוללים מיזוג ואיחוד פעילויות בין החברות הבנות שלה, או בינן לבין החברה האם. זאת, לאחר שלפני מספר ימים הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה על רקע דומה בבזק בינלאומי.

יקי חלוצי, יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, הודיע על הכרזת סכסוך העבודה למנכ"ל פלאפון, רן גוראון. המשמעות היא שבתוך שבועיים יוכלו עובדי פלאפון לנקוט בצעדים ארגוניים, לרבות שביתה.

הסכסוך, שיחול על כ-2,600 עובדי החברה, הוכרז משום שבהסתדרות ובוועד של פלאפון מציינים שהשינויים, ככל שיבוצעו, נושאים השלכות קריטיות על תנאי העובדים, זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי, תוך פגיעה משמעותית במעמדם ובכוחם הארגוני.

דורשים היוועצות והסכם קיבוצי

במסגרת הסכסוך, נציגות העובדים דורשת לקבל פרטים ונתונים על השינויים הארגוניים והמבניים המתוכננים, על מנת לקיים היוועצות כנדרש. כמו כן, העובדים דורשים לנהל משא ומתן לחתימה על הסכם קיבוצי שיסדיר את זכויות עובדי פלאפון ויבטיח להם רשת ביטחון, תוך הגנה מפני ההשלכות של השינויים המתוכננים.

חלוצי קרא להנהלות בזק ופלאפון "לנהוג ביושרה ובהגינות כלפי העובדים, תוך כיבוד ההסכמים הקיימים בין הצדדים. ההסתדרות תעמוד איתנה כדי להגן על זכויות עובדי החברה ולא תשלים עם שום שינוי שיכול להוות תמריץ לפגיעה בעובדים".

ברק לוי, יו"ר ועד עובדי פלאפון, הדגיש כי "הוועד דאג להבהיר במספר הזדמנויות לכל הגורמים הרלוונטיים כי כל שינוי משמעותי במבנה הקבוצה לא ייצא לפועל במידה שהדברים יתבצעו באופן חד צדדי, תוך פגיעה בעובדים המסורים והמקצועיים שיש בפלאפון. הוועד עוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בנושא והוא מוכן לכל תרחיש, יהיה אשר יהיה".

בפלאפון אישרו את קבלת המכתב של חלוצי, אך לא מסרו פרטים מעבר לכך.

עקב החשש לאיחוד עם בזק: הוכרז סכסוך עבודה בפלאפון Reviewed by on . ההסתדרות הכריזה הבוקר (ד') על סכסוך עבודה בפלאפון, על רקע מה שהם מתארים ככוונת בזק, החברה האם של פלאפון, לבצע שינויים מבניים. העובדים חוששים כי השינויים שמתכננת ההסתדרות הכריזה הבוקר (ד') על סכסוך עבודה בפלאפון, על רקע מה שהם מתארים ככוונת בזק, החברה האם של פלאפון, לבצע שינויים מבניים. העובדים חוששים כי השינויים שמתכננת Rating: 0

הגיבו