תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » מייסדי מובילאיי בדרך לעשות זאת שוב? אורקם שווה מיליארד דולר
MyEye 2.0 של אורקם. צילום: יח"צ

מייסדי מובילאיי בדרך לעשות זאת שוב? אורקם שווה מיליארד דולר

החברה גייסה 30.4 מיליון דולר לפיתוח המוצר שלה, שמסייע ללקויי ראייה באמצעות AI, וזיו אבירם אף חוזה שהיא תעבור את מובילאיי ● השלב הבא: הנפקה

מאת 20 בפברואר 2018, 11:19 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אורקם, הסטארט-אפ השני של פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, מתחיל ללכת בדרכי מובילאיי (Mobileye) וכבר הגיע לשווי שוק של מיליארד דולר. החברה, שמפתחת התקן ראייה מלאכותית למשקפיים, במטרה לסייע ללקויי ראייה, הודיעה על גיוס של 30.4 מיליון דולר על פי שווי זה.

הגיוס בוצע בהובלת המשקיעים המוסדיים הישראליים שלה – כלל החזקות עסקי ביטוח ומיטב דש גמל ופנסיה. שתי החברות קנו במסגרת העסקה כ-3% מאורקם. עד כה היא גייסה בסך הכל 130.4 מיליון דולר ואבירם, המשמש כנשיא ומנכ"ל החברה, אמר כי בעוד כשנה מתכוונת אורקם לגייס כ-100 מיליון דולר נוספים.

אורקם נוסדה ב-2010 והחלה למכור את מוצריה הראשונים שלוש שנים לאחר מכן. המשרדים הראשיים שלה נמצאים בירושלים ויש לה סניפים בלונדון ובניו-יורק. בדצמבר האחרון השיקה החברה את הדור השני של המוצר שלה, MyEye 2.0, שקורא בקול כל טקסט מודפס מכל משטח, ומאפשר למשתמש לזהות פרצופים, מוצרים, צבעים ושטרות כסף. המכשיר הוצג בתערוכת הטכנולוגיה הגדולה CES, שהתקיימה בחודש שעבר בלאס וגאס.

לדברי אבירם, "סבב גיוס משמעותי זה יתרום להאצת מאמצי הפיתוח, המאפשר לאורקם להעצים אנשים בעלי לקות ראייה, עיוורון וקשיי קריאה, כולל דיסלקציה או אלה שחווים עייפות בקריאה. כך, הם יכולים ללמוד, לעבוד ולחיות את חייהם במידה גבוהה של עצמאות".

"הפוטנציאל של אורקם – גדול משל מובילאיי"

אבירם אמר לרויטרס (Reuters) כי "יש לנו סכום מכובד של כסף על מנת להשלים את הפיתוח, אבל חלק מההשקעות בנו מיועד על מנת להתכונן לשלב הבא, שהוא ההנפקה (IPO)". הוא ציין כי הפוטנציאל של אורקם גדול מזה של מובילאיי – שנרכשה על ידי אינטל (Intel) תמורת סכום ענק של 15.3 מיליארד דולר – וחזה שהיא תעבור אותה, בסופו של דבר. הכוונה של אורקם היא להרחיב את קהל היעד של המוצר שלה אל מעבר ללקויי הראייה, ואולי אף להפוך אותו לעוזר אישי מבוסס בינה מלאכותית.

כמו כן, הוא צופה שאורקם תכפיל ואף תשלש השנה את הכנסותיה – ל-20-30 מיליון דולר לעומת 10 מיליון ב-2017.

מייסדי מובילאיי בדרך לעשות זאת שוב? אורקם שווה מיליארד דולר Reviewed by on . אורקם, הסטארט-אפ השני של פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, מתחיל ללכת בדרכי מובילאיי (Mobileye) וכבר הגיע לשווי שוק של מיליארד דולר. החברה, שמפתחת התקן ראייה מלאכות אורקם, הסטארט-אפ השני של פרופ' אמנון שעשוע וזיו אבירם, מתחיל ללכת בדרכי מובילאיי (Mobileye) וכבר הגיע לשווי שוק של מיליארד דולר. החברה, שמפתחת התקן ראייה מלאכות Rating: 0

תגובות (1)

  • רונן

    רעיון מצויין.
    תמשיכו כך.

הגיבו