תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » ג'ק מא לנתניהו: "ישראל יותר שלווה ממה שחשבנו"
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפגישתו עם מייסד עליבאבא, ג'ק מא. צילום: חיים צח, לע"מ

ג'ק מא לנתניהו: "ישראל יותר שלווה ממה שחשבנו"

ראש הממשלה ומייסד עליבאבא נפגשו בלשכתו של נתניהו בירושלים ושוחחו על הכלכלה הישראלית ועל השקעות אפשריות של החברה בארץ ● מא: "אני מתרשם מאוד מההזדמנויות העסקיות בארץ"

מאת 2 במאי 2018, 17:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ג'ק מא, הבעלים של עליבאבא (Alibaba), שעושה השבוע בישראל נפגש היום (ד') עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים. בפגישה שוחחו השניים על הכלכלה הישראלית ונתניהו קרא למא להוסיף ולהשקיע בארץ.

מא נמצא בביקור של ארבעה ימים בישראל, שבמהלכו הוא נועד עם בכירים בממשלה ונציגי סטארט-אפים שונים. היום בצהרים הוא נפגש עם שר הכלכלה, אלי כהן. מחר עתיד מא להיפגש עם סטודנטים באוניברסיטת תל אביב ולקבל ממנה תואר דוקטור לשם כבוד. כמו כן, כולל הביקור פן תיירותי, ומא ביקר במהלכו בכמה אתרים מפורסמים בישראל, בהם ים המלח.

בביקור מתלווים למא עשרות בכירים בקבוצת עליבאבא. המיליארדר הסיני ציין כי הוא "מתרשם מההזדמנויות העסקיות בארץ. אנחנו מקבלים הרבה בקשות, רואים הרבה מאוד אנשים ומאוד עסוקים בביקור בישראל". מא אמר לנתניהו כי "בזכות מנהיגותך, אנחנו מגלים שהמדינה הזאת היא כל כך הרבה יותר שלווה ממה שחשבנו, עם כלכלה וביטחון חזקים. כל הדברים הללו מעצימים את ההערכה שלנו כלפי מה שאתה עושה עבור המדינה הזאת".

ראש הממשלה אמר לבן שיחו ש-"לקבוצת עליבאבא יש סיבות מצוינות להשקיע בחדשנות הישראלית. יש כאן הזדמנויות מדהימות. הדבר החשוב ביותר הוא שיש כאן שילוב של החוש העסקי המצוין והטכנולוגיה שלכם עם הטכנולוגיה והחדשנות שלנו. חדשנות היא המפתח. העולם שייך לאלה שמחדשים וישראל היא אומת החדשנות".

זוהי הפעם השלישית שנתניהו ומא נפגשים. השניים נועדו בפעם הראשונה בינואר 2016 במפגש הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס ובמרץ האחרון, במהלך ביקורו של ראש הממשלה בסין.

"מדינה קטנה, יפה ועוצמתית"

פגישתם של כהן ומא נערכה במוזיאון ישראל בירושלים. לאחר שיחה בארבע עיניים נפגשו השניים עם המנהלים הבכירים בעליבאבא שהתלוו למא ועם יו"ר רשות החדשנות, עמי אפלבאום. כהן העניק למיליארדר עותק מהמהדורה הסינית של ספר החדשנות הישראלי.

שר הכלכלה אמר כי "ביקורו של מא בישראל הוא עדות להתעניינות הגוברת בטכנולוגיה הישראלית ולעלייה החדה בהיקפי ההשקעות של חברות סיניות בישראל. האקו-סיסטם הישראלי, הטכנולוגיות החדשניות שפותחו כאן וההון האנושי שלנו הפכו את ישראל לשחקן מפתח בעולם הדיגיטלי החדש. אני מאמין שנרחיב את הפעילות העסקית הקיימת בין עליבאבא לחברות ישראליות".

מא אמר לכהן ש-"אנחנו רוצים להשקיע בישראל יותר. המשלחת בראשותי כוללת את כל מנהלי העתיד של עליבאבא וביקשתי מהם להגיע לישראל, ללמוד מהישראלים ולבצע השקעות נוספות כאן".

"ישראל ועליבאבא דומות במובן מסוים", הוסיף. "כשהקמנו את החברה ב-1999, אף אחד לא האמין שנשרוד. לא האמינו שנצליח. גם על ישראל חשבו כך. זוהי מדינה מדברית ללא משאבים טבעיים, אבל ההון האנושי שלכם הפך את ישראל למדינה קטנה, יפה ועוצמתית".

ג'ק מא לנתניהו: "ישראל יותר שלווה ממה שחשבנו" Reviewed by on . ג'ק מא, הבעלים של עליבאבא (Alibaba), שעושה השבוע בישראל נפגש היום (ד') עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים. בפגישה שוחחו השניים על הכלכלה הישראלית ונת ג'ק מא, הבעלים של עליבאבא (Alibaba), שעושה השבוע בישראל נפגש היום (ד') עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים. בפגישה שוחחו השניים על הכלכלה הישראלית ונת Rating: 0

הגיבו